logo
Nákupný košík

TELEVÍZIA
HLAVNÉ MENU

Úvod do spotovej reklamy

21.4.2017 07:51 | Regiontvnet

Televízia je a aj ostáva pre slovenský reklamný priemysel najatraktívnejším médiom, toto sa nezmení ani v roku 2018. Ekonomické ukazovatele sú pozitívne, spotreba a zamestnanosť rastú, odborníci v zásade očakávajú, že televízny trh bude úspešne narastať.
Komerčné televízie v posledných rokoch zvyšili ceny reklamy. Markíza a Joj zdražovali v roku 2017 a zrejme bude tak aj v nasledujúcom roku. Reagujú tak aj na vysoký dopyt po televíznej reklame.

Markíza už svoju obchodnú politiku na nasledujúce obdobie predstavila klientom. Najsledovanejšia televízia zvýši v roku 2017 základné CPP, teda cenu za 1 GRP (oslovenie jedného percenta divákov v nákupnej cieľovke 12 – 54) na 550 eur. Ide o 10-percentný nárast ceny oproti aktuálnemu roku. (Zdroj: Medialne.sk)

TV spot

Dnes môžete byť vynaliezavý so skromným rozpočtom. V tejto časti vysvetľujeme všetky inovácie a prezentujeme prácu tých, ktorí vedú cestu. Dúfame, že tu pre vás niečo inšpiruje alebo prekvapí.
30 "a 60" minutáže sú v centre televíznej reklamy. Základná dĺžka spotu, ktorý sa obvykle predáva je 30 sekúnd. Reklama 60 sekúnd môže poskytnúť viac informácií. Táto môže byť drahšia, pretože jeho dĺžka bude znamenať, že existuje menej ďalších reklám, ktoré súťažia o pozornosť.
Umiestnenie v reklamnom bloku môže byť urobené tak, aby sa reklama mohla zobrazovať pred, počas alebo po programe. Ďalej je možné si vybrať, ku ktorému programu (typu) reklamu zaradiť. Každý z televíznych vysielateľov si účtuje rôzne sadzby alebo ceny za spotový čas. Tieto sadzby budú spojené s počtom divákov, ktoré program pravdepodobne priláka.

 • Krátke a sladké
  Spoty sa môžu samozrejme líšiť v dĺžke a sú k dispozícii 10 ", 20" a 40 " (sekúnd).
  Niekedy môžu byť reklamy ešte kratšie a tieto sa nazývajú blipverty. Zvyčajne sú blipverty dlhé dve sekundy a s najväčšou pravdepodobnosťou bude päť z nich v jednej prestávke, aby sa dosiahlo ekvivalent jednej desiatky sekundy. Blipverty sa často používajú na vytvorenie vzrušenia alebo intríg o novom produkte alebo variante. Môžu byť použité na dráždivosť divákov a vytváranie zvedavosti o tom, čo príde, a zvyčajne ich nasleduje dlhšia reklama neskôr, ktorá poskytuje viac informácií alebo odhalenie.
  Existuje mnoho príkladov značiek, ktoré nasadzujú sériu veľmi dôležitých krátkych spotov, ktoré zvyšujú povedomie. Mnoho inzerentov tiež používa krátky formulár, aby sa zapojil do dosiahnutých efektov zobrazovaním dlhších reklám.
 • Epický / dlhý formát
  Niekedy ani 60 "nie je dosť času na to, aby ste povedali príbeh svojej značky.
  Často sú tieto reklamy s dlhou podobou premiérované na spustenie kampane a potom podporujú kratšie formáty reklamy na televíznych a nových mediálnych platformách, ako je YouTube, Facebook alebo vlastná webová stránka značky na distribúciu online.
  V posledných rokoch sme zaznamenali rastúci trend pre epické reklamy vysokej kvality a dlhej podoby. Od 90 "do niekoľkých minút inzerenti spúšťajú kampane s televíznymi reklamami, ktoré sú rozšírenými príbehmi alebo minifilmami.
 • Tématické prestávky
  Niekedy jedno miesto jednoducho nestačí. Od čias propagácie filmu a premietania show sa tematické prestávky používajú v priebehu niekoľkých posledných rokov pre všetky druhy propagácie.
  Tematické prestávky sa vždy uskutočňujú v spolupráci s vysielateľmi a ponúkajú inzerentom jedinečnú príležitosť ponoriť publikum na niekoľko minút. Zábavné, relevantné a pozorné popadnutie; sa ukázalo ako veľmi úspešný nástroj pre inzerentov a tvorcov vynikajúceho PR pre agentúry a vysielateľov.
 • Kontextové reklamy
  Keď sa obsah a kontext zrazia, televízna reklama môže byť krásna vec.
  Kontextová reklama je veľmi výkonné a efektívne využívanie televízie a môže priniesť dokonalé publikum.
  Spolupráca medzi vysielateľmi, kreatívnymi agentúrami, značkami a mediálnymi agentúrami znamená, že v televízii vidíme viac kontextových reklám a spájame skvelý obsah v správnom kontexte, aby sme mohli zobrazovať reklamy s relevantným významom.
 • Živé reklamy
  V televízii poznáme silu živej hudby, ktorá sa teraz môže rozšíriť z obsahu na reklamu. V televíznej reklame sa v dnešnej dobe stávajú živé reklamy. Sú potenciálne riskantné, ale veľmi obohacujúce.
  Živé reklamy môžu generovať veľa PR pre značky, ale sú oveľa viac než len PR kaskády; vedia prilákať veľké, predvídateľné publikum a priniesť divákov dohromady okolo udalosti.
  Živé reklamy môžu tiež viesť reakciu v reálnom čase so skutočnými informáciami, ktoré sa uverejňujú počas reklamy, ktorá slúži ako výzva na akciu pre publikum. Stávkové značky sú toho skvelým príkladom; spúšťanie živých reklám počas živých športových podujatí, ktoré podporujú najnovšie kurzy na usmerňovanie stávok v hre.

 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print • Efektivita televíznej reklamy po všetkých stránkach zosilnela. Vedia to najsilnejšie značky a preto má TV reklama najväčší podiel v mediamixe.
 • Televízia je sledovaná viac ako kedykoľvek predtým a vo všetkých vekových kategóriách. Je všade a vo viacerých platformách.
 • Synergia televízie a online je úchvatná - vzájomne si pomáhajú.
 • Sociálne (získané) médiá nestačia. Ak platená reklama, tak dôveryhodné masmédiá, ktoré naštartujú kampaň.
Komerčná spolupráca


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam