Televízia funguje vo všetkých kategóriách

25.4.2016 14:52 | Regiontvnet

Televízia má vplyv na krátkodobý a dlhodobý zisk, pre všetky kľúčové kategórie - FMCG, maloobchod a finančné služby. Ukázal to výskum „Zisková schopnosť: obchodný dôvod pre reklamu“ spoločnosti Ebiquity a Gain Theory.

FMCG - rýchloobrátkový spotrebný tovar

    Hoci televízia dostáva 74% rozpočtu na reklamu, poskytuje 85% všetkých krátkodobých ziskov generovaných reklamou a 87% v dlhodobom horizonte.
    Televízia je z dlhodobého hľadiska tiež najbezpečnejšou investíciou, pričom 67% kampaní vráti investície alebo viac ako investície.

Maloobchod

    Z krátkodobého hľadiska je televízia zodpovedná za 59% zisku generovaného reklamou. Z dlhodobého hľadiska sa to zvýši na 71%.
    96% televíznych kampaní pre maloobchodné značky vracia zisk vyšší ako akákoľvek iná forma reklamy.

Finančné služby

    92% televíznych reklamných kampaní splatí s priemerným ziskom NI 4,96 GBP.
    Televízia je zodpovedná za 66% zisku generovaného reklamou z krátkodobého hľadiska a 71% z dlhodobého hľadiska

Zdroj: https://www.thinkbox.tv/why-tv/works-across-categories/

 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  PrintTelevízia je kráľovnou v reklame

  • Má jedinečnú presvedčovaciu schopnosť, zapamätateľnosť, dokáže predviesť vzrušenie, napätie, krásu, názorne ukázať ako fungujú produkty a ako sú účinné.
  • Účinok televízie trvá dlhšie ako u iných médií. Televízny spot môže žiť v mysliach spotrebiteľov celé roky. Čo môže byť videné, môže byť aj predané.
  • Televízia je nepochybne najefektívnejšou možnosťou komunikácie s masovým publikom. Peniaze investované do TV nie sú nikdy zbytočné. Zodpovedá za 71% celkového zisku vytvoreného reklamou pri priemernej návratnosti investícií za 3 roky.

» AKO SA DOSTAŤ DO TV

 

Chcete čítať užitočné články pravidelne? Prihláste sa budeme vám ich posielať.
Reklama Produkcia Blog


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam