Volebný odpočet primátora Milana Ftáčnika

13.10.2014   16:21


Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku
Pridať príspevok

Integrovaný dopravný systém
A Zriadiť systém S-Bahn, teda prímestské vlaky do centre mesta pri dostavaní NS MHD po Trnavské mýto v I. slede, a to v intervale 20 min (15 min interval je nezrealizovatelný)
26.9.2011 20:00 Jozi

Integrovaný dopravný systém
Prichádzam denne do mesta z obce Reca, vedla Senca. Chodím vlakom, kedže sa to oplatí naozaj. Vlak je o 65 % lacnejší ako nejaký hlúpy autobus. Autobusom a autom sa jednoducho nedá dostať do mesta. Senecký privádzač na dialnicu je už denne upchatý, dialnica je upchatá denne (v piatok možno nie), stará Senecká pri METRE taktiež.
Riešeením by bolo IDS BID, čiže autobusy by nechodili do Bratislavy z MA, PK, SC, ale by vozili ludi na stanice na vlaky. To obrovské množstvo ludí z okresov by sa presunulo z áut do vlakov. Velmi dobre vieme, že 70 % aut v BA prichádza z okolia. Vidie, že vlaky využíva už zase vela ludí, ale stále je to málo. Autobusy stoja taktiež v zápchach, žel. stanice sú na okraji miest. Vačšina má lý prístup k staniciam, kedže sú daleko. Ak by chodili autobusy na stanice, tak by ludia chodili tam, vlakmi do mesta, a hned by bolo lepšie. Ale žial takéto niečo Slovak Lines nechce ani počuť.
V rámci mesta podporiť MHD, nie obmedzovať. Skvalitniť, za všetky peniaze, postupne stavať P+R parkoviská, stavať NS MHD, zriadiť BUS-pruhy, zriadiť cyklocesty.
Už roky rokúce plánujú BID, a furt nič. Vraj od 2012 bude fungovať zo smeru Malacky a D. Lužná. Ale tie problémovejšie okresy ostávajú: PK a SC (obrovské kolony).


26.9.2011 19:57 Jozi

TV v autubusoch
Nechápem,prečo zaviedli v MHD televízoty. Cestovala som v Uatobuse 83 z Dúbravky do Petržalky, teda asi 3/4 hod a sledovala som ľudí.Sedela som úplne vpredu ,takže som mala v zorom poli celý uatobus. Zo všetkých cestujúcich TV sledoval iba jeden človek,ktorý Mňa napr, totovysielanie rušilo,nakoľko som chcela čítať knižku a kedže ma to rušilo tak som začala sledovať cestujúcich. Na to s a najdu peniaze? Namôže sa to dať na iné účelyv MHD?
12.9.2011 07:48 Máša

METRO?
Chcem sa každý deň zabávať a chlastať.Ďakujem pánom poslancom za ušetrené peniaze,keďže túto činnosť vykonávať nemôžem. Veď ako sa dostanem domov po 11.00 hod?
7.9.2011 00:11 oriesok

Najväčší hriech kompetentných
bolo, že sa nepostavilo metro. Peniaze sa rozkradli, nie je z čoho. Postavili Zimný štadión za nehorázne peniaze, prežili sme svoju "hodinku slávy" a teraz čo ďalej? Nemohli sa tie peniaze použiť do dopravy?

Ani sa mi nechce nikam chodiť keď je to také komplikované. Pritom je tu dosť kultúrnych podujatí. Lenže toľko času zabijem prepravou, že ma aj chuť prejde a ostanem doma. Stačia mi dennodenné stresy s cestou do práce a späť.

29.8.2011 12:00 Putička

Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:

Ochrana proti spamu: *
grandiocaptcha

Opíšte znaky z obrázku do tohto poľa 
 /3 >> nasledujúci


Medialny dom Súťaž Kontakt

Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od GrandiosoftMedialny dom Súťaž Kontakt

Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM