Týždeň v BA - 12.02.2016

12.2.2016   18:00| SPRÁVY

Pripravili sme pre vás súhrn udalostí, ktorými žilo hlavné mesto uplynulý týždeň:

PKO Najvyšší súd

Téma PKO sa mala opäť dostať na pôdu mestského parlamentu. O kauze chceli minulý týždeň hovoriť poslanci Bratislavského klubu. Dôvodom malo byť nedávne rozhodnutie Najvyššieho súdu.

Cena počin roka

Dvom kynológom zo Stanice jazdeckej polície a kynológie náčelník Mestskej polície odovzdal významné ocenenie za mimoriadny ľudský počin roka 2015.

Peniaze od vlády

Peniaze od vlády použije hlavné mesto prioritne na opravu ciest. Okrem úsekov v širšom centre sa opravy dotknú aj hlavných dopravných komunikácií. Všetky opravy v meste súvisia so zabezpečením príprav predsedníctva SR v Rade EÚ.

Graffiti

Grafiti je problém, s ktorým sa samozrejme potýka aj Bratislava. Ťažko povedať, či ide o problém vyriešiteľný alebo len čiastočne riešiteľný, ale napriek tomu s ním má zmysel bojovať. Magistrát preto aj v tomto roku poskytuje príspevok na odstraňovanie grafiti.

Projekt participatívneho rozpočtu

Autori občianskych projektov a zadaní, ktoré sa uchádzajú o financie z Participatívneho rzpočtu Nového Mesta, odprezentovali svoje nápady Novomešťaňom. Tí budú totiž rozhodovať o tom, medzi ktoré z nich samospráva rozdelí štvrť milióna eur.

Úspešnosť ZUŠ a CVČ

Úspešnosť základných umeleckých škôl a centier voľného času odzrkadľuje najmä ich kvalita a dlhoročná tradícia. Okrem odborného vzdelania poskytujú školy svojim žiakom aj možnosť zapojiť sa do rôznych projektov, koncertov či muzikálov na domácej ale i zahraničnej pôde.

Dunajský fond

Ivo Nesrovnal sa oficiálne stal prezidentom Rady podunajských miest a regiónov. Bratislava bude nielen centrom predsedníctva Slovenska v Rade Európskej únie, ale tento rok sme predsedajúcou krajinou Dunajskej stratégie.

Zmena RP MsZ

Šetrenie verejných financií a zefektívnenie rokovania mestského parlamentu, ale aj náhubkový zákon. Aj takto protichodne vnímajú poslanecké kluby mesta snahu o zmenu rokovacieho poriadku. Téma mala rezonovať na ostatnom zasadnutí zastupiteľstva, nakoniec sa tak nestalo.

BSK zabíjačka

Stredná odborná škola gastronómie a hotelových služieb na Farského ulici zorganizovala priamo na svojom dvore zabíjačku. So všetkým, čo k tomu patrí. Aj tento rok sa tešila hojnej účastí žiakov, rodičov a priateľov školy.

Ženy v meste

Žena v šéfovskej pozícii bola kedysi vzácnosťou. Stále ich je síce na významných postoch oveľa menej ako by mohlo byť, no mení sa to. Napríklad v médiách je dnes celkom opačná situácia ako pred takými 20 rokmi.

Rez viniča

V takmer jarnom slnečnom počasí sa v račianskom vinohrade uskutočnil cez víkend 16. ročník tradičnej súťaže v reze viniča. Rezal sa 40-ročný vinohrad s frankovkou modrou.

 

Za pozornosť vám ďakuje redakcia TV BratislavaZdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku
Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:

Ochrana proti spamu: *
grandiocaptcha

Opíšte znaky z obrázku do tohto poľa 
 /1 >> nasledujúciTelevízna reklama je kráľovnou medzi reklamnými formátmi.

Má jedinečnú presvedčovaciu schopnosť, zapamätateľnosť, dokáže predviesť vzrušenie,

napätie, krásu, názorne ukázať ako fungujú produkty a ako sú účinné.

Televízna reklama a PR

 

Medialny dom Súťaž Kontakt

Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od GrandiosoftMedialny dom Súťaž Kontakt

Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM