Župný pohár uzavretý

27.7.2015   15:47| TVBA

Séria cyklistických podujatí Župný pohár sa včerajším Škoda Stupava Trophy 2015 pre tento rok uzavrela. Včera sa do stupavského Zámockého parku prišlo na športovcov pozrieť viac ako 2 000 návštevníkov.

„Župný pohár je naše tradičné športové podujatie, ktoré roky podporujeme. A nielen my ho podporujeme, ale hlavne návštevníci. Návštevnosť rastie z podujatia na podujatie, atmosféra je vždy skvelá, organizácia dokonalá a cyklisti ctia fair play," vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo, ktorý nad Župným pohárom už tradične prebral záštitu.

Župný pohár, séria šiestich cyklistických podujatí, sa včera uzavrel posledným pretekom Škoda Stupava Trophy 2015, ktorý je najväčším pretekom v horskej cyklistike na Slovensku. Aj preto stupavský Zámocký park privítal počas soboty 872 pretekárov zo 14 krajín.

Prvé tri víťazné miesta si v každej kategórii odniesli reprezentanti zo Slovenska, Čiech a z Maďarska. Najdlhšiu trať, rovných 105 kilometrov, v kategórii žien vyhrala Slovenka Michaela Maláriková, na druhom mieste skončila Szilvia Cseri z Maďarska a bronz získala opäť Slovenka, Barbora Škandíková. Z mužov bol na najdlhšej trati najrýchlejší Slovák Andrej Kubiš, druhý skončil Čech Karel Hartl a striebro opäť išlo na Slovensko, Jakubovi Michalcovi.

Partnerom Župného pohára bola aj Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava region tourism. Jej výkonný riaditeľ Lukáš Dobrocký sa po poslednom preteku vyjadril: „Župný pohár, ako najväčšie cyklo-podujatie v regióne bol aj pre nás ideálnou príležitosťou ukázať návštevníkom a možno aj domácim možnosti športového vyžitia v kraji. Často sa nám stáva, že ani domáci niekedy nevedia, čo sa skrýva len pár kilometrov od ich domu."