Električka popred SND - áno, či nie?

29.7.2020 17:00 | Jozef Hübel

  • Už niekoľko mesiacov rezonuje v našom hlavnom meste diskusia, ktorá rozdeľuje nielen odborníkov, ale aj všetkých Bratislavčanov. Ide o projekt električkovej trate v bezprostrednej blízkosti popred nové Slovenské národné divadlo na Pribinovej ulici. Hlavné mesto vrátane primátora Bratislavy je za variant popred budovu SND.
  • Časti architektov napríklad zo Slovenskej komory architektov neprekáža tento variant, no iná časť architektonickej obce, vrátane čelných reprezentantov Spolku architektov Slovenska,  je naopak proti. Proti sú aj samotní umelci, ktorí vytvorili iniciatívu Hnutie za kultúru, pod ktorú sa podpísali mnohí známi herci, speváci a ďalšie osobnosti slovenskej kultúry a spoločenského života.
  • Zásadné slovo však pred niekoľkými dňami ešte začiatkom júla vyslovila ministerka kultúry Natália Milanová, ktorá je zásadne proti trase električky popred budovu SND.
  • Moderátor Jozef Hübel preto oslovil viacerých popredných slovenských architektov, aby vyjadrili svoj odborný názor. Jeho hosťami boli, viceprezident Spolku architektov Slovenska profesor Ján Miloslav Bahna a člen prezídia tejto organizácie Peter Žalman.
  • Video nájdete aj na YT: youtu.be/KmF5nA4OmrQ

 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

 /1 >> nasledujúci


TV Bratislava je všade v TV prijímačoch a cez internet.

S ľuďmi v regióne sme každý deň →

Prinášame len pravdivé informácie - dá sa to ľahko overiť.
Hľadáme riešenia problémov - diskusie a reportáže.
U nás sa o Bratislave dozviete viac - analyzujeme udalosti.

a naše publikum je vašim zákazníkom →  

TV reklama je naefektívnejšou formou reklamy,
v regionálnej TV neprekáža, je považovaná za súčasť programu.
Dosah na 600 000 obyvateľov, z toho 11,5 % sleduje denne.Reklama Produkcia Blog


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam