Ako posilniť imunitu v zime

31.1.2018 14:58

Ako posilniť imunitu v zime

Imunita sa vyvíja počas celého života. O narušenej imunite sa hovorí vtedy, ak telo bežné infekcie nezvláda tak, ako je obvyklé u väčšiny ľudí. Ak majú infekcie zdĺhavý či ťažký priebeh alebo sú veľmi časté, je pravdepodobné, že imunitný systém je oslabený.

Pre posilnenie imunitného systému je dobré dodržiavať správu životosprávu, obmedziť stres, športovať a otužovať sa. Pohyb v prírode za každého počasia a čerstvý horský vzduch sú pre telo balzamom. Ako posilniť imunitu v zime? V zime je skvelou pohybovou aktivitou lyžovanie – rekreačné jazdenie na svahu, skoky či bežecké lyžovanie. Nech ste vyznávačmi ktorejkoľvek lyžiarskej disciplíny, základom úspechu je perfektná výstroj, ktorú je potrebné aj pravidelne kontrolovať, aby bola v dobrom technickom stave. Vosky swix zaručia dobrú kĺzavosť lyží, čím sprostredkujú intenzívnejšie zážitky z každej jazdy. V rámci údržby však nezabudnite ani na zarovnanie spodných a bočných hrán či na ich následné obrúsenie a otupenie. Pri viazaní neopomeňte správne vyladiť ťažisko.  

Dobrá kondícia
Ideálne je, ak je možné pobyt v prírode a šport skĺbiť aj s pracovnými záležitosťami. Dnes mnohí podnikatelia v rámci služobných či pracovných ciest dokážu na pár hodín vypnúť a načerpať energiu na svahu. Aj tí, ktorí v podnikaní iba začínajú a využívajú služby právnik Bratislava vedia, že pracovným úspechom predchádza dobrá fyzická a psychická kondícia. No zdravý životný štýl v sebe zahŕňa nielen pohyb, ale aj ďalšie dôležité prvky. Medzi tie najhlavnejšie patrí aj dostatočný spánok. Nedostatok spánku spôsobuje nielen nervozitu a náchylnosť k nachladnutiam, ale aj k priberaniu či k tráviacim problémom. A kvalitná strava je pre imunitu popri pohybe a spánku tretím kľúčovým prvkom, bez ktorého nedokáže správne fungovať.    

Vhodná životospráva  
Dobré stravovacie návyky sú základom zdravia. Ak chcete posilniť svoju imunitu, uprednostňujte jedlá z čerstvých potravín. Konzumujte dostatok bielkovín, vitamínov a minerálov. Dodržiavajte jednoduché stravovacie zásady, ktoré dopomôžu nielen k ideálnej telesnej hmotnosti, ale aj k dobrej imunite. Dôležité je jesť pravidelne, viackrát denne v menších dávkach, neprejedať sa, vyhýbať sa sladkostiam, alkoholu a ťažko stráviteľným jedlám, ktoré obsahujú farbivá, ochucovadlá, emulgátory, konzervanty či iné chemické látky. Pite dostatok tekutín počas celého dňa. Ideálne čistú vodu, nesýtené minerálky, čaje a čerstvé ovocné či zeleninové šťavy. Správny pitný režim optimalizuje metabolizmus, tekutiny podporujú dobrú látkovú výmenu a detoxikáciu tela. Kvalitná vyvážená strava a dobré stravovacie návyky znižujú riziko chorobnosti a pomáhajú imunitnému systému správne pracovať.    

 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Tu môžete mať svoj banner.

Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft
Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM