Bratislava dostane Zlaté jablko

1.6.2017 13:05 | TVBA

Bratislava ako destinácia v tomto roku obdržala prestížnu cenu „Golden Apple“. Ide ocenenie, ktoré udeľuje F.I.J.E.T., svetová organizácia novinárov a autorov píšucich o cestovnom ruchu a dá sa prirovnať k Oscarom v turizme. Slávnostné odovzdávanie Zlatého jablka za účasti oficiálnej delegácie F.I.J.E.T.-u, pozvaných novinárov, najvyšších predstaviteľov mesta a zástupcov Ministerstva dopravy a výstavby SR prebehlo v reprezentatívnych priestoroch Zrkadlovej sály Primaciálneho paláca.

Bratislava získala Golden Apple v kategórii destinácia pretože je mestom, kde sa unikátnym spôsobom prepájajú dejiny s kultúrou a zážitkovým rozmerom, ktorý je tak podstatný pre rozvoj cestovného ruchu v destinácii. „Toto prestížne ocenenie, ktoré sa udeľuje od roku 1970  určite prispeje k zviditeľneniu značky Bratislava v zahraničí. Naše mesto sa tak zaradí medzi známe destinácie ako Krakov, Ľubľana, Moskva, Antverpy či Dubrovník, ktoré už sú držiteľmi Zlatého jablka,“ povedala námestníčka primátora Bratislavy Ľudmila Farkašovská.

Bratislava v posledných rokoch zažíva turistický boom. Všetky štatistiky ukazujú, že rekordné čísla je možné očakávať aj naďalej. V roku 2016 nás navštívilo viac ako 1,2 milióna turistov, pričom ide o vyše 15 %-ný medziročný nárast. Konkurenčné výhody mesta, ktorými sú skvelá logistická dostupnosť, spojenie histórie s extenzívnou a modernou infraštruktúrou či neustále rozširovanie siete hotelových kapacít, dopĺňa fakt, že mesto žije podujatiami a kultúrou.

Udeľovanie cien Golden Apple zvyčajne prebieha za účasti popredných predstaviteľov destinácie a F.I.J.E.T.-u, pričom okrem oficiálnej delegácie sú na Slovensko pozvaní aj jednotliví novinári zo zahraničia. Celá skupina novinárov bude mať následne možnosť spoznať Bratislavu hlbšie počas trojdňového press tripu organizovaného Bratislava Tourist Board. 

„Sme veľmi radi, že naša spoločná kandidatúra s FIJET Slovakia priniesla želané ovocie, a to dokonca zlaté.“ Vyjadrila sa Alžbeta Melicharová, predsedníčka predstavenstva Bratislava Tourist Board.. „Naše pozvanie prijali dlhoroční prispievatelia viacerých popredných európskych médií zo zahraničia, napríklad z Francúzska, Belgicka, UK, Španielska, Chorvátska, Turecka, Rumunska a Bulharska. Veríme, že press trip pripravený v spolupráci s Bratislava Tourist Board prinesie ešte viac pozitívnych mediálnych výstupov a bude tým šíriť dobré meno Bratislavy v zahraničí.“ Dodáva Ľudmila Novacká, predsedníčka FIJET Slovakia. 

 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Tu môžete mať svoj banner.
Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email:
Text *:
 

Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft
Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM