Čerstvé mäso kupujte na farme - z domáceho chovu je oveľa kvalitnejšie

29.12.2017 16:13

Čerstvé mäso kupujte na farme - z domáceho chovu je oveľa kvalitnejšie

Renesancia pôvodných metód pestovania a chovu zvierat je reakciou na dnešný trh preplnený tovarom, ktorý už ani nepripomína pôvodné suroviny. Honba za ziskom so sebou prináša používanie farbív, zvýrazňovačov chuti, prídavných a konzervačných látok. To sa však negatívne skôr či neskôr prejaví na našom zdraví.

Pestuje sa a chová vo veľkom a urýchlene, používajúc pri tom umelé hnojivá, lieky, ochranné prostriedky – tieto látky sú pre nás zaťažujúce a škodlivé. Mäso z veľkých potravinových reťazcov je zvyčajne plné prírodných a umelých hormónov, najmä rastových. Ani zďaleka nedáva telu to, čo potrebuje.

Ľudia si ale začínajú uvedomovať riziká a začínajú hľadať iné zdroje surovín a zdravších potravín. Ak raz ochutnáte jedlo od farmárov, zistíte, že chutí tak ako má a vyzerá tak, ako by malo. Naše zdravie by malo byť pre nás predsa na prvom mieste.

DÁ SA TO AJ INAK
Mäso a iné produkty z domáceho chovu alebo z farmy sú chutnejšie, zdravšie, čistejšie a nutrične výživnejšie. Neznamená to, že sú bohatšie kaloricky a začnete z nich priberať – práve naopak – začnete sa zbavovať škodlivín, ktoré obsahujú priemyselne spracované potraviny a práve tie spôsobujú priberanie na váhe. Vaše telo sa očistí a váš imunitný systém sa posilní.

Dostatok vitamínov a minerálov v strave má za následok krajší vzhľad celého tela, nárast energie a sily, odolný imunitný systém. Mali by ste si teda vyberať to, čo jete.

FARMA A DOMÁCI CHOV
Zvieratá na farmách a v domácich chovoch majú neporovnateľne lepší život ako vo veľkochovoch. Prísnosť certifikácie je vysoká, preto sa na farmy a domáci chov môžete úplne spoľahnúť. Ak nie ste ku svojmu zdraviu a zdraviu vašich detí ľahostajní, vyberajte si kvalitné suroviny – lacné mäsové výrobky môžu byť pre vás nakoniec veľmi drahé.

Zvieratá na farmách majú viac pohybu a pomalšie priberajú, ich mäso má zato lepšiu chuť a vôňu. Produkty z domáceho chovu a z fariem, ako mäso, vajcia, mlieko sú lepšie pre naše zdravie aj pre životné prostredie. Hovädzie mäso je krehkejšie. Kuracie mäso neporovnateľne chutnejšie. Mlieko obsahuje viac prospešných karotenoidov a nenasýtených mastných kyselín.

Zvieratá tam žijú spokojnejšie a prirodzenejšie a starostlivosť o ne je ohľaduplnejšia. Dostávajú prirodzenú kvalitnú stravu a ich mláďatá ostávajú dlhšie pri svojich matkách. To sa prejaví aj na kvalite konečných produktov.

CHOĎTE NA FARMU SPOLOČNE
Čo sa týka čerstvosti a ceny, ideálne je nakupovať priamo na farme alebo dvore. Predaj mäsa z domáceho chovu podporuje slovenských farmárov a chovateľov. Spravíte veľa aj pre vaše zdravie. A ak sa na farmu vo vašom okolí vyberiete na bicykli, prospejete aj životnému prostrediu.

Nákup na farme je skvelým tipom na rodinný program a môže sa ho zúčastniť celá rodina, dospelí aj deti – posaďte deti na detský bicykel, oblečte sa do športového, nasaďte prilby a môžete vyraziť. Spoločne zažijete kopec zábavy, zrelaxujete sa a budete sa cítiť skvele. Začnite pomalším tempom a robte si prestávky, aby ste malým cyklo-jazdcom dopriali odpočinok. Výlet na zvieraciu farmu im zaručene spraví radosť.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print


Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft
Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM