Hlavné mesto spolu s Mestskými lesmi otvorilo už druhý domček na strome

4.7.2017 13:07 | TVBA

 

Dobrodružne prenocovať v korunách stromov budete môcť od 15. júla 2017 v domčeku Pod Dubmi v lokalite Dlhé lúky. K obľúbenému domčeku na strome pod Kačínom tak pribudol ďalší domček, ktorý ponúkne netradičné zážitky svojim obyvateľom. Domček je situovaný vo svahu, takže z terasy ponúka nádherné výhľady na okolie. V blízkosti je malá lúka, studnička a piknikové miesto s ohniskom.

„Prvý domček na strome pod Kačínom, ktorý sme spolu s Mestskými lesmi uviedli do prevádzky minulý rok doslova praská vo švíkoch. Máme 100% vyťaženosť počas víkendov a sviatkov a ľudia si ho objednávajú aj cez pracovné dni.  Aj z tohto dôvodu sme sa rozhodli postaviť ďalší domček, ktorý priláka ľudí do prírody, do našich krásnych lesov obklopujúcich Bratislavu,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Domček je umiestnený na statných duboch vo výške približne 4 metre nad zemou. Celková plocha je 29,2 m2, z toho terasa má rozlohu 14,2 m2. Terasa je zabezpečená zábradlím a ochrannou sieťou. Domček je zaistený oceľovými lanami, pomocou ktorých je zavesený do koruny stromov. Prístup do domčeka je tvorený dreveným schodiskom. V domčeku je manželská posteľ a jedna poschodová posteľ. Domček je vybavený kúrením a peknými designovými prvkami. Elektrina ani voda tu zavedená nie je. Umývadlo je riešené nádobou umiestnenou na stole, kde bude prevádzkovateľom domčeka pravidelne voda doplňovaná a menená. Suché WC je umiestnené v blízkosti domčeka.  Domček je o niečo väčší ako ten pod Kačínom a je určený pre 4 osoby. Na jeho výrobu bolo použité drevo z borovice, smreku a smrekovca.

Pobyt v domčeku je maximálnym zážitkom, keď vnímate energiu stromov prechádzajúcich domčekom, počúvate zvuky lesa, pozorujete život v korunách stromov, ako aj ranné prebúdzanie sa okolitej prírody. Je to spôsob ako sa zastaviť z každodenného zhonu a prečistiť si myseľ. Domček je určený najmä pre rodiny s deťmi, zaľúbencov a mladých ľudí.

Domček bude pre záujemcov dostupný od 15.7.2017. Rezervovať si ho môžete na stránke mestskej organizácie Mestské lesy v Bratislave - www.ba-lesy.sk, ktorá bude domček prevádzkovať. Cena zostáva taká istá ako  pri prvom domčeku - 100 EUR na noc. 

Domček v hodnote 19 000 EUR postavila spoločnosť Tree Houses s.r.o,  ktorej partnerom je francúzska spoločnosť  La Cabane en L´Air, s 10 ročnou  konštrukčnou  skúsenosťou. Postavila už viac ako  200 jedinečných  Tree Houses vo Francúzsku  a v  zahraničí.

 

 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Tu môžete mať svoj banner.
Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 

Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft
Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM