Dúbravka otvorí novú materskú školu

4.9.2017 14:37 | TVBA

Prvý školský deň, čiže 4. septembra otvorí mestská časť Bratislava-Dúbravka svoju jedenástu materskú školu. Priestory a objekt chce neskôr predstaviť aj verejnosti.

Na 11. septembra preto pripravuje podujatie pod názvom Oslávme spolu materskú školu. Popoludnie sa začína o 15tej, vstup je voľný.

Akcia je určená pre rodičov malých škôlkarov, ostatných záujemcov, deti z okolia, rodičov na materskej a rodičovskej dovolenke. Pôjde o spoznanie obnovených priestorov, drobné občerstvenie, no najmä divadielko, hru na novom ihrisku a zábavu zároveň.

Deti a verejnosť budú vítať divadelníci na chodúľoch. Potom zahrá Divadielko z Domčeka priamo v areáli bábkové predstavenie O kozliatkach.

„Nechceli sme robiť žiadne oficiálne prehliadky, ale akciu pre Dúbravčanov, pozvaní a vítaní sú preto všetci obyvatelia z okolia, miestni aj mestskí poslanci či média, na akciu všetkých pozýva starosta Dúbravky Martin Zaťovič, ktorý si dal za jednu zo svojich priorít otvorenie novej materskej školy a riešenie nedostatku miest v materských školách v Dúbravke.

Nová Materská škola Fedákova vznikla prestavbou a rekonštrukciou chátrajúceho objektu. Obnova sa začala v novembri minulého roku a trvala do júna. Počas leta prebehlo ešte zariaďovanie objektu. Budova slúžila v minulosti ako detské jasle. Bývalé vedenie Dúbravky ukončilo prevádzku súkromných jaslí v roku 2009 s dôvodom, že v objekte bude fungovať zariadenie pre seniorov. Tento prísľub však ostal len na papieri a budova odvtedy chátrala. V časti fungoval ešte dlhšie bytový podnik.

Rekonštrukciu niekdajšej budovy bytového podniku na Fedákovej financovala mestská časť zo svojho rozpočtu. Vyčlenila na to sumu 720-tisíc eur a ešte 80-tisíc eur potrebných na vybavenie kuchyne.

Otvorením pribudne Dúbravke nová štvortriedna materská škola s kapacitou 92 detí. V septembri tak bude mať mestská časť spolu už 44 tried v jedenástich materských školách.

Na nový školský rok sa prihlásilo do materských škôl 447 detí, prijatých bolo 356 detí.

„Podarilo sa prijať všetky deti, ktoré dovŕšili tri roky k 31. augustu 2017. Neprijali sme 91 detí, z toho je väčšina detí, ktoré budú mať tri roky až nasledujúci kalendárny rok,“ vysvetlila Ľubica Szilasiová zo Školského úradu Dúbravka a Lamač. Dodáva, že rozhodnutie nie je definitívne, ak sa uvoľní miesto v materskej škole, rodič dieťaťa bude oslovený, či má ešte o miesto v materskej škole záujem. Pri prijímaní rozhoduje vek dieťaťa - najprv sa budú prijímať, všetky deti, ktoré dovŕšia tri roky veku k 31. decembru 2017 a následne ostatné.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Tu môžete mať svoj banner.
Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email:
Text *:
 

Dúbravka
Starosta: RNDr. Martin Zaťovič
Rozloha: 8,6 km2
Počet obyvateľov: 38920
Miestny úrad  Žatevná 2, 841 02 Bratislava 42, Web: www.dubravka.sk

Čunovo
Devín
Devínska Nová Ves
Dúbravka

Jarovce
Lamač
Karlova Ves
Petržalka

Podunajské Biskupice
Nové Mesto
Rača
Ružinov

Rusovce
Staré Mesto
Vajnory
Vrakuňa

Záhorská Bystrica


Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft
Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM