Dúbravka otvorí novú materskú školu

4.9.2017   14:37| TVBA

Prvý školský deň, čiže 4. septembra otvorí mestská časť Bratislava-Dúbravka svoju jedenástu materskú školu. Priestory a objekt chce neskôr predstaviť aj verejnosti.

Na 11. septembra preto pripravuje podujatie pod názvom Oslávme spolu materskú školu. Popoludnie sa začína o 15tej, vstup je voľný.

Akcia je určená pre rodičov malých škôlkarov, ostatných záujemcov, deti z okolia, rodičov na materskej a rodičovskej dovolenke. Pôjde o spoznanie obnovených priestorov, drobné občerstvenie, no najmä divadielko, hru na novom ihrisku a zábavu zároveň.

Deti a verejnosť budú vítať divadelníci na chodúľoch. Potom zahrá Divadielko z Domčeka priamo v areáli bábkové predstavenie O kozliatkach.

„Nechceli sme robiť žiadne oficiálne prehliadky, ale akciu pre Dúbravčanov, pozvaní a vítaní sú preto všetci obyvatelia z okolia, miestni aj mestskí poslanci či média, na akciu všetkých pozýva starosta Dúbravky Martin Zaťovič, ktorý si dal za jednu zo svojich priorít otvorenie novej materskej školy a riešenie nedostatku miest v materských školách v Dúbravke.

Nová Materská škola Fedákova vznikla prestavbou a rekonštrukciou chátrajúceho objektu. Obnova sa začala v novembri minulého roku a trvala do júna. Počas leta prebehlo ešte zariaďovanie objektu. Budova slúžila v minulosti ako detské jasle. Bývalé vedenie Dúbravky ukončilo prevádzku súkromných jaslí v roku 2009 s dôvodom, že v objekte bude fungovať zariadenie pre seniorov. Tento prísľub však ostal len na papieri a budova odvtedy chátrala. V časti fungoval ešte dlhšie bytový podnik.

Rekonštrukciu niekdajšej budovy bytového podniku na Fedákovej financovala mestská časť zo svojho rozpočtu. Vyčlenila na to sumu 720-tisíc eur a ešte 80-tisíc eur potrebných na vybavenie kuchyne.

Otvorením pribudne Dúbravke nová štvortriedna materská škola s kapacitou 92 detí. V septembri tak bude mať mestská časť spolu už 44 tried v jedenástich materských školách.

Na nový školský rok sa prihlásilo do materských škôl 447 detí, prijatých bolo 356 detí.

„Podarilo sa prijať všetky deti, ktoré dovŕšili tri roky k 31. augustu 2017. Neprijali sme 91 detí, z toho je väčšina detí, ktoré budú mať tri roky až nasledujúci kalendárny rok,“ vysvetlila Ľubica Szilasiová zo Školského úradu Dúbravka a Lamač. Dodáva, že rozhodnutie nie je definitívne, ak sa uvoľní miesto v materskej škole, rodič dieťaťa bude oslovený, či má ešte o miesto v materskej škole záujem. Pri prijímaní rozhoduje vek dieťaťa - najprv sa budú prijímať, všetky deti, ktoré dovŕšia tri roky veku k 31. decembru 2017 a následne ostatné.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku
Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:

Ochrana proti spamu: *
grandiocaptcha

Opíšte znaky z obrázku do tohto poľa 

Dúbravka
Starosta: RNDr. Martin Zaťovič
Rozloha: 8,6 km2
Počet obyvateľov: 38920
Miestny úrad  Žatevná 2, 841 02 Bratislava 42, Web: www.dubravka.sk

Čunovo
Devín
Devínska Nová Ves
Dúbravka

Jarovce
Lamač
Karlova Ves
Petržalka

Podunajské Biskupice
Nové Mesto
Rača
Ružinov

Rusovce
Staré Mesto
Vajnory
Vrakuňa

Záhorská BystricaTelevízia je najdôveryhodnejšou formou podania reklamného

posolstva.

Podľa prieskumov má 6 krát vyššiu dôveru ako internet, sociálne média alebo noviny.

Tým neverí ani 10% dospelých. Televízna reklama

Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od GrandiosoftVšetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM