Dúbravka zapisuje do materských škôl aj elektronicky

11.4.2017 14:35 | TVBA

Zrýchliť, zefektívniť a odstrániť nedostatky. Taký je cieľ elektronickej registrácie dieťaťa do materských škôl, s ktorou tento rok prišla mestská časť Bratislava-Dúbravka.

Ide o novinku pri prihlasovaní do materských škôl a elektronická registrácia je už prístupná na webe mestskej časti www.dubravka.sk v sekcii potrebujem vybaviť – prijatie dieťaťa do materskej školy.

„Elektronickou registráciou chceme odstrániť nezrovnalosti pri zadávaní osobných údajov detí a rodičov a okrem toho zjednodušiť postup pri triedení prihlášok,“ vysvetlil prednosta miestneho úradu Rastislav Bagar. Niektorí rodičia totiž prihlásili vlani dieťa na niekoľko materských škôl súčasné, čím vznikali duplicitné prihlášky.

V prípade, že rodičia registráciu elektronicky nevyplnia, neskôr to na základe

odovzdanej prihlášky na predprimárne vzdelanie urobí zamestnanec miestneho úradu.

Dúbravka je zriaďovateľom desiatich materských škôl so 40 triedami, aktuálne pripravuje aj zriadenie materskej školy na Fedákovej ulici. Pôjde o štvortriednu materskú školu s kapacitou 92 miest a fungovať by mala od septembra. Výrazne má pomôcť pri riešení nedostatku kapacít v materských školách.

Žiadosti o prijatie dieťaťa do materskej školy na predprimárne vzdelávanie budú materské školy prijímať 26. a 27. apríla od 15.00 do 17.00.

Pre potvrdenie od pediatra musia totiž rodičia odovzdať prihlášku aj fyzicky do vybranej materskej školy. Návštevu materskej školy však rodičom odporúča aj vedenie škôlky a Školský úrad, pri zbieraní prihlášok sa môžu totiž deti zoznámiť s prostredím a riaditeľka s deťmi.

Už vlani začala mestská časť Bratislava Dúbravka s kritériami pre prijímanie detí do materských škôl. Prioritou bolo zobrať všetky trojročné deti s trvalým pobytom v Dúbravke. Dobrou správou je, že sa  podarilo prijať všetky dúbravské deti, ktoré do konca roka 2016 dovŕšili tri roky veku. O prijatí dieťaťa rozhoduje riaditeľka materskej školy, kritéria sú pre prijímanie odporúčacie. Vedenie Dúbravky chce prioritne dať priestor dúbravským deťom. Zaváži tiež vek dieťaťa i súrodenec v materskej škole.

Prednostne musia materské školy podľa zákona prijímať päťročné deti a deti s odloženým začiatkom plnenia povinnej školskej dochádzky a deti s dodatočne odloženou povinnou školskou dochádzkou.

 

 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Tu môžete mať svoj banner.
Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 

Dúbravka
Starosta: RNDr. Martin Zaťovič
Rozloha: 8,6 km2
Počet obyvateľov: 38920
Miestny úrad  Žatevná 2, 841 02 Bratislava 42, Web: www.dubravka.sk

Čunovo
Devín
Devínska Nová Ves
Dúbravka

Jarovce
Lamač
Karlova Ves
Petržalka

Podunajské Biskupice
Nové Mesto
Rača
Ružinov

Rusovce
Staré Mesto
Vajnory
Vrakuňa

Záhorská BystricaTelevízia je najdôveryhodnejšou formou podania reklamného

posolstva.

Podľa prieskumov má 6 krát vyššiu dôveru ako internet, sociálne média alebo noviny.

Tým neverí ani 10% dospelých. Televízna reklama


Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft
Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM