Nové Mesto otvorí Kultúrne leto. S Hammelom, Vidiekom a ohňostrojom

20.6.2012 12:39 | ST

V sobotu 23. júla sa v areáli prírodného kúpaliska Kuchajde uskutoční najväčšie spoločensko-kultúrne podujatie roka organizované mestskou časťou Nové Mesto – Otvorenie kultúrneho leta 2012. Pavol Hammel s orchestrom Gustava Broma, skupina Vidiek, tanečníci s Let´s Dance. To je len niekoľko „ťahákov“, ktoré mestská časť Bratislava – Nové Mesto ponúkne návštevníkom tento rok. „Pri zostavovaní programu sme dbali na to, aby si na svoje prišli skutočne všetci — deti, priaznivci folklóru, tanca aj populárnej hudby. Celý program vyvrcholí veľkolepým ohňostrojom s hudobným sprievodom,“ priblížil starosta Nového Mesta Rudolf Kusý. Vstup na celý program bude zdarma.

Kultúrne popoludnie sa začne o 15.00 hod. detským blokom, v rámci ktorého sa najskôr predstavia žiaci z novomestských základných škôl. Deti sa môžu tešiť aj na Divadielko Babena a Detský folklórny súbor Čečinka.

Bohatý program bude pokračovať vystúpením Veselej muziky zo Stupavy. Od 18.00 hod. sa začne hlavná časť Otvorenia Kultúrneho leta 2012, ktorá ponúkne skutočné lahôdky: legendu slovenskej populárnej hudby Pavla Hammela, ktorý zahrá a zaspieva v unikátnom sprievode Orchestra Gustava Broma. Po nich bude pódium patriť populárnej skupine Vidiek. A diváci sa môžu tešiť aj na vystúpenie tanečníkov zo známej show Let´s Dance.Vrcholom soboty bude ohňostroj, ktorý „odpália“ o 21.45 hod. Chýbať nebude ani tradičné zapaľovanie vatry. Pripravených je však aj mnoho ďalších atrakcií: napríklad rytieri Galahad predvedú ukážky bojového umenia a niekdajší štýl ich života v osade spolu s ochutnávkou stredovekých jedál. Deti sa budú môcť do sýtosti vyšantiť na nafukovacích atrakciách, trampolínach, či pri ďalších prekvapeniach.

Sobotňajšie podujatie odštartuje sériu ďalších kultúrnych akcií, ktoré vyplnia letnú sezónu v Novom Meste: pravidelné sobotné koncerty a letné kino na Kuchajde, nedeľné promenádne koncerty v parku na Račianskom mýte, filmové pondelky pre pamätníkov a tanečné sobotné večery v Stredisku kultúry na Vajnorskej, detské nedeľné popoludnia na Partizánskej lúke, či hudobné štvrtky v Slimáku.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email:
Text *:
 

Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft
Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM