Škôlky v Rači prijali viac ako 70 percent zo všetkých prihlásených detí

9.6.2017 13:22 | TVBA

Kritériom na prijatie detí do materskej školy sú predovšetkým dovŕšenie veku 3 roky a trvalé bydlisko v obvode, kde sa škôlka nachádza. Uprednostňovaní bývajú predškoláci a deti s odloženou povinnou školskou dochádzkou. Riaditeľky uprednostnia tiež deti, ktoré už majú v škôlke staršieho súrodenca, prípadne deti osamelých rodičov. V roku 2017 bolo do materských škôl v Rači podaných dohromady 379 prihlášok, pričom až 268 detí sa podarilo umiestniť, čo predstavuje 71 percentnú úspešnosť. Zo 111 neprijatých detí je 90 s trvalým pobytom v Rači, pričom až 56 majú menej ako 3 roky. Z toho vyplýva, že račianske škôlky neumiestnili len 34 račianskych detí vo veku 3 až 6 rokov, teda tie, ktoré spĺňajú kritériá prijatia. Uvedené počty sú datované k 31. 5. a môžu sa ešte meniť v zmysle prijatia ďalších zopár detí.

Uvedené čísla hovoria o stúpajúcom trende umiestňovania detí do račianskych predškolských zariadení. Kým v roku 2015 to bolo niečo viac ako 60 percent, tento rok je o 10 percent viac. „Vďaka neustálemu budovaniu nových tried v našich škôlkach je možné každoročne prijať viac detí. Za posledné dva roky sme vytvorili 5 nových tried, čo predstavuje približne 110 nových miest pre deti. Aby sme však uspokojili potreby všetkých detí v predškolskom veku, spolu s poslancami sme sa rozhodli kúpiť schátranú budovu bývalého sanatória na Novohorskej ulici, ktorú chceme kompletne zrekonštruovať a už v septembri 2018 tu otvoriť novú štvortriednu materskú školu,“ uviedol starosta Rače Peter Pilinský s tým, že Rača požiadala na rekonštrukciu budovy o dotáciu Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka, v súčasnosti je projekt predmetom odborného posudzovania. „Verejné obstarávanie na dodávateľa prác je však už rozbehnuté od konca apríla, takže my na novej škôlke intenzívne pracujeme,“ dodal Pilinský.

V súčasnosti sa dokončujú posledné práce na škôlke Pri Šajbách, ktorá od septembra bude fungovať v krásnych nových priestoroch a hlavne s väčším počtom detí.

 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email:
Text *:
 

Televízny  program z Rače

Image in photogallery
Račiansky magazín 22/2017
3.1.2018 19:30 | Katarína VeslárováČunovo
Devín
Devínska Nová Ves
Dúbravka

Jarovce
Lamač
Karlova Ves
Petržalka

Podunajské Biskupice
Nové Mesto
Rača
Ružinov

Rusovce
Staré Mesto
Vajnory
Vrakuňa

Záhorská Bystrica

Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft
Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM