Škôlky v Rači prijali viac ako 70 percent zo všetkých prihlásených detí

9.6.2017   13:22| TVBA

Kritériom na prijatie detí do materskej školy sú predovšetkým dovŕšenie veku 3 roky a trvalé bydlisko v obvode, kde sa škôlka nachádza. Uprednostňovaní bývajú predškoláci a deti s odloženou povinnou školskou dochádzkou. Riaditeľky uprednostnia tiež deti, ktoré už majú v škôlke staršieho súrodenca, prípadne deti osamelých rodičov. V roku 2017 bolo do materských škôl v Rači podaných dohromady 379 prihlášok, pričom až 268 detí sa podarilo umiestniť, čo predstavuje 71 percentnú úspešnosť. Zo 111 neprijatých detí je 90 s trvalým pobytom v Rači, pričom až 56 majú menej ako 3 roky. Z toho vyplýva, že račianske škôlky neumiestnili len 34 račianskych detí vo veku 3 až 6 rokov, teda tie, ktoré spĺňajú kritériá prijatia. Uvedené počty sú datované k 31. 5. a môžu sa ešte meniť v zmysle prijatia ďalších zopár detí.

Uvedené čísla hovoria o stúpajúcom trende umiestňovania detí do račianskych predškolských zariadení. Kým v roku 2015 to bolo niečo viac ako 60 percent, tento rok je o 10 percent viac. „Vďaka neustálemu budovaniu nových tried v našich škôlkach je možné každoročne prijať viac detí. Za posledné dva roky sme vytvorili 5 nových tried, čo predstavuje približne 110 nových miest pre deti. Aby sme však uspokojili potreby všetkých detí v predškolskom veku, spolu s poslancami sme sa rozhodli kúpiť schátranú budovu bývalého sanatória na Novohorskej ulici, ktorú chceme kompletne zrekonštruovať a už v septembri 2018 tu otvoriť novú štvortriednu materskú školu,“ uviedol starosta Rače Peter Pilinský s tým, že Rača požiadala na rekonštrukciu budovy o dotáciu Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka, v súčasnosti je projekt predmetom odborného posudzovania. „Verejné obstarávanie na dodávateľa prác je však už rozbehnuté od konca apríla, takže my na novej škôlke intenzívne pracujeme,“ dodal Pilinský.

V súčasnosti sa dokončujú posledné práce na škôlke Pri Šajbách, ktorá od septembra bude fungovať v krásnych nových priestoroch a hlavne s väčším počtom detí.

 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku
Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:

Ochrana proti spamu: *
grandiocaptcha

Opíšte znaky z obrázku do tohto poľa 

Televízny  program z Rače

Image in photogallery
Račiansky magazín 18/2017
8.11.2017   19:30 | Katarína VeslárováPripravujeme do vysielania
Pozrite si, čo uvidíte na TV obrazovke v najbližších dňoch. Môžete sa pýtať alebo vysloviť svoj názor. Otázky pre hostí smerujte na tipy@tvba.sk. ...

Čunovo
Devín
Devínska Nová Ves
Dúbravka

Jarovce
Lamač
Karlova Ves
Petržalka

Podunajské Biskupice
Nové Mesto
Rača
Ružinov

Rusovce
Staré Mesto
Vajnory
Vrakuňa

Záhorská Bystrica


Medialny dom Súťaž Kontakt

Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od GrandiosoftMedialny dom Súťaž Kontakt

Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM