V Rači sa otvoril zberný dvor, opäť začína fungovať aj služba zelený taxík

19.4.2017 18:54 | TVBA

V utorok 18. apríla sa v mestskej časti Rača o 12. hodine napoludnie znovu otvorili zberný dvor Pri Šajbách. Občanom Rače bude k dispozícii až do 15. novembra tohto roku. Zberný dvor je zriadený na účely bezplatného legálneho uloženia uvedených zložiek komunálneho odpadu nepochádzajúceho z podnikateľskej činnosti a je v prevádzke do 15.11. bežného roku s prevádzkovou dobou pre verejnosť (s výnimkou štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja):

Utorok 12,00 – 18,00 hod.
Štvrtok 12,00 – 18,00 hod.
Sobota 8,00 – 14,00 hod.

Zberný dvor je určený:
a) pre osoby, ktoré majú trvalý alebo prechodný pobyt na území Mestskej časti Bratislava - Rača a ktoré sa zapojili do systému množstvového zberu komunálneho odpadu v Bratislave. Splnenie podmienok musí osoba odovzdávajúca odpad osobne preukázať:

  • identifikačným dokladom preukazujúcim trvalý alebo prechodný pobyt v Mestskej časti Bratislava – Rača dokladom preukazujúcim zapojenie sa do systému množstvového zberu nie starším ako 12 mesiacov. Za takýto doklad sa považuje v prípade obyvateľa bytu v bytovom dome výmer mesačného predpisu zálohových platieb od správcovskej spoločnosti; v prípade individuálneho producenta doklad o zaplatení poplatku za komunálne odpady (poštová poukážka alebo faktúra a výpis z účtu o jej úhrade).

b) pre osoby, ktoré majú na území MČ Rača záhradu, ktoré sa preukážu platným preukazom Slovenského zväzu záhradkárov alebo iným dokladom preukazujúcim vlastníctvo alebo nájom záhrady.

Zložky komunálneho odpadu, ktoré je možné uložiť na zberný dvor:

  • objemný komunálny odpad
  • drobný stavebný odpad
  • biologicky rozložiteľný odpad rastlinného pôvodu

Služba ZELENÝ TAXÍK vznikla v snahe predísť vytváraniu čiernych skládok rastlinného pôvodu a odkladaniu objemného komunálneho odpadu na verejných priestranstvách a mala v minulom roku veľký úspech. Rovnako ako zberný dvor je vyhradená pre obyvateľov s trvalým alebo prechodným pobytom v Rači. Poplatok za službu je 8 eur, pre ľudí starších ako 62 rokov sú to 2 eurá.  
„Ideálnym riešením je odviezť a bezplatne odovzdať odpad do Zberného dvoru Pri Šajbách. Avšak tí občania, ktorí túto možnosť nemajú, môžu využiť zelený taxík. Stačí napísať mail alebo telefonicky kontaktovať pracovníčku oddelenia životného prostredia, nadiktovať adresu a potrebné údaje.
Zelený taxík odváža odpad spred domov našich občanov každú stredu,“ vysvetlila vedúca oddelenia životného prostredia v Rači Anna Jusková. Všetky informácie o zelenom taxíku nájdete na https://www.raca.sk/zeleny-taxik/Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku


Televízny  program z Rače

Image in photogallery
Račiansky magazín 22/2017
3.1.2018 19:30 | Katarína VeslárováČunovo
Devín
Devínska Nová Ves
Dúbravka

Jarovce
Lamač
Karlova Ves
Petržalka

Podunajské Biskupice
Nové Mesto
Rača
Ružinov

Rusovce
Staré Mesto
Vajnory
Vrakuňa

Záhorská BystricaVšetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft
Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM