Ďalšia zo základných ružinovských škôl je zateplená

8.6.2017 13:55 | TVBA

Základná škola Kulíškova na Nivách má nový šat. Ružinov ju kompletne zateplil. Kulíškova sa tak pridala k Základnej škole Nevädzovej a Vrútockej, ktoré mestská časť takto zrekonštruovala v minulých rokoch. 

Základná škola Kulíškova má vo finále zateplenú fasádu, ako i strop nad najvyšším podlažím, vymenené okná v suteréne, v šatniach a vo vstupných bránach. Za sebou má aj opravu hydroizolácie v súvislosti so zateplením sokla. „Kulíškova je našou najstaršou základnou školou, ktorej zriaďovateľom je mestská časť. Jej fasáda opravu už potrebovala. Na našich školách sme počas uplynulých rokov zrekonštruovali sociálne zariadenia, majú vymenené takmer všetky okná, opravujeme aj ich elektroinštaláciu. Logicky sme sa tak pustili aj do zatepľovania budov,“ objasnil starosta Ružinova Dušan Pekár. Novú fasádu aktuálne dostáva aj Základná škola Medzilaborecká. Ide o školu s piatimi pavilónmi, do konca augusta by mali byť už všetky zateplené. „Do zateplenia Kulíškovej a Medzilaboreckej sme investovali približne 800 000 eur. Tento rok chceme zatepliť ešte aj telocvičňu Základnej školy Mierová a ďalšiu z našich škôl. Projektovú dokumentáciu na zateplenie Ostredkovej už máme hotovú“ uviedol Dušan Pekár. Pri týchto plánovaných prácach ráta mestská časť s investíciou viac ako 850 000 eur.

Vlani Ružinov zateplil a zrekonštruoval strechu jednej z budov Základnej školy Nevädzová, opravil hydroizoláciu a časť strechy hlavnej budovy Základnej školy Mierová. V roku 2015 mestská časť zrekonštruovala strechu telocvične Základnej školy Ostredková a na dvoch pavilónoch ZŠ Medzilaborecká.

 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email:
Text *:
 
 /1 >> nasledujúci

Ružinov

Starosta: Ing. Dušan Pekár
Rozloha: 39,7 km2
Počet obyvateľov: 70 004
Miestny úrad: Mierová 21, 827 05 Bratislava 212
Web: www.ba-ruzinov.sk

Čunovo
Devín
Devínska Nová Ves
Dúbravka

Jarovce
Lamač
Karlova Ves
Petržalka

Podunajské Biskupice
Nové Mesto
Rača
Ružinov

Rusovce
Staré Mesto
Vajnory
Vrakuňa

Záhorská Bystrica

Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft
Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM