Majitelia psov s výcvikom zaplatia v Ružinove menej na dani za psa

23.1.2013 15:06 | TVBA

Zľavy na dani za psov s výcvikom a zánik povinnosti zaplatiť daň za psa do konca januára – to sú tohtoročné novinky pre majiteľov psov prihlásených v Ružinove.

Okrem osôb starších ako 60 rokov majú od tohto roku zľavu na dani až vo výške 50% tí majitelia psov, ktorí na ružinovský miestny úrad predložia doklad o základnom výcviku psa. Ten môže vystaviť len akreditovaná  osoba. „Chceme tým motivovať majiteľov psov, aby s nimi absolvovali výcvik poslušnosti a takýmto spôsobom odmeniť tých, ktorí už majú psa vycvičeného,“ objasnil starosta Ružinova Dušan Pekár.

Ďalšou novinkou je termín na zaplatenie dane za psa. Tento rok už majitelia psov nemajú povinnosť uhradiť daň za psa do konca januára. Miestny úrad bude doterajším daňovníkom postupne posielať platobné výmery, na základe ktorých daň zaplatia.

Sadzby dane za psov registrovaných v Ružinove sa takmer nemenia. Podľa nového všeobecne záväzného nariadenia č. 26/2012 sa sadzby zaokrúhľujú o drobné centy . Majitelia psov chovaných v bytoch a nebytových priestoroch bytových domov, v polyfunkčných objektoch a v objektoch slúžiacich na podnikanie zaplatia 40 € (namiesto doterajších 39,83 €) a majitelia psov chovaných v rodinných domoch, rekreačných a záhradkárskych chatách, záhradách, domčekoch na individuálnu rekreáciu a pod. zaplatia na dani za psa 16,60 € (namiesto doterajších 16,59 €).

Naďalej platí, že od dane je oslobodený pes, ktorého držiteľom je fyzická osoba s preukazom občana s ťažkým zdravotným postihnutím alebo preukazom občana s ťažkým zdravotným postihnutím s potrebou sprievodcu.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email:
Text *:
 
 /1 >> nasledujúci

Ružinov

Starosta: Ing. Dušan Pekár
Rozloha: 39,7 km2
Počet obyvateľov: 70 004
Miestny úrad: Mierová 21, 827 05 Bratislava 212
Web: www.ba-ruzinov.sk

Čunovo
Devín
Devínska Nová Ves
Dúbravka

Jarovce
Lamač
Karlova Ves
Petržalka

Podunajské Biskupice
Nové Mesto
Rača
Ružinov

Rusovce
Staré Mesto
Vajnory
Vrakuňa

Záhorská Bystrica

Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft
Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM