Naše mesto v Ružinove v znamení farieb a čistenia

8.6.2017 13:26 | TVBA

Ružinov sa už po šiestykrát zapája do akcie Naše Mesto, ktorá sa uskutoční v dňoch 9. a 10. júna 2017. Ide o najväčšie podujatie firemného dobrovoľníctva v strednej Európe organizované Nadáciou Pontis.

Mestská časť Ružinov sa do podujatia Naše mesto zapojí už po šiestykrát. Dobrovoľníci, starosta, niektorí miestni poslanci i zamestnanci miestneho úradu si v mestskej časti zoberú na mušku detské ihriská, nelegálne skládky odpadu, okolie Štrkoveckého jazera a iné verejné priestranstvá. Spolu tak približne 200 ľudí vymení prácu za počítačom za štetce, farby, metly i hrable.„V rámci Nášho mesta sme si pripravili pre dobrovoľníkov zaujímavé činnosti, zamerané na natieranie a čistenie verejných priestranstiev. Každý rok sa snažíme vybrať také aktivity, ktoré pomôžu vylepšiť vzhľad Ružinova a zároveň aj zaujmú dobrovoľníkov. To sa mám aj tento rok potvrdilo, keďže naše činnosti sú obsadené do posledného miesta a zaplnili sa v priebehu niekoľkých dní,“ uviedol starosta Ružinova Dušan Pekár, ktorý bude spolu s dobrovoľníkmi čistiť okolie Štrkoveckého jazera a vysádzať tam kvetiny. Firemní dobrovoľníci v Ružinove tiež pridajú na detské ihriská na Šándorovej a Chlumeckého ulici lienky a iné farebné zvieratká. Nový náter dostane aj plot pri detskom ihrisku na Jadrovej a na Haburskej ulici. Ďalšie skupiny vyčistia nelegálne skládky odpadu na ulici Mlynské Nivy a Galvániho. Nový vyčistený vzhľad dajú dobrovoľníci aj parku na Horváthovej ulici. Nové kvety, natretá betónová stena, stĺpy a zábradlie a okolie bez odpadkov- taká je méta skupiny dobrovoľníkov na ulici Dr. Vladimíra Clementisa. Na Vavrínovej ulici budú zametať, hrabať a škarpírovať chodník.

 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Tu môžete mať svoj banner.
Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
 /1 >> nasledujúci

Ružinov

Starosta: Ing. Dušan Pekár
Rozloha: 39,7 km2
Počet obyvateľov: 70 004
Miestny úrad: Mierová 21, 827 05 Bratislava 212
Web: www.ba-ruzinov.sk

Čunovo
Devín
Devínska Nová Ves
Dúbravka

Jarovce
Lamač
Karlova Ves
Petržalka

Podunajské Biskupice
Nové Mesto
Rača
Ružinov

Rusovce
Staré Mesto
Vajnory
Vrakuňa

Záhorská BystricaVšetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft
Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM