Ružinov pomáha ľuďom bez domova

1.6.2017 13:08 | TVBA

Klienti nízkoprahovej Nocľahárne sv. Vincenta de Paul na Ivánskej ceste upratujú verejné priestranstvá v Ružinove. Ide o spoločný projekt pracovnej terapie, na ktorom sa podieľa aj Mestská časť Ružinov a Ružinovský podnik verejno-prospešných služieb. V Ružinove tak ľudia bez domova nedávno čistili nelegálnu skládku odpadu na Lúčnej ulici.

V Ružinove ide o dva projekty práce s ľuďmi bez domova. Prvým je pracovná terapia vo forme výpomoci klientov z nocľahárne pri odstraňovaní nelegálnych skládok. Ide o nárazové akcie, do ktorých je zapojených približne 10 ľudí. Ďalším projektom je ich neskoršie trvalé zamestnanie v Ružinovskom podniku verejno-prospešných služieb. „Traja už bývalí klienti nocľahárne sú u nás v Ružinove zamestnaní. Práve vďaka pracovnej terapii sa zamestnali v ružinovskom podniku verejno-prospešných služieb. Je to dôkaz toho, že pracovná terapia má zmysel a vďaka nej sa ľudia vedia postaviť opäť na nohy,“ uviedol starosta Ružinova Dušan Pekár. Vďaka pracovnej terapii si klienti nocľahárne Depaul osvoja, respektíve prehĺbia pracovné návyky. Tým, že sú odmeňovaní formou finančných i nefinančných benefitov im tento projekt prináša zlepšenie životného štandardu. „Klienti, ktorí sa zúčastňujú nárazových likvidácií skládok, dostanú od nás finančnú podporu vo výške 10 eur, dva lístky na mestskú hromadnú dopravu a sedem predplatených nocľahov, ako i kupón na pranie v nocľahárni,“ objasnil Jakub Bartoš, koordinátor dobrovoľníkov z Nocľahárne sv. Vincenta de Paul.  Zároveň dodal, že pracovná terapia prináša aj osvetu v problematike bezdomovectva a jeho riešenia. Tým, že sa klienti podieľajú na čistení a revitalizácii verejných priestranstiev, vysielajú signál spoločnosti, že majú v mnohých prípadoch silnú motiváciu opäť sa začleniť do spoločnosti, potrebujú len optimálnu podporu.



Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email:
Text *:




 
 /1 >> nasledujúci

Ružinov

Starosta: Ing. Dušan Pekár
Rozloha: 39,7 km2
Počet obyvateľov: 70 004
Miestny úrad: Mierová 21, 827 05 Bratislava 212
Web: www.ba-ruzinov.sk

Čunovo
Devín
Devínska Nová Ves
Dúbravka

Jarovce
Lamač
Karlova Ves
Petržalka

Podunajské Biskupice
Nové Mesto
Rača
Ružinov

Rusovce
Staré Mesto
Vajnory
Vrakuňa

Záhorská Bystrica





Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft
Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM