Ružinov už začal s tohtoročnou výmenou povrchov komunikácií

26.5.2017 13:53 | TVBA

Mestská časť Bratislava-Ružinov investuje v roku 2017 do rekonštrukcií ciest a chodníkov takmer 450-tisíc eur. S prácami sa už začalo na Ružomberskej ulici. Dovedna dostane nový povrch 8 komunikácií a niekoľko priľahlých chodníkov.

„Mnohé cesty a chodníky v Ružinove sú už staré a výhodnejšie je kompletne ich zrekonštruovať, ako keby sme každý rok mali na nich iba plátať výtlky. Už niekoľko rokov tak zničené povrchy komunikácií meníme za nové. Aj tento rok v tom pokračujeme,“ uviedol starosta Ružinova Dušan Pekár.

Práce s odstraňovaním starého povrchu sa začali už v máji na Ružomberskej ulici. Prvé vozidlá by mali po hotovej komunikácii jazdiť už v polovici júla. Tento rok dostanú nový povrch aj cesty na ulici Na úvrati, Bencúrovej a časť komunikácií na Kvetnej, Mraziarenskej a Solivarskej ulici. So zničeným povrchom sa rozlúčia aj cesta a chodník na ulici Staré záhrady a na Ondavskej ulici. Na Drieňovej ulici mestská časť investuje do rekonštrukcie chodníka, v časti od ulice Maximiliána Hella po ulicu Vladimíra Clementisa. Posledné rekonštrukčné práce sú plánované na september. Konkrétne ide o ulicu Na úvrati a o Bencúrovu ulicu.

V roku 2016 dostalo nový povrch sedem ciest, jeden križovatkový priestor a 3 chodníky v správe mestskej časti Ružinov. Za uplynulých sedem rokov je to dovedna viac ako 40 ciest a 20 chodníkov za viac ako milión tristotisíc eur z ružinovského rozpočtu, z Bratislavského samosprávneho kraja, ako i zdrojov súkromných firiem. Ide o sídliskové cesty 3. a 4. triedy, ktoré má mestská časť v správe. Hlavné cestné ťahy 1. a 2. triedy zostávajú na pleciach magistrátu hlavného mesta. 

 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email:
Text *:
 
 /1 >> nasledujúci

Ružinov

Starosta: Ing. Dušan Pekár
Rozloha: 39,7 km2
Počet obyvateľov: 70 004
Miestny úrad: Mierová 21, 827 05 Bratislava 212
Web: www.ba-ruzinov.sk

Čunovo
Devín
Devínska Nová Ves
Dúbravka

Jarovce
Lamač
Karlova Ves
Petržalka

Podunajské Biskupice
Nové Mesto
Rača
Ružinov

Rusovce
Staré Mesto
Vajnory
Vrakuňa

Záhorská Bystrica

Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft
Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM