/1 >> nasledujúci

Ružinov už začal s tohtoročnou výmenou povrchov komunikácií

26.5.2017   13:53| TVBA

Mestská časť Bratislava-Ružinov investuje v roku 2017 do rekonštrukcií ciest a chodníkov takmer 450-tisíc eur. S prácami sa už začalo na Ružomberskej ulici. Dovedna dostane nový povrch 8 komunikácií a niekoľko priľahlých chodníkov.

„Mnohé cesty a chodníky v Ružinove sú už staré a výhodnejšie je kompletne ich zrekonštruovať, ako keby sme každý rok mali na nich iba plátať výtlky. Už niekoľko rokov tak zničené povrchy komunikácií meníme za nové. Aj tento rok v tom pokračujeme,“ uviedol starosta Ružinova Dušan Pekár.

Práce s odstraňovaním starého povrchu sa začali už v máji na Ružomberskej ulici. Prvé vozidlá by mali po hotovej komunikácii jazdiť už v polovici júla. Tento rok dostanú nový povrch aj cesty na ulici Na úvrati, Bencúrovej a časť komunikácií na Kvetnej, Mraziarenskej a Solivarskej ulici. So zničeným povrchom sa rozlúčia aj cesta a chodník na ulici Staré záhrady a na Ondavskej ulici. Na Drieňovej ulici mestská časť investuje do rekonštrukcie chodníka, v časti od ulice Maximiliána Hella po ulicu Vladimíra Clementisa. Posledné rekonštrukčné práce sú plánované na september. Konkrétne ide o ulicu Na úvrati a o Bencúrovu ulicu.

V roku 2016 dostalo nový povrch sedem ciest, jeden križovatkový priestor a 3 chodníky v správe mestskej časti Ružinov. Za uplynulých sedem rokov je to dovedna viac ako 40 ciest a 20 chodníkov za viac ako milión tristotisíc eur z ružinovského rozpočtu, z Bratislavského samosprávneho kraja, ako i zdrojov súkromných firiem. Ide o sídliskové cesty 3. a 4. triedy, ktoré má mestská časť v správe. Hlavné cestné ťahy 1. a 2. triedy zostávajú na pleciach magistrátu hlavného mesta. 

 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku
Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:

Ochrana proti spamu: *
grandiocaptcha

Opíšte znaky z obrázku do tohto poľa 
 /1 >> nasledujúci

Ružinov

Starosta: Ing. Dušan Pekár
Rozloha: 39,7 km2
Počet obyvateľov: 70 004
Miestny úrad: Mierová 21, 827 05 Bratislava 212
Web: www.ba-ruzinov.sk

Pripravujeme do vysielania
Pozrite si, čo uvidíte na TV obrazovke v najbližších dňoch. Môžete sa pýtať alebo vysloviť svoj názor. Otázky pre hostí smerujte na tipy@tvba.sk. ...

Čunovo
Devín
Devínska Nová Ves
Dúbravka

Jarovce
Lamač
Karlova Ves
Petržalka

Podunajské Biskupice
Nové Mesto
Rača
Ružinov

Rusovce
Staré Mesto
Vajnory
Vrakuňa

Záhorská Bystrica


Medialny dom Súťaž Kontakt

Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od GrandiosoftMedialny dom Súťaž Kontakt

Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM