Ružinovčania vytvorili rekord v počte ľudí skákajúcich cez švihadlo

3.5.2017   11:56| TVBA

V Ružinove sa konal v nedeľu 30. apríla 2017 druhý ročník jedinečného Retro majálesu. Účastníci mohli vidieť koncerty známych hudobných skupín i spevákov, folklórne vystúpenia, dychovku, rôzne súťaže, stavanie mája a v neposlednom rade vytvorenie slovenského rekordu v skákaní cez švihadlo. Podujatie vyvrcholilo koncertom českého speváka Dalibora Jandu.

Počasie bolo od rána na výbornú a aj vďaka tomu sa už od dopoludňajších hodín Park Andreja Hlinku zapĺňal tými, ktorí sa prišli pozrieť, čo si pre nich MČ Ružinov a Cultus Ružinov na tohtoročnom majálese pripravili.

Program sa začal o 10:00 hod. súťažou pre deti, ktorá bola plná aktivít ako skákanie vo vreci, tvorivé dielne, cvičenie na žinienkach či retro spoločenské hry. O 11:30 hod. sa zišli zúčastnení pod hlavným pódiom, aby sa pokúsili vytvoriť slovenský rekord v najväčšom počte ľudí skákajúcich cez švihadlo. Dovedna sa do tejto aktivity zapojilo 70 Ružinovčanov od tých najmenších až po seniorov. Podarilo sa im takto spoločne vytvoriť ustanovujúci slovenský rekord.

V poobedňajších hodinách otvorili májový sprievod Ružinovskí hasiči, dychová hudba Spojár i mažoretky Siluet. Pred vystúpením folklórneho súboru Karpaty vyrástol v Parku Andreja Hlinku tradičný máj. Popoludní sa vyhlásili výsledky v súťaži o najštýlovejší retro kostým a prebiehalo aj štafetové pitie limonády. Počas celého dňa sa mohli účastníci občerstviť v retro stánkoch s občerstvením.

Podvečer patril hudbe. Zazneli melódie kapely Kornel Kadlubiak Band, z pôvodnej skupiny Gravis, ktorá sa v 80. rokoch katapultovala medzi hviezdy slovenského rocku najmä vďaka známej skladbe „Skúšky z lásky“. Nasledoval Exil s hitom „Kamarát“ a známe československé piesne zazneli aj v podaní skupiny Starmania. Ružinovský retro majáles vyvrcholil o 19:30 hod. koncertom Dalibora Jandu, držiteľa dvoch platinových platní a troch Zlatých Slávikov.

 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku
Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:

Ochrana proti spamu: *
grandiocaptcha

Opíšte znaky z obrázku do tohto poľa 
 /1 >> nasledujúci

Ružinov

Starosta: Ing. Dušan Pekár
Rozloha: 39,7 km2
Počet obyvateľov: 70 004
Miestny úrad: Mierová 21, 827 05 Bratislava 212
Web: www.ba-ruzinov.sk

Čo pre vás chystáme?
Čo uvidíte na TV obrazovke v najbližších dňoch? Môžete sa pýtať alebo vysloviť svoj názor. Otázky pre hostí smerujte na tipy@tvba.sk

Čunovo
Devín
Devínska Nová Ves
Dúbravka

Jarovce
Lamač
Karlova Ves
Petržalka

Podunajské Biskupice
Nové Mesto
Rača
Ružinov

Rusovce
Staré Mesto
Vajnory
Vrakuňa

Záhorská Bystrica


Televízna reklama je kráľovnou medzi reklamnými formátmi.

Má jedinečnú presvedčovaciu schopnosť, zapamätateľnosť, dokáže predviesť vzrušenie,

napätie, krásu, názorne ukázať ako fungujú produkty a ako sú účinné.

Televízna reklama a PR

 

Medialny dom Súťaž Kontakt

Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od GrandiosoftMedialny dom Súťaž Kontakt

Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM