Ružinovčania vytvorili rekord v počte ľudí skákajúcich cez švihadlo

3.5.2017 11:56 | TVBA

V Ružinove sa konal v nedeľu 30. apríla 2017 druhý ročník jedinečného Retro majálesu. Účastníci mohli vidieť koncerty známych hudobných skupín i spevákov, folklórne vystúpenia, dychovku, rôzne súťaže, stavanie mája a v neposlednom rade vytvorenie slovenského rekordu v skákaní cez švihadlo. Podujatie vyvrcholilo koncertom českého speváka Dalibora Jandu.

Počasie bolo od rána na výbornú a aj vďaka tomu sa už od dopoludňajších hodín Park Andreja Hlinku zapĺňal tými, ktorí sa prišli pozrieť, čo si pre nich MČ Ružinov a Cultus Ružinov na tohtoročnom majálese pripravili.

Program sa začal o 10:00 hod. súťažou pre deti, ktorá bola plná aktivít ako skákanie vo vreci, tvorivé dielne, cvičenie na žinienkach či retro spoločenské hry. O 11:30 hod. sa zišli zúčastnení pod hlavným pódiom, aby sa pokúsili vytvoriť slovenský rekord v najväčšom počte ľudí skákajúcich cez švihadlo. Dovedna sa do tejto aktivity zapojilo 70 Ružinovčanov od tých najmenších až po seniorov. Podarilo sa im takto spoločne vytvoriť ustanovujúci slovenský rekord.

V poobedňajších hodinách otvorili májový sprievod Ružinovskí hasiči, dychová hudba Spojár i mažoretky Siluet. Pred vystúpením folklórneho súboru Karpaty vyrástol v Parku Andreja Hlinku tradičný máj. Popoludní sa vyhlásili výsledky v súťaži o najštýlovejší retro kostým a prebiehalo aj štafetové pitie limonády. Počas celého dňa sa mohli účastníci občerstviť v retro stánkoch s občerstvením.

Podvečer patril hudbe. Zazneli melódie kapely Kornel Kadlubiak Band, z pôvodnej skupiny Gravis, ktorá sa v 80. rokoch katapultovala medzi hviezdy slovenského rocku najmä vďaka známej skladbe „Skúšky z lásky“. Nasledoval Exil s hitom „Kamarát“ a známe československé piesne zazneli aj v podaní skupiny Starmania. Ružinovský retro majáles vyvrcholil o 19:30 hod. koncertom Dalibora Jandu, držiteľa dvoch platinových platní a troch Zlatých Slávikov.

 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Tu môžete mať svoj banner.
Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
 /1 >> nasledujúci

Ružinov

Starosta: Ing. Dušan Pekár
Rozloha: 39,7 km2
Počet obyvateľov: 70 004
Miestny úrad: Mierová 21, 827 05 Bratislava 212
Web: www.ba-ruzinov.sk

Čunovo
Devín
Devínska Nová Ves
Dúbravka

Jarovce
Lamač
Karlova Ves
Petržalka

Podunajské Biskupice
Nové Mesto
Rača
Ružinov

Rusovce
Staré Mesto
Vajnory
Vrakuňa

Záhorská BystricaVšetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft
Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM