V nedeľu zakvitne Park Andreja Hlinku ružami

27.6.2017   06:54| TVBA

V nedeľu 2. júla 2017 od 15:00 hod. rozkvitne Park Andreja Hlinku ružami počas prvého ročníka podujatia Ruža Ružinova. Mestská časť Bratislava-Ružinov a Cultus Ružinov, a.s. tam ocenia tie najkrajšie a najvoňavejšie ruže z ružinovských záhrad, najkrajšiu ružovú dámu, položia základ verejného rozália a nebude chýbať ani kultúrny program. 

Prvý ročník Ruže Ružinova začne súťažou ružinovských záhrad o najkrajšiu, najvoňavejšiu ružu a o najkrajšiu kyticu z ruží. Záhradkári z mestskej časti si môžu odniesť výhry v podobe poukážok v hodnote 100 Eur na nákup v záhradnom centre. 

Milovníci módy si zas prídu na svoje o 17:00 hod počas súťaže o najkrajšie oblečenú ružovú dámu. Zapojiť sa do nej môže nežnejšie pohlavie s originálnym oblečením na tému ruže. Víťazky získajú poukážky na nákup oblečenia v Avion Shopping Park a to v hodnote 100, 50 a 30 €.

Deti čakajú tvorivé dielne, nafukovacie atrakcie a súťaž o najkrajšiu maľbu na tému ruža. V nej môžu vyhrať ceny pre celú rodinu: víkendový pobyt, vstupenky do akvaparku a rodinnú pizzu.

V rámci programu sa návštevníci môžu tešiť na kuchársku šou šéfkuchára Tibora z ružinovskej reštaurácie Jedna báseň, ktorý predstaví varenie s neobvyklou ingredienciou - ružou.

O 18:00 hod. sadením ruži položia Ružinovčania základ rozária v Parku Andreja Hlinku. Pôjde o jediné verejné mestské rozáriom v Bratislave. Nápad na jeho realizáciu vznikol v spolupráci s dlhoročným pestovateľom Františkom Glváčom, ktorý sa šľachteniu ruží venuje 36 rokov a na konte má už 16 nových druhov. „Idea vytvoriť verejné rozárium práve v Ružinove nás hneď od začiatku nadchla. Chcene postupne v priebehu tohtoročného leta a budúcej jari ružami skrášliť celý Park Andreja Hlinku. Verím, že sa nám tak podarí vytvoriť jedinečné miesto oddychu, v ktorom každý načerpá novú energiu,“ vyjadril sa starosta Dušan Pekár.

V erbe mestskej časti sa nachádza aj ruža, ktorá patrí k najstarším pestovaným rastlinám vôbec. Ružinov sa v minulosti pôvodne volal nemecky Rosenthal, čo znamená Ružový ostrov. ,,Tieto krásne a vznešené kvety zdobia mnohé sídliskové predzáhradky a záhrady rodinných domov a prinášajú radosť očiam ich pestovateľov a okoloidúcich. Chceme týmto podujatím oceniť ich dlhoročné snaženie a podporiť ich, aby aj naďalej skrášľovali našu mestskú časť,“ dodala Andrea Kozáková z Cultusu Ružinov.

Ružu Ružinova moderuje Richard Vrablec. Vstup na podujatie bude zadarmo. Viac o podujatí Ruža Ružinova nájdete na webe cultusruzinov.sk a na Facebooku Cultus Ružinov.

PROGRAM

15:00 Registrácia ružinovských záhradkárov

16:00 Koncert kapely Zenit

16:30 Kuchárska šou šéfkuchára z reštaurácie Jedna báseň

17:00 Súťaž - Najkrajšie oblečená ružová dáma

18:00 Ado Juráček, výherca súťaže Kapela Ružinova 2016

18:00 Sadenie ruží

19:00 Vyhlásenie výsledkov o najkrajšiu, najvoňavejšiu ružu a kyticu z ruží

19:30 Tombola

Sprievodný program: nafukovacie atrakcie, maľovanie na tvár, tvorivé dielne, ochutnávka výrobkov z ruže

 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku
Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:

Ochrana proti spamu: *
grandiocaptcha

Opíšte znaky z obrázku do tohto poľa 
 /1 >> nasledujúci

Ružinov

Starosta: Ing. Dušan Pekár
Rozloha: 39,7 km2
Počet obyvateľov: 70 004
Miestny úrad: Mierová 21, 827 05 Bratislava 212
Web: www.ba-ruzinov.sk

Čo pre vás chystáme?
Čo uvidíte na TV obrazovke v najbližších dňoch? Môžete sa pýtať alebo vysloviť svoj názor. Otázky pre hostí smerujte na tipy@tvba.sk

Čunovo
Devín
Devínska Nová Ves
Dúbravka

Jarovce
Lamač
Karlova Ves
Petržalka

Podunajské Biskupice
Nové Mesto
Rača
Ružinov

Rusovce
Staré Mesto
Vajnory
Vrakuňa

Záhorská Bystrica


Televízna reklama je kráľovnou medzi reklamnými formátmi.

Má jedinečnú presvedčovaciu schopnosť, zapamätateľnosť, dokáže predviesť vzrušenie,

napätie, krásu, názorne ukázať ako fungujú produkty a ako sú účinné.

Televízna reklama a PR

 

Medialny dom Súťaž Kontakt

Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od GrandiosoftMedialny dom Súťaž Kontakt

Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM