Verejná dražba prebytočného majetku sa v Ružinove oplatila

17.1.2013 14:07 | TVBA

Efektívnym spôsobom, ako sa môžu samosprávy zbaviť prebytočného majetku alebo nehnuteľností, na rekonštrukciu ktorých nemajú zdroje, sú verejné dražby. V bratislavskom Ružinove sa takto vo verejnej dražbe vydražil 2-izbový byt na Šumavskej ulici v susedstve nákupného centra Centrál v Ružinove. Vyvolávacia cena začínala na 14 tisícoch eur, konečná vydražená suma bola až 58 000 eur.

Byt vo vlastníctve hlavného mesta a v správe mestskej časti je v zlom technickom stave a vyžaduje si vysokú investíciu. Nachádza sa v zanedbanom dome z roku 1922. Ružinov ho preto navrhol do verejnej dražby. „Byt si vyžaduje tak rozsiahlu rekonštrukciu, na ktorú peniaze v rozpočte nemáme. Preto sme sa rozhodli dať ho do verejnej dražby. Som rád, že sa vydražil za o dosť vyššiu sumu ako bola vyvolávacia cena, pretože veľa ľudí po obhliadke stratilo záujem,“ povedal starosta Ružinova Dušan Pekár. „Aj toto je spôsob, ako sa transparentne zbaviť prebytočného majetku, ktorý by sme inak nevyužili a získať zdroje na investície do toho, čo Ružinov potrebuje,“ dodáva Pekár.

Verejnej dražby sa zúčastnilo takmer 20 záujemcov. Byt s rozlohou 41 metrov štvorcových si napokon za 58 tisíc eur vydražil 31-ročný muž, ktorý ho chce zrekonštruovať. Suma, za ktorú sa byt vydražil, poputuje do rozpočtu Ružinova a hlavného mesta.

Mestská časť v Ružinov v roku 2012 zrekonštruovala nájomné byty na Vietnamskej ulici za 24 tisíc eur. Bytová komisia, v ktorej sú aj zástupcovia verejnosti, byty pridelila 21 žiadateľom. Tretinu z nich tvoria učitelia.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Tu môžete mať svoj banner.
Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email:
Text *:
 
 /1 >> nasledujúci

Ružinov

Starosta: Ing. Dušan Pekár
Rozloha: 39,7 km2
Počet obyvateľov: 70 004
Miestny úrad: Mierová 21, 827 05 Bratislava 212
Web: www.ba-ruzinov.sk

Čunovo
Devín
Devínska Nová Ves
Dúbravka

Jarovce
Lamač
Karlova Ves
Petržalka

Podunajské Biskupice
Nové Mesto
Rača
Ružinov

Rusovce
Staré Mesto
Vajnory
Vrakuňa

Záhorská Bystrica

Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft
Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM