Registrácia psov do konca februára bez pokuty

1.2.2012 12:25 | TV BA

Do konca januára mal povinnosť každý majiteľa psa, ktorý je starší ako 6 mesiacov a ktorý sa na území Starého Mesta zdržiava viac ako 90 dní, povinnosť zaregistrovať psa a zaplatiť aj daň. Staromestský úrad však pravidelnými kontrolami zisťuje, že túto povinnosť si viacerí majitelia neplnia. Všetci tí, ktorí svojho psa nezaregistrovali a nezaplatili daň, dáva Staré Mesto možnosť urobiť tak do konca februára 2012 bez hrozby sankcie.

„Vlani sme po prvýkrát využili generálny pardon a prinieslo to svoje ovocie. Narástol nám nielen počet zaregistrovaných psov, ale napriek mnohým úľavám na dani za psa sme vybrali viac peňazí ako pred rokom. Chceme dať opätovne šancu polepšiť sa tým Staromešťanom, ktorí si nesplnili svoje zákonné povinnosti,“ povedala starostka mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Táňa Rosová.

Po skončení generálneho pardonu zintenzívni Staré Mesto kontroly psíčkárov. Ak sa majiteľ psa pri kontrole nepreukáže evidenčnou známkou, dopustí sa priestupku.
„Staré Mesto mu tak môžu uložiť pokutu až do výšky 165 eur,“ povedala Rosová.

V minulom roku získalo Staré Mesto na dani za psa 47 241,98 eur, čo oproti predchádzajúcemu roku predstavuje nárast o 11,4 %. Vlani bolo evidencii zaregistrovaných celkovo 2246 psov a oproti roku 2010 sa ich počet zvýšil o 16,5 %. Vybrané peniaze používa Staré Mesto na inštalovanie a údržbu košov na psie exkrementy, čistenie komunikácií od psích exkrementov a časť peňazí sa využíva aj na osvetovú činnosť pre majiteľov psov.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email:
Text *:
 Čunovo
Devín
Devínska Nová Ves
Dúbravka

Jarovce
Lamač
Karlova Ves
Petržalka

Podunajské Biskupice
Nové Mesto
Rača
Ružinov

Rusovce
Staré Mesto
Vajnory
Vrakuňa

Záhorská Bystrica

Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft
Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM