Pozvánka na 13. ročník Vajnorských dožiniek

10.8.2016   07:15| TVBA

MČ Bratislava – Vajnory a Poľnohospodárske družstvo Vajnory Vás srdečne  pozývajú na 13. ročník tradičných Vajnorských dožiniek, ktoré sa uskutočnia v sobotu 20. augusta 2016. Celé dožinkové dianie bude prebiehať od 14.00 h v Parku pod lipami, dominantné bude  pódium s kultúrnym programom, no nebude chýbať ani stánkový predaj, Detský svet s kolotočmi a poníkmi na ihrisku Koniarkova, nafukovadlá, tvorivé výtvarné dielne pre deti v réžii Podobenky z Vajnor, či obľúbená výstava drobných domácich zvierat.

Popoludní o 15.45 h ožijú ulice Vajnor alegorickým sprievodom na čele s mažoretkami, Vajnorskou dychovkou, Vajnorským okrášľovacím spolkom, Podobenkou z Vajnor, ktorý sú už tradične neodmysliteľnou súčasťou tohto podujatia a ich vystúpenia sa  vždy tešia veľkému záujmu. Skutočnou pastvou pre oči je  bohatý dožinkový veniec, ktorý už tradične vytvárajú šikovné ruky členov Vajnorského okrášľovacieho spolku. Alegorický sprievod pôjde po trase Roľnícka ul. od sochy sv. Floriána, ktorá sa bude slávnostne odovzdávať do užívania po kompletnej rekonštrukcii, Jačmenná, Osloboditeľská a Baničova. Tu sa zastaví, pri uvádzaní do života čerstvo vymaľovaného Vajnorského ornamentu, na priečelí Domu kultúry vo Vajnoroch. O jeho zápis ako prvku do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska sa Mestská časť Vajnory a Podobenka uchádzajú.

V kultúrnom programe, ktorý je žánrovo pestrý pre milovníkov dychovej hudby zahrajú Vajnorská dychovka, jubilant, ktorý tohto roku slávi 150.výročie vzniku a Svätojúrska kapela. Vystúpia tiež Folklórny súbor EKONÓM, KENNY a bratranci a domáca hudobná formácie SHINE. Program vyvrcholí vystúpením známej skupiny MODUS. V závere sa pridajú tanečníci z  DANCEHAUS Interklubu Bratislava a dožinková veselica bude v réžii vynikajúcej hudobnej skupiny Bečkovi chlapci.

OZ Podobenka z Vajnor Vás pozýva do „Školy vajnorských tradícií“, kde sa budete môcť naučiť maľovať vajnorské ornamenty, zdobiť kraslice, vyšívať a paličkovať, či ochutnať napečené pochúťky od domácich gazdiniek.

Mestská časť vo svojom stánku ponúkne na predaj vajnorskú keramiku, tričká i všetky publikácie, ktoré vydala. Opäť budeme raziť vajnorský dukát.

Pre návštevníkov bude k dispozícii množstvo stánkov s občerstvením a nebudú chýbať ani stánky s remeselnou výrobou.

Podrobný program podujatia si môžete pozrieť aj na letáku.

 

Ešte raz Vás všetkých srdečne pozývame! Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku
Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:

Ochrana proti spamu: *
grandiocaptcha

Opíšte znaky z obrázku do tohto poľa 


Vajnory

Starosta: Ing. Ján Mrva, Rozloha: 13,5 km2
Počet obyvateľov: 4 464
Miestny úrad: Roľnícka 109, 831 07 Bratislava 36
Web:
www.vajnory.sk

Čo pre vás chystáme?
Čo uvidíte na TV obrazovke v najbližších dňoch? Môžete sa pýtať alebo vysloviť svoj názor. Otázky pre hostí smerujte na tipy@tvba.sk

Čunovo
Devín
Devínska Nová Ves
Dúbravka

Jarovce
Lamač
Karlova Ves
Petržalka

Podunajské Biskupice
Nové Mesto
Rača
Ružinov

Rusovce
Staré Mesto
Vajnory
Vrakuňa

Záhorská Bystrica


Televízna reklama je kráľovnou medzi reklamnými formátmi.

Má jedinečnú presvedčovaciu schopnosť, zapamätateľnosť, dokáže predviesť vzrušenie,

napätie, krásu, názorne ukázať ako fungujú produkty a ako sú účinné.

Televízna reklama a PR

 

Medialny dom Súťaž Kontakt

Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od GrandiosoftMedialny dom Súťaž Kontakt

Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM