Vrakuňa jazdí do práce na bicykli

5.5.2015 18:47 | TVBA

Cyklistický peletón Miestneho úradu Vrakuňa na čele so starostom Martinom Kurucom sa prihlásil do celoslovenskej súťaže Do práce na bicykli. Cieľom súťaže je propagovať cyklistickú dopravu ako alternatívu voči autám a posilňovať tak udržateľnú mobilitu v mestách.

„Vrakuňa sa pravidelne ráno aj poobede borí s problémom dopravných kolón. Cez mestskú časť prechádzajú tranzitné trasy cestujúcich zo satelitných obcí mimo Bratislavy. Obyvatelia Vrakune tak prakticky nemajú žiadnu inú možnosť ako zbytočne stráviť desiatky minút v kolónach. Cestovanie na bicykli je jedno z riešení, ako sa dopravným zápcham vyhnúť,“ vysvetľuje starosta Vrakune Martin Kuruc. „Pritom málokto vie, že Vrakuňu spája s centrom mesta súvislá bezpečná cyklotrasa popri Malom Dunaji, popod Prístavný most až k Eurovei.“ V priebehu uplynulých štyroch rokov pribudli na tejto trase viaceré úseky a cyklopriechody, ktoré umožňujú cyklistom komfortnú jazdu bez zosadnutia z bicykla.

Cyklotrasa z Vrakune do Eurovei meria osem kilometrov a bežný cyklista ju prejde za približne 20-25 minút. V porovnaní s automobilom alebo MHD je to určite rýchlejšie. „Na tejto trase cyklistov nečakajú žiadne dopravné zápchy a môže sa spoľahnúť, že na stretnutie príde včas,“ uviedol Kuruc.

Mestská časť Vrakuňa v spolupráci s hlavným mestom aj so súkromnými partnermi bude presadzovať aj ďalšie cyklistické projekty. „V prvom rade budeme do celomestských priorít navrhovať opravu cyklotrasy na Dvojkrížnej od kruhového objazdu po Čiližskú. Takisto máme záujem spojiť cyklotrasou Vrakuňu s Ružinovom. So súkromným partnerom máme v pláne vybudovať cyklotrasu popri Malom Dunaji smerom na východ s napojením na druhú časť Juravy. Zámer dobudovania Malodunajskej cyklotrasy za strany MČ – BA – Vrakuňa sa týka úseku v časti extravilánu Vrakune od Ihličnatej ul. po most cez Malý Dunaj v dĺžke cca 850 m. Oba plánované úseky cyklotrasy tvoria na území Vrakune strategickú časť Malodunajskej cyklotrasy. Ich realizáciou sa vybuduje potrebná infraštruktúra pre cykloturistiku a cyklodopravu s napojením na koridory európskeho významu. Takto sa cyklisti dostanú z Vrakune až do Vajnor, Svätého Jura a Rače,“ uzavrel Kuruc.

Do celoslovenskej súťaže Do práce na bicykli sa zapojilo 55 samospráv, prihlásených je 916 tímov a 2861 súťažiacich. Súťaž trvá počas mesiaca máj.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku
Vrakuňa

Starosta: JUDr. Ing. Martin Kuruc
Rozloha: 10,3 km2
Počet obyvateľov: 18 386
Miestny úrad: Šíravská 7, 821 07 Bratislava 214
Web: www.vrakuna.sk

Čunovo
Devín
Devínska Nová Ves
Dúbravka

Jarovce
Lamač
Karlova Ves
Petržalka

Podunajské Biskupice
Nové Mesto
Rača
Ružinov

Rusovce
Staré Mesto
Vajnory
Vrakuňa

Záhorská BystricaVšetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft
Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM