Vrakunský Pentagon bude odteraz pod priamym dohľadom mestskej polície

8.6.2017 14:05 | TVBA

 

 

Rušenie verejného poriadku, zvýšená kriminalita, znečistené verejné priestranstvá. To sú najväčšie problémy neslávne známeho Pentagonu. Táto problémová lokalita na Stavbárskej ulici je dlhodobo tŕňom v oku nielen Vrakune, ale aj celej Bratislavy. Hlavné mesto spolu s MČ Vrakuňa našli spoločné riešenie.

„Pentagon je jedným z dlhodobo neriešených problémov Bratislavy. Spolu so starostom Vrakune  sme konečne našli riešenie. Dohodli sme sa na konkrétnych krokoch, ako zaistiť poriadok a bezpečnosť v tomto dome a jeho okolí,“ uviedol primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Dlhodobým riešením je zriadenie trvalej policajnej stanice v objekte bývalého kultúrneho strediska Tallin, ktoré je v bezprostrednej blízkosti Pentagonu. V súčasnosti prebiehajú rokovania medzi mestom, mestskou časťou a ministerstvom vnútra, ako to zariadiť.   

Do doby, kým sa to vyrieši, zriadi sa pri Pentagone dočasná stanica pre mestskú políciu. Minimálne dvaja policajti tu budú priamo na mieste hliadkovať 24 hodín denne. Ich neustála prítomnosť bude pôsobiť jednak preventívne a jednak budú môcť riešiť veci ihneď v centre diania. Mestská časť okrem toho zabezpečí zriadenie 24-hodinovej ochrany verejného priestoru prostredníctvom SBS. 

Ďalším spoločným opatrením hlavného mesta a mestskej časti je vybudovanie polopodzemných kontajnerov. Tie nahradia súčasné kontajnery v okolí ktorých sa hromadí neporiadok. Hlavnou výhodou zapustených kontajnerov je to, že hĺbka kontajnera znemožňuje opätovné vyberanie jeho obsahu, čo zamedzí znečisťovaniu okolia. Konštrukcia polopodzemných kontajnerov zároveň bráni prístupu zvierat a hmyzu. Ide o pilotný projekt mestskej firmy OLO, ktorá už podobné kontajnery osadila v lokalite Zuckermandel a ďalšie pribudnú v Ružinove (Družicová) a Petržalke (Budatínska).

 

 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email:
Text *:
 Vrakuňa

Starosta: JUDr. Ing. Martin Kuruc
Rozloha: 10,3 km2
Počet obyvateľov: 18 386
Miestny úrad: Šíravská 7, 821 07 Bratislava 214
Web: www.vrakuna.sk

Čunovo
Devín
Devínska Nová Ves
Dúbravka

Jarovce
Lamač
Karlova Ves
Petržalka

Podunajské Biskupice
Nové Mesto
Rača
Ružinov

Rusovce
Staré Mesto
Vajnory
Vrakuňa

Záhorská Bystrica

Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft
Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM