Modernizácia stredných škôl pokračuje v Dúbravke

1.4.2016   10:27| TVBA

 

Bratislavský samosprávny kraj modernizuje objekt školy SPŠ elektrotechnickej K. Adlera, ktorá je v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti. Počas prebiehajúcich rekonštrukčných prác boli napríklad vymenené okná a PVC podlahy.

„Táto škola mala dlhé roky prejsť rekonštrukciou. Ale jednoduchý dôvod prečo ňou neprešla, nevisel niekde na úradníkoch, ale bohužiaľ tento typ škôl nemôžeme rekonštruovať  z eurofondov. V iných krajoch môžu. My to rekonštruujeme vždy za vlastné peniaze a  po takýchto skromných krokoch. To je problém celého Bratislavského kraja, celej Bratislavy, že presne na takýto typ rekonštrukcie nemôže čerpať eurofondy a ani v budúcnosti sa toto veľmi nezlepší,“ povedal počas  „Župného štvrtku“ bratislavský župan Pavol Frešo.

Na objekte školy SPŠ elektrotechnická boli k dnešnému dňu vymenené okná, PVC podlahy na chodbách a v učebniach a vymaľovali sa steny učební. Finančné prostriedky boli hradené z rozpočtu Bratislavského samosprávneho kraja. Náklady na rekonštrukčné práce dosiahli výšku 166.901,20 € s DPH z plánovaných 200 000 €. Bratislavský samosprávny kraj uvažuje aj o zateplení tohto objektu v predpokladanej výške 567.201,52 € s DPH.

„Otvára sa priestor, aby sme za ušetrené peniaze obstarali projektovú dokumentáciu zateplenia tejto budovy, čo je okolo dvadsať, tridsať tisíc eur. Uvidíme čo ukáže súťaž, aby sme budúci rok, ak budeme mať nato peniaze, to urobili a zateplili túto školu. Inými slovami, aby sme pokračovali v rekonštrukcii tejto už staronovej budovy,“ doplnil Pavol Frešo, predseda BSK.

Cieľom rekonštrukcie je zatraktívniť školské priestory, tým aj samotnú školu a vytvoriť komfortnejšie podmienky pre študentov.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku
Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:

Ochrana proti spamu: *
grandiocaptcha

Opíšte znaky z obrázku do tohto poľa 


Medialny dom Súťaž Kontakt

Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od GrandiosoftMedialny dom Súťaž Kontakt

Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM