Nové miesta pre škôlkarov v Ružinove

15.1.2018 12:20 | TVBA

 

Mestská časť  Bratislava-Ružinov rozširuje kapacity materských škôl. Aktuálne už noví škôlkari navštevujú aj Materskú školu Prešovská. Prerobením služobného bytu tam vzniklo 18 nových miest.

 „Záujem o ružinovské škôlky je veľký. Preto hľadáme možnosti ako navýšiť ich kapacity. Najrýchlejším riešením je prerábanie existujúcich priestorov. Tak ako tomu bolo aj v prípade materskej školy na Prešovskej ulici,“ objasnil starosta Ružinova Dušan Pekár.

 V materskej škole na Prešovskej ulici ružinovská samospráva prerobila služobný byt na triedu, čím navýšila kapacitu škôlky o ďalších 18 miest. Rekonštrukčné práce, do ktorých Ružinov investoval viac ako 71 000 eur, začali už v minulom roku. V roku 2017 mestská časť prerobila služobný byt na triedu aj v Materskej škole Bancíkovej a v Materskej škole Exnárova, čím pribudlo spolu ďalších 28 miest pre najmenších Ružinovčanov. Na tieto práce putovalo viac ako 54 000 eur z ružinovského rozpočtu.

 „V rovnakých prácach plánujeme pokračovať aj v prípade služobného bytu v Materskej škole Miletičova a v Materskej škole Prešovská, kde máme ešte jeden služobný byt. Zároveň chceme zrekonštruovať priestory bývalých jaslí na Banšelovej ulici a v jednom z pavilónov v Základnej škole Borodáčova na nové triedy pre škôlkarov,“ priblížil plány mestskej časti starosta Dušan Pekár. Spolu by tak malo vzniknúť ďalších viac ako 100 miest. Mestskej časti Bratislava-Ružinova sa poradilo od roku 2012 rekonštrukciami existujúcich priestorov v škôlkach navýšiť ich kapacity o 260 miest.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Tu môžete mať svoj banner.
Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email:
Text *:
 

KOMENTÁRE
Este ze tu mame www.mojpobox.sk, ktory Trvaly pobyt v Bratislave riesi uz niekolko rokov...
Pomôže kampaň za trvalý pobyt získať financie?


Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft
Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM