Poslanci vrátili 100% cestovné zľavy pre ŤZP

31.3.2016   14:39| TVBA

Mestské zastupiteľstvo Hlavného mesta SR Bratislava na svojom dnešnom rokovaní jednomyseľne schválilo zavedenie 100%-ných zliav pre držiteľov preukazov ŤZP, účastníkov protikomunistického odboja a politických väzňov a držiteľov diamantovej Jánskeho plakety. Poslanci podporili zámer primátora Iva Nesrovnala, ktorý navrátenie zliav avizoval po stretnutí so zástupcami partnerov v Bratislavskej integrovanej doprave (BID).

„Svoje sľuby plním. Už pri schvaľovaní 3. etapy IDS som povedal, že sa chcem vrátiť k 100% zľavám pre vybrané skupiny občanov. Som rád, že poslanci tento môj zámer vyjsť v ústrety zdravotne znevýhodneným občanom Bratislavy podporili a odbremenili ich od platenia cestovného v prostriedkoch MHD,“ povedal po hlasovaní primátor Ivo Nesrovnal.

Po schválení návrhu v Mestskom zastupiteľstve budú môcť od 1.5.2016 ŤZP občania opäť cestovať zadarmo a budú im vrátené aj náklady na kúpu predplatného cestovného lístka. Peniaze bude obyvateľom vracať Dopravný podnik Bratislavy poštovou poukážkou.

Primátor Ivo Nesrovnal očakáva rovnaký postup aj od poslancov Bratislavského samosprávneho kraja, ktorí by o návrhu na zavedenie zliav mali hlasovať na zasadnutí zastupiteľstva BSK v apríli. Po tomto schválení budú ŤZP občania, účastníci protikomunistického odboja, politickí väzni a držitelia diamantovej Jánskeho plakety cestovať po celom území BSK zadarmo.

Dočasné platenie cestovného pre už spomínané skupiny súviselo so zavedením Integrovaného dopravného systému. Dočasné spoplatnenie prinieslo pozitívny efekt v podobe registračnej povinnosti, keď sa vďaka racionalizačným opatreniam zreálnil počet ŤZP cestujúcich a mesto tak bude teraz platiť len za reálne výkony. Kým do zavedenia registračného cestovného mesto platilo Dopravnému podniku Bratislava, a.s. takmer 2 mil. EUR, zreálnením počtu zaregistrovaných užívateľov dotácia klesne na približne 1,2 mil. EUR. „Ušetrené prostriedky plánuje mesto investovať nielen do navrátenia zliav pre ŤZP cestujúcich na 100%, ale taktiež do kvality poskytovaných služieb v bratislavskej MHD - či už v oblasti čistoty v prostriedkoch MHD a ich zastávok, ale taktiež aj do zavedenia nových služieb,“ uviedol primátor Ivo Nesrovnal.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku
Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:

Ochrana proti spamu: *
grandiocaptcha

Opíšte znaky z obrázku do tohto poľa 


Medialny dom Súťaž Kontakt

Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od GrandiosoftMedialny dom Súťaž Kontakt

Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM