Posledný októbrový víkend prinesie pestré zážitky!

27.10.2017   13:51| TVBA

 

 

 

 

 

Ružinovský folklórny festival, Boj o Bratislavu, Príbeh o mŕtvej neveste na hrade Červený Kameň, 1. Záhorácka ľudová zábava, Rozprávková jeseň v DK Zrkadlový háj. Posledný októbrový víkend v bratislavskom regióne bude v znamení divadla a pestrých zážitkov!

„Posledný októbrový víkend je pre mnohých spojený aj so školskými prázdninami, ktoré budú už budúci pondelok a utorok. Ponuka Bratislavského regiónu je bohatá aj pre prázdninujúcich aj pre tých, ktorí sú ich dozorom. Box, víno, ale aj rozprávky prinesie pred-dušičkový víkend,“ povedal výkonný riaditeľ KOCR Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký.

Posledný októbrový víkend v bratislavskom regióne odštartuje v sobotu „Ružinovský folklórny festival“. V úvode sa predstavia detské folklórne súbory Kremienok  a Trávniček. Na pódiu sa objaví Folklórny súbor Studienka či Folklórny súbor Karpaty.  Sprievodné podujatie začne o 16:00 prednáškou o móde a po nej nasleduje tanečný kurz Tancuj tancuj vykrúcaj. Nebude chýbať kurz ľudových tancov, ochutnávka domácich špecialít, degustácia  vín a i remeselné výrobky.

Festival pre deti „Rozprávková jeseň“ predstaví v DK Zrkadlový háj v bratislavskej Petržalke počas 27. – 29. októbra šesť predstavení, ktoré budú nielen zabávať, ale aj interaktívnou formou vzdelávať a rozvíjať ich kreativitu a logické myslenie.

V sobotu 28. októbra sa uskutoční „Boj o Bratislavu“ v znamení amatérskych profi zápasov v boxe, thajskom boxe a K1. Začiatok hlavných zápasov je o 17:00. Počas večera sa predstavia vzdušný akrobati z Aerial Silk Dance. To všetko len v Engerau aréne v Petržalke!

Červený Kameň ožije v sobotu  príbehom o mŕtvej neveste. Dynamický dej  je umocnený vo viacerých častiach hradných interiérov. Predstavenie je možné navštíviť od 10. 00 do 17.00.

Folklór na 1. Záhoráckej ľudovej zábave v sobotu ovládne Malacky! Na prvom ročníku vystúpi Záhorienka, Malačané či folklórny súbor Zóhran. Tradičné gastronomické pochúťky od lokálnych predajcov sú samozrejmosťou.

 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku
Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:

Ochrana proti spamu: *
grandiocaptcha

Opíšte znaky z obrázku do tohto poľa 


Medialny dom Súťaž Kontakt

Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od GrandiosoftMedialny dom Súťaž Kontakt

Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM