Všetky články v tejto kategórii  Všetky články v tejto kategórii

Ružinovské jazero Rohlík má za sebou revitalizáciu

27.10.2017   13:43| TVBA

PREDPONové lavičky, smetné koše, stromy, rastliny pri vode, mlátový chodník a upravená pláž jedného zo svahov. Takéto zmeny má za sebou Ružinovské jazero známe aj pod menom Rohlík.

Ružinov chcel zrevitalizovať jazero Rohlík už v roku 2013, nedostal k tomu ale súhlas vtedajšieho vedenia Univerzitnej nemocnice Bratislava z dôvodu nevysporiadaných vlastníckych vzťahov. Vlastníkom pozemkov pri jazere je štát a v správe ich má nemocnica. „Teší ma, že sa nám podarilo so súčasným vedením Univerzitnej nemocnice Bratislava, ktorá je správcom pozemku okolo jazera, nájsť spoločnú reč. Vďaka našim rokovaniam, ktoré sme viedli s podporou župy, sme tak mohli okolie jazera upraviť. Naším cieľom bolo skrášlenie Rohlíka, ale aj zachovanie jeho divokej krásy. Chceme z neho vytvoriť oddychovú zónu pre obyvateľov, ale zároveň aj pre rybárov, ktorí sa o vodnú plochu jazera roky starajú a neodmysliteľne k nemu patria,“ objasnil starosta Ružinova Dušan Pekár.

V rámci revitalizácie ružinovská samospráva, prostredníctvom Ružinovského podniku verejno-prospešných služieb, a.s., vytvorila pri jazere mlátový chodník, upravila svah pláže na východnej strane jazera a zatrávnila ho, pokosila ruderálny porast na svahu a ošetrila porast lužných drevín. Zároveň pri jazere pribudlo 5 lavičiek, 3 smetné koše, 4 vŕby, 3 jasene a vodné rastliny v plážovej časti. Na revitalizáciu putovalo približne 30 000 € z rozpočtu mestskej časti. O nové lavičky a koše sa bude starať ružinovská samospráva a o zeleň nemocnica. 

 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku
Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:

Ochrana proti spamu: *
grandiocaptcha

Opíšte znaky z obrázku do tohto poľa 
Všetky články v tejto kategórii  Všetky články v tejto kategórii

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM