Ružinovskí poslanci neschválili rozpočet na rok 2018

12.12.2017 13:45 | TVBA

Ružinovskí miestni poslanci na dnešnom zastupiteľstve 12.12.2017 urobili zmenu v návrhu rozpočtu, v dôsledku čoho Ružinov do nového roka vstúpi s rozpočtovým provizóriom.

Mestská časť Bratislava-Ružinov by mala v roku 2018 hospodáriť  so sumou 35 760 325 eur v príjmovej aj výdavkovej časti. Mestská časť mala v pláne pokračovať v kompletných rekonštrukciách komunikácií a detských ihrísk, zatepľovaní škôl a rozširovaní kapacít materských škôl, do roku 2018 ale vstúpi s rozpočtovým provizóriom. Na rokovaní zastupiteľstva dňa 12.12.2017 totiž 11 z 19 prítomných miestnych poslancov schválilo uznesenie, ktorým presunuli finančné prostriedky v rozpočte a zároveň žiadali zapracovanie tejto zmeny do rozpočtu a predloženie pozmeneného návrhu na schválenie zastupiteľstvu. Výsledkom tak je, že Ružinov do roku 2018 vstúpi s rozpočtovým provizóriom. „Znamená to, že v januári budúceho roka budeme hospodáriť s 1/12 bežných výdavkov plynúcich z rozpočtu pre rok 2017. Ružinovčania by rozpočtové provizórium pocítiť nemali,  zároveň nám to ale môže posunúť realizáciu viacerých rekonštrukcií, ktoré sme plánovali v kapitálových výdavkoch, z dôvodu možného neskoršieho začatia verejných,“ objasnil starosta Ružinova Dušan Pekár. Na dnešnom miestnom zastupiteľstve mali poslanci schvaľovať aj novú grantovú výzvu pre rok 2018, ktorá je viazaná na rozpočet. Vzhľadom na jeho neschválenie bol tento bod stiahnutý z rokovania.

 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Tu môžete mať svoj banner.
Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email:
Text *:
 Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft
Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM