Stalo sa / 13.2.2020

13.2.2020 19:20

  • Pri Ekonomickej univerzite postavia viacúčelovú športovú halu.Hala doplní chýbajúcu športovú infraštruktúru v Petržalke. Slúžiť bude nielen univerzitným športovcom, ale aj širokej verejnosti.
  • Záhorská Bystrica sa môže pochváliť nielen tým, že navýšila kapacity materskej školy na 190 detí, ale aj tým, že nadstavbou sa pôvodná budova stala architektonickou ozdobou obce. Ocenili to aj na medzinárodnej architektonickej súťaži. Z viac ako 510 nominovaných stavieb sa škôlka v Záhorskej Bystrici dostala medzi najlepších 85.
  • Ružinov pripravuje obnovu Trhoviska Miletičova. Cieľom je obnoviť stánky a verejné priestory, aby Miletička zostala trhoviskom, ale civilizovaným, hodným 21. storočia. Prvé práce by sa mohli robiť už najbližšiu zimu, keďže v tom čase je trhovisko najmenej vyťažené. Rekonštrukcia trhoviska bude v réžii mestskej časti.
  • Cintorín Kozia brána poznačil vandalizmus, viacero hrobov bolo zničených, svoje urobila aj erózia. Svahy sa posúvajú a s nimi aj pomníky. Preto cirkevný zbor ECAV uvažuje o vytvorení neinvestičného fondu, ktorý by slúžil na obnovu cintorína. Je dokonca možné, že by sa mohlo na tomto pietnom mieste znova pochovávať. Ešte predtým však treba zrealizovať inventarizáciu stromov a hrobových miest.
  • Najkrajšou záhradou roka 2019 na Slovensku je súkromná záhrada Vila Eselberg na Hradnom vrchu v Bratislave. Navrhol ju Eugen Lipka z firmy Lipka – Záhradná architektúra. Rozhodli o tom odborníci zo Spoločnosti pre záhradnú a krajinnú tvorbu, ktorá je vyhlasovateľom súťaže Záhrada roka, Park roka a Detail roka.
  • Pripravený Komunitný plán sociálnych služieb hlavného mesta na roky 2020 – 2021 môže verejnosť pripomienkovať od 13. do 25. februára. Potom sa uskutoční jeho verejné prerokovanie. Kompetencie v oblasti sociálnych služieb patria medzi najdôležitejšie kompetencie mesta. Pre ich napĺňanie je kľúčovým nástrojom komunitné plánovanie sociálnych služieb.
  • Ružinov zakladá novú obchodnú spoločnosť, a to Ružinovskú rozvojovú spoločnosť. Dôvodom sú zámery mestskej časti v investičnej oblasti, napríklad výstavba garážových domov či kúpa pozemkov. Mestská časť bude 100-percentným účastníkom novej spoločnosti.
  • Aj tento rok sa v Bratislave koná projekt Saxophobia, teda majstrovské kurzy zamerané na výučbu klasickej hudby na saxofóne. Na kurzy je prihlásených vyše 60 študentov zo šiestich krajín. Súčasťou podujatia sú aj dva koncerty - 22. februára v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca a 23. februára v Slovenskom rozhlase.
  • Bývalej československej reprezentantke v športovej gymnastike Marianne Némethovej-Krajčírovej v stredu v Bratislave odhalili pamätnú tabuľu. Účastníčku troch olympiád si takto uctili na gymnáziu na Vazovovej ulici, kde naša olympionička študovala. 


Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

 /1 >> nasledujúci


TV Bratislava je všade v TV prijímačoch a cez internet.

S ľuďmi v regióne sme každý deň →

Prinášame len pravdivé informácie - dá sa to ľahko overiť.
Hľadáme riešenia problémov - diskusie a reportáže.
U nás sa o Bratislave dozviete viac - analyzujeme udalosti.

a naše publikum je vašim zákazníkom →  

TV reklama je naefektívnejšou formou reklamy,
v regionálnej TV neprekáža, je považovaná za súčasť programu.
Dosah na 600 000 obyvateľov, z toho 11,5 % sleduje denne.Reklama Produkcia Blog


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam