Dobrý trh rozžiari Starú tržnicu poslednú sobotu pred Vianocami

13.12.2017 15:09 | TVBA

Stará tržnica a okolie opäť zažije kúzelný deň plný darčekov, svetiel a vianočnej atmosféry. Konať sa tu bude špeciálne vydanie Dobrého trhu, ktoré okrem kvalitných produktov a skvelého jedla prinesie mnoho neopakovateľných zážitkov.

Niekoľko desiatok stánkov s najkvalitnejšími potravinami, dizajnom, knihami a výrobkami, ale aj prezentácia neziskových organizácií a susedstva. Starostlivý výber predajcov podľa prísnych kritérií je zárukou toho, že na Dobrom trhu nájdete to najlepšie zo slovenských produktov. Dobrý trh vás pozýva nakúpiť posledné vianočné darčeky v čarovnej atmosfére Starej tržnice a okolitých uličkách Starého Mesta.

Súčasťou Dobrého trhu v Starej tržnici a okolí bude bohatý sprievodný program, Najmenší sa môžu tešiť na detské divadielko, koncert Pánka, kreatívny workshop zdobenia vianočných ozdôb v Poľskom inštitúte alebo mini kurzy varenia Jem iné pre najmenších - kým si rodičia budú plniť svoje ježiškovské povinnosti, detičky sa naučia variť. Najmladšiu generáciu trhovníkov môžete prísť podporiť do MDPOH, kde sa bude konať Detský trh.

Na pódiu na Laurinskej ulici sa predstavia kapely DIEGO, Džipsís&Gádžos. Daniel Pastirčák bude čítať z knihy Starec a dieťa, ktorú predávajú predajci Nota Bene. Na Laurinskej sa po celý deň budú vytvárať sochy z ľadových blokov a stáť tu bude aj ekologický stromček zo stavebnej sute z Novej Cvernovky, ktorý je výsledkom verejnej súťaže o jej originálne zužitkovanie.

Do programu sa zapojilo aj mnoho prevádzok, ktoré sídla v uličkách okolo Starej tržnice. Mestské divadlo P.O. Hviezdoslava chystá divadelné predstavenia. V Literárnom informačnom centre prebehnú čítania známych osobností, čítať sa bude aj v kaviarni Dobre&Dobré. Špeciálny program chystá Galéria Nedbalka, predajňa Slávica, Café Studio aj zubná klinika Stomamed. V pasáži pri bare Bukowski chystá známa skupina KundyCrew naozaj netradičnú vianočnú dekoráciu.

“Susedia sa hojne zapojili aj do našej tradičnej Mačky vo vreci, čo sú balíčky s prekvapením, kam každý z nich niečo daroval. Tento rok bude o pomoci druhým,” hovorí Illah van Oijen, organizátorka podujatia. Návštevníci kúpou Mačky vo vreci môžu podporiť občianske združenie Vagus. Výťažok bude venovaný na činnosť streetworkerov, ktorí v zime zachraňujú ľudské životy.

Dobrý trh sa koná 16.decembra 2017 od 10:00 do 20:00 v Starej tržnici a okolí.

Event tu https://www.facebook.com/events/188164978418936/

 

Celý program:

Stará tržnica
Trh na prízemí aj na poschodí Starej tržnice s vyše 150 stánkami!
Dobrá mačka, stánok Dobého trhu
Kúpou našej mačky vo vreci prekvapíte nielen sami seba, ale kúpou podporíte činnosť streetworkerov o.z. Vagus, ktorí v zime zachraňujú ľudské životy.
10:00, 11:30, 13:00, 14:30 Vianočná mini škola varenia Jem iné 
Krátke a škoricou voňajúce vianočné mini kurzy varenia pre deti. My s deťmi varíme a vy, rodičia, môžete zatiaľ vybaviť Ježiškovské povinnosti! Kapacita je 12 detí, nutné sa prihlásiť na skolavarenia@jemine.eu

Pred Starou tržnicou
KundyCrew u Anjelov
Zaručene najoriginálnejšia vianočná inštalácia, akú v nájdete v meste
10:00-13:00 Dj Wrong
Najväčšie hity punku a new wave 
13:00-15:00 a 17:00-20:00 The Ugly Selectors 
Zoskupenie vinylových nadšencov z Bratislavy, pestrá selekcia hitov ska, reggae po punk a rock´n´roll. Záruka kvalitnej párty!

15:00-17:00 Joe 67
Joe 67, veterán slovenského ska a 2tone, vlastným menom Jojo Pešta predvedie hudobný koktejl tradičného ska a reggae. 

MDPOH 
10:00-17:00 Detský trh, foyer
Malí trhovníci pripravili vianočné výtvory, napiekli medovníky a vytriedili svoje knihy, hračky a oblečenie. Príďte si od nich nakúpiť a podporiť mladú generáciu trhovníkov!
11:00-11:50 Ty si iná ako ja, detské predstavenie, galéria
Vtipná, výchovná rozprávka s pesničkami o dvoch úplne protikladných dievčatkách - slušnej bifľoške a neposednej uličnici. Stratia sa v čarovnom lese, kde sa naučia kopec zaujímavých vecí: že nesmieme klamať, biť sa, vymýšľať si a že kamarátstvo si treba vážiť. 
16:00 Ticho, divadelné predstavenie, galéria
Hra napísaná v roku 1948 rozpráva príbeh chlapca, ktorý utiekol z koncentračného tábora a prosí rodinu svojho bývalého spolužiaka, aby ho prichýlila. Strach, egoizmus, popieranie pravdy. Ako by sme sa zachovali my?
19:00 Plné vrecká peňazí - divadelné predstavenie, galéria
Hudobná komédia s dialógmi a pesničkami Milana Lasicu a Júliusa Satinského
Zastavte sa v MDPOH aj na punč!

Poľský inštitút
10:00, 11:30, 13:00 Tradičné zdobenie vianočných dekorácií, workshop
Ozdobte si svoje krehké vianočné ozdoby tradičným spôsobom so svetoznámym poľským výrobcom - firmou Vitbis, ktorá od roku 1953 dodáva svoje produkty na svetové trhy. Záujemcovia všetkých vekových kategórií môžu ozdobiť a vziať domov vlastné vianočné ozdoby. Workshop trvá 60 minút, počet miest je obmedzený. Prihláste sa na e-mailom na adrese teresa.lukacova@instytutpolski.org. 

Pódium Laurinská
12:00-13:00 Pánko, koncert 
Otec a muzikant v jednom! Cez deň sa naplno venuje rodine a v noci je posadnutý hudbou. Vďaka tomuto spojeniu vznikol milý detský - rodinný projekt. 
13:00-13:30 Daniel Pastirčák: Starec a dieťa
Autorské čítanie knihy, ktorú predávajú predajci NotaBene. Pripravilo Proti Prúdu o.z. 
14:00-14:30 Riava, koncert
Začínajúca kapela, hrá autorské skladby, melancholickú hudbu s prímesou miernej elektroniky
15:00 Losovanie o vstupenky do Divadla MDPOH 
16:00-16:30 Džipsís & Gádžos, koncert
Skupina z Banskej Bystrice a Zvolena, hrajúca cigánsky jazz, inšpirovaná najmä odkazom Djanga Reinhardta.
17:00-17:30 Diego, koncert

Bratislavská indie kapela získala v roku 2009 Radio_Head Award za najlepší album roka. Po ôsmych rokoch prichádza s no­vým albumom Et In Arcadia Diego.
18:00-19:00 Slovak Tea, koncert 
Autorské piesne sú postrehmi z kolobehu bežného človeka a nemajú za cieľ ulahodiť iba uchu, ale donútiť zamyslieť sa nad obsahom. Preto svoj štýl nazývajú Lyric-Pop

 

Ľadové sochy
Celý deň budú umelci z Galérie 4D pripravovať rôznymi metódami ľadové sochy na Laurinskej ulici. Vernisáž výstavy nasvietených objektov z ľadu bude o 17:00. Príďte sa pozrieť, aké umelecké diela môžu vzniknúť z ľadových kvádrov! 

Literárne informačné centrum
14:00-18:00 známi herci aj autori čítajú úryvky z obľúbených kníh
Autor, muzikant a šoumen Branislav Jobus porozpráva strhujúce zážitky o hrdinoch kníh, zaspieva a prečíta ukážky z ich príbehov. 

Stomamed
Zubná klinika otvorená v čase od 10:00 do 18:00. Opýtajte sa na čokoľvek, absolvujte preventívnu prehliadku zdarma alebo sa zastavte na varené vínko! 

Café studio Club
15:00-17:00 Igor Pekarík
Jedinečný show program , jeden človek hrá a spieva ako celá kapela a to všetko naživo bez akýchkoľvek pripravených hudobných podkladov 
20:00-21:30 Goldies

Zlaté hity pop, rock a country music pre všetky generácie hudobných poslucháčov.

Slávica 
16:00 Eva Činčalová: Komentovaná prehliadka Aqua Reality 
Hlavnou vizuálnou kvalitou veľkej časti maľby Evy Činčalovej je maliarska transformácia digitálneho obrazu. Rozostrovanie, plošnosť, či neprirodzene kontrastná farebnosť formálne vyjadrujú odosobnený princíp súčasnej recyklácie obrazov. 

Galéria Nedbalka
Galéria otvorená po celý deň! Zastavte sa na prehliadku alebo na punč. Výťažok sa Galéria Nedbalka rozhodla venovať projektu Mačka vo vreci a podporiť tak núdznych. 
13:00, 15:00 a 17:30 komentované prehliadky stálou expozíciou v cene vstupenky
14.00h Stretnutie s autorkou a kurátorkou aktuálnej výstavy Terra Incognita, vstupné 1€
16.00h Koncert Fero Kiraly – hra na analógovom orgáne – skladby Phillipa Glassa, vstupné 8€

Dobre&Dobré
14:00-15:00 Literárny klub Generácia: autorské čítanie a koncert
Predstavenie diel literárneho klubu Generácia, ktorý funguje od roku 1995 pri Miestnej knižnici Petržalka. Predstavia básne, prozaické texty a tiež antológiu ich prác Re:Generácia 2016

Bukowski

18:00–21:00 Salón Spitz, koncert

Trojica mladých muzikantov z Banskej Bystrice, ktorí v rámci svojich vystúpení uplatňujú schopnosti improvizácie, preto je každé vystúpenie jedinečné a multižán­rové.
Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email:
Text *:
 Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft
Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM