Komorné a susedské. V Dúbravke budú dvojdňové vianočné trhy

12.12.2017 11:51 | TVBA

Na vianočné trhy nemusia Dúbravčania cestovať nikam ďaleko, na pár dní sa rozložia aj pred tunajším pred Domom kultúry Dúbravka.  Mestská časť Bratislava Dúbravka ich organizuje už tretí rok.

Začnú sa v piatok 15. decembra a potrvajú do soboty 16. decembra. Stánky budú fungovať počas dvoch dní od rána cca 10.00 do 21.00.  Okolo dvadsať stánkov bude  ponúkať tradičné remeselné výrobky, darčeky, ozdoby, no aj jedlo. Dva stánky budú mäsové, jeden so zdravou výživou, predajcovia prinesú aj párance, medovníky, zemiakové placky,  trdelník, štrúdlu, varené vínko či ríbezlák.

Okrem stánkov čaká Dúbravčanov aj program. O dobrú náladu a sprevádzanie celým podujatím sa postará moderátorka Petra Hublová.

Program je orientovaný komorne, lokálne a hudobne. V piatok vystúpi Základná umelecká škola Eugena Suchoňa, ktorá pôsobí v Dúbravke, skupina On The Road a mladý český spevák Matěj Vávra.

Sobota s divadielkom a kúzelníkom má patriť rodinám a deťom. Po nich vystúpi Anka Repková so svojím zborom.

Na pódiu príde aj svetlo, a to priamo z Betlehema. Betlehemské svetlo, ktoré je takzvaným malým poslom pokojných a radostných Vianoce. Prinesú dúbravskí skauti z Bielych delfínov, ktorí v mestskej časti pôsobia už viac než 25 rokov. Betlehemské svetlo sa odpaľuje z plamienka horiaceho v Bazilike Narodenia pána v Betleheme, odkiaľ osobným odovzdávaním zo sviečky na sviečku putuje medzi miliónmi ľudí. Napĺňa tak svoje poslanie byť symbolom jednoty, nádeje, lásky a radostnej predzvesti Vianoc. 

Súčasťou vianočných trhov má byť počas piatku aj živý betlehem s tvorivými dielňami, Detská Mini ZOO  Devín. V galérii kultúrneho domu sa počas trhov otvára aj výstava vyrezávaných drevených betlehemov.

Novými vianočnými trhmi chce mestská časť podporiť spoločné trávenie voľného času so svojimi susedmi, za vianočnou atmosférou sa tak nebude musieť chodiť ďaleko.

 

Podrobný program vianočný trhov v Dúbravke

Program:

Piatok 15.12.2017

16,00-17,00 ZUŠ E. Suchoňa

17,00-18,00 On The Road

18,00-19,00 Matěj Vávra

 

Sobota 16.12.2017

15,00-15,45 Z rozprávky do rozprávky

15,45-16,15 Kúzelník Ivan

16,15-17,15 Anka Repková

17,15-17,30 Betlehemské svetlo

17,30-18,00 Matica Slovenská

18,00-19,00 Veronika Strapková

 

Sprievodné podujatia: Živý Betlehém, Mini ZOO Devín, Výstava vyrezávaných drevených betlehemov.

 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email:
Text *:
 Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft
Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM