V nedeľu zakvitne Park Andreja Hlinku ružami

27.6.2017 06:54 | TVBA

V nedeľu 2. júla 2017 od 15:00 hod. rozkvitne Park Andreja Hlinku ružami počas prvého ročníka podujatia Ruža Ružinova. Mestská časť Bratislava-Ružinov a Cultus Ružinov, a.s. tam ocenia tie najkrajšie a najvoňavejšie ruže z ružinovských záhrad, najkrajšiu ružovú dámu, položia základ verejného rozália a nebude chýbať ani kultúrny program. 

Prvý ročník Ruže Ružinova začne súťažou ružinovských záhrad o najkrajšiu, najvoňavejšiu ružu a o najkrajšiu kyticu z ruží. Záhradkári z mestskej časti si môžu odniesť výhry v podobe poukážok v hodnote 100 Eur na nákup v záhradnom centre. 

Milovníci módy si zas prídu na svoje o 17:00 hod počas súťaže o najkrajšie oblečenú ružovú dámu. Zapojiť sa do nej môže nežnejšie pohlavie s originálnym oblečením na tému ruže. Víťazky získajú poukážky na nákup oblečenia v Avion Shopping Park a to v hodnote 100, 50 a 30 €.

Deti čakajú tvorivé dielne, nafukovacie atrakcie a súťaž o najkrajšiu maľbu na tému ruža. V nej môžu vyhrať ceny pre celú rodinu: víkendový pobyt, vstupenky do akvaparku a rodinnú pizzu.

V rámci programu sa návštevníci môžu tešiť na kuchársku šou šéfkuchára Tibora z ružinovskej reštaurácie Jedna báseň, ktorý predstaví varenie s neobvyklou ingredienciou - ružou.

O 18:00 hod. sadením ruži položia Ružinovčania základ rozária v Parku Andreja Hlinku. Pôjde o jediné verejné mestské rozáriom v Bratislave. Nápad na jeho realizáciu vznikol v spolupráci s dlhoročným pestovateľom Františkom Glváčom, ktorý sa šľachteniu ruží venuje 36 rokov a na konte má už 16 nových druhov. „Idea vytvoriť verejné rozárium práve v Ružinove nás hneď od začiatku nadchla. Chcene postupne v priebehu tohtoročného leta a budúcej jari ružami skrášliť celý Park Andreja Hlinku. Verím, že sa nám tak podarí vytvoriť jedinečné miesto oddychu, v ktorom každý načerpá novú energiu,“ vyjadril sa starosta Dušan Pekár.

V erbe mestskej časti sa nachádza aj ruža, ktorá patrí k najstarším pestovaným rastlinám vôbec. Ružinov sa v minulosti pôvodne volal nemecky Rosenthal, čo znamená Ružový ostrov. ,,Tieto krásne a vznešené kvety zdobia mnohé sídliskové predzáhradky a záhrady rodinných domov a prinášajú radosť očiam ich pestovateľov a okoloidúcich. Chceme týmto podujatím oceniť ich dlhoročné snaženie a podporiť ich, aby aj naďalej skrášľovali našu mestskú časť,“ dodala Andrea Kozáková z Cultusu Ružinov.

Ružu Ružinova moderuje Richard Vrablec. Vstup na podujatie bude zadarmo. Viac o podujatí Ruža Ružinova nájdete na webe cultusruzinov.sk a na Facebooku Cultus Ružinov.

PROGRAM

15:00 Registrácia ružinovských záhradkárov

16:00 Koncert kapely Zenit

16:30 Kuchárska šou šéfkuchára z reštaurácie Jedna báseň

17:00 Súťaž - Najkrajšie oblečená ružová dáma

18:00 Ado Juráček, výherca súťaže Kapela Ružinova 2016

18:00 Sadenie ruží

19:00 Vyhlásenie výsledkov o najkrajšiu, najvoňavejšiu ružu a kyticu z ruží

19:30 Tombola

Sprievodný program: nafukovacie atrakcie, maľovanie na tvár, tvorivé dielne, ochutnávka výrobkov z ruže

 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email:
Text *:
 Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft
Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM