Víkend tradičných vianočných podujatí

8.12.2017 09:25 | TVBA

 

 

 

 

 

Hlavné mesto a okolité obce si pre svojich obyvateľov aj návštevníkov pripravili mimoriadne bohatú nádielku sprievodných podujatí na oslavu jedného z najpopulárnejších svätcov- Mikuláša. V piatok 8.12. príde potešiť deti do Ružinova a v sobotu do Ružinova, Podunajských Biskupíc a Svätého Jura.  Cez víkend prinesú Vianočné trhy tradície sviatkov pokoja okrem centra hlavého mesta aj do Rače, Lamača, Svätého Jura, Senca, Sološnice a Malaciek. V Doľanoch sa predstaví 10. Ompitálsky jarmok. Od piatka do nedele nájdete v Stupave Župné Vianoce.

„Čakanie na najkrajšie sviatky v roku obyvateľom spestria aj okolité obce. Aj tento víkend si z ponuky podujatí každý vyberie program podľa svojho gusta, a určite nebude ľutovať. Obľúbená súťaž Objavuj poklady bratislavského regiónu vyvrcholí tento utorok. Hľadači tak majú posledné dni na to, aby nazbierali čo najviac pokladov,“ povedal výkonný riaditeľ KOCR Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký.

Čaká nás posledný týždeň spolu s hrou Objavuj poklady bratislavského regiónu. Ešte stále máte čas zapojiť sa do hry prostredníctvom mobilnej aplikácie Bratislava Region, hľadať 120 odkrytých pokladov a hrať o skvelé ceny. Hra „Objavuj poklady Bratislavského regiónu“ už po šiestykrát odhalí dnes ďalších 20 miest. Každá z lokalít obsahuje svoj poklad s určitým počtom bodov podľa náročnosti dostupnosti. Pátrači s najvyšším počtom dosiahnutých bodov budú odmenení jednou z hlavných cien a to už 12.12.2017.

Medzinárodný festival adventnej a vianočnej hudby v Bratislave otvára svoje brány už po 12.ty raz a pozýva spevácke zbory do historického vianočne vyzdobeného centra Bratislavy. Od 7.12. do 10.12. si tak môžete vypočuť adventnú hudbu na Hviezdoslavovom námestí, Františkánskom námestí a Zrkadlovej siene Primaciálneho paláca.

Od 6.12 nájdete na Mierovom námestí Adventné Malacky. Vianočné trhy nájdete cez víkend aj v Sološnici. Vianočné trhy v Senci nájdete tento rok od 6. do 20.12.

Tradičné ľudové výrobky a ručné práce nájdete na 10.Ompitálskom jarmoku v Doľanoch 9.12. od 10:00 do 18:00.

Atmosféru vianočných trhov s vôňou tradičných oblátok, medovníkov, vareného vína a všetkého, čo k tomu patrí nájdete od dnes do 10.12. na Župných Vianociach v Stupave. V rámci programu sú okrem trhov pripravené rôzne vystúpenia, svätá omša, adventný koncert, výstava a mnoho iného.

Viac informácií o aktuálnych podujatiach nájdete na www.gob.sk

 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email:
Text *:
 Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft
Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM