Kraj partnerom seniorov

4.7.2017   13:28| TVBA

 

Bratislavský samosprávny kraj je dlhoročným partnerom Jednoty dôchodcov na Slovensku. Preto aj dnes podporil Krajské športové hry a turistické stretnutie seniorov Bratislavského kraja. Seniori súťažili vo viacerých disciplínach a potom spoločne absolvovali výstup na zrúcaninu hradu v Plaveckom Podhradí.

„Bratislavská župa dlhodobo podporuje seniorov v ich aktívnom živote. Na dôchodku sa totiž aktivity nemusia skončiť, ale práve naopak. Seniori majú konečne dostatok času venovať sa svojim záľubám na plno. Dnes sa v Malackách predstavila na športovom zápolení takmer 90 aktívnych seniorov,“ zhrnul predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Jednota dôchodcov na Slovensku, Krajská organizácia Bratislava, Okresná organizácia Malacky dnes pod záštitou predsedu BSK Pavla Freša a primátora mesta Malacky Juraja Říhu zorganizovali 8. ročník Krajských športových hier a turistické stretnutie seniorov Bratislavského kraja v areáli Spojenej školy sv. Františka z Asissi v Malackách. Súčasťou podujatia bol aj výstup na zrúcaninu hradu v Plaveckom Podhradí.

„Veľmi dobre spolupracujeme s Bratislavským samosprávnym krajom a to na základe uzatvorenej spolupráce. Podpísali sme Memorandum pred dvomi rokmi, na základe ktorého sa nám veľmi dobre spolupracuje, veľa akcií spoločne robíme, na ktoré nám Bratislavský samosprávny kraj aj finančne prispieva. Tento ročník je už 8. ročník Krajských športových hier a veľkou výhodou je, že to robíme stále na tej istej škole,“ doplnila Žofia Lomnická, predsedníčka Krajskej organizácie Jednoty dôchodcov na Slovensku v Bratislave.

Bratislavský samosprávny kraj je dlhodobo partnerom Jednoty dôchodcov na Slovensku a jej Krajskej organizácie Bratislava. Župa aktívnym seniorom pomáha pri organizácii napríklad Krajskej prehliadky v prednese poézie, prózy i vlastnej tvorby či Krajskej prehliadky speváckych súborov JDS, seniorov Bratislavského kraja. Okrem toho majú seniori zľavy v divadlách v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK, Úrad BSK poskytuje aj dodatočnú zľavu podľa platného cenníka cestovných lístkov v Integrovanom dopravnom systéme Bratislavského kraja a takisto BSK poskytuje seniorom 50% zľavu na jednorazový vstup alebo permanentku na 10 vstupov vo vyhradenom čase do bazéna Komplexného centra hydroterapie (Mokrohájska 3, Bratislava). Bratislavský samosprávny kraj takisto každoročne od roku 2011 organizuje Župnú olympiádu seniorov.

Bratislavský samosprávny kraj za svoj dlhodobý aktívny prístup v prospech seniorov, ako jediný zo samosprávnych krajov, získal na jeseň minulého roka aj ocenenie Senior Friendly 2016, ktoré sa realizuje pod záštitou ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky Jána Richtera.

Ocenenie Senior Friendly 2016 získala bratislavská župa za dlhodobú podporu seniorov k aktívneho prístupu k životu, aktívnemu zapájaniu sa do spoločenského diania a za podporu spolupráce medzi generáciami.

„Bratislavský samosprávny kraj dlhodobo zlepšuje životné podmienky aj tých seniorov, ktorí sú z dôvodu svojho zdravotného stavu odkázaní na pomoc a podporu iných a sú im poskytované sociálne služby. Naším cieľom je, aby seniori trávili jeseň života, keď už nie priamo v domácom prostredí, tak v takom, ktoré im je najbližšie,“ dodala Michaela Šopová, riaditeľka Odboru sociálnych vecí Úradu Bratislavského samosprávneho kraja.

„Veľmi dobre spolupracujeme s Bratislavským samosprávnym krajom a to na základe uzatvorenej spolupráce. Podpísali sme Memorandum pred dvomi rokmi, na základe ktorého sa nám veľmi dobre spolupracuje, veľa akcií spoločne robíme, na ktoré nám Bratislavský samosprávny kraj aj finančne prispieva. Tento ročník je už 8. ročník Krajských športových hier a veľkou výhodou je, že to robíme stále na tej istej škole,“ doplnila ešte na záver Žofia Lomnická, predsedníčka KO JDS v Bratislave.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku
Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:

Ochrana proti spamu: *
grandiocaptcha

Opíšte znaky z obrázku do tohto poľa 
 /1 >> nasledujúciVšetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od GrandiosoftVšetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM