Letný hokejový camp prilákal stovku detí

14.7.2017 13:37 | TVBA

Takmer stovka detí  veku od 5 do 14 rokov sa počas uplynulých dvoch týždňoch zúčastnila letného hokejového campu v Bratislave. Ten sa koná už po šiesty raz aj vďaka podpore Bratislavského samosprávneho okraja (BSK). O dôležitosti a význame podpory športových aktivít pre deti a mládež informoval počas prebiehajúceho tréningu župan Pavol Frešo.

„V minulosti deti odchádzali počas leta do iných miest mimo náš kraj alebo  do zahraničia Teraz zostávajú v Bratislave, pretože majú na trénovanie dobré podmienky. Nie je to jediná podpora, ktorú Bratislavská župa dáva hokeju v Bratislave. Ešte to podporujeme, možno síce nepriamo, ale o to účinnejšie, tak, že brávame deti zo škôl na hokej, aby si pozreli svoje hviezdy, aby sa ich doslova dotkli a mali väčšiu motiváciu zostať so športom a držať sa hokeja,“ povedal Pavol Frešo, predseda Bratislavského samosprávneho kraja, aj  na margo pokračujúcej spolupráce na projekte „Škola ide na Slovan“.

Letný camp trvá dva týždne a momentálne beží už jeho druhý turnus, do ktorého sa prihlásilo okolo 70 detí a  nielen z Bratislavy. Program je od pondelka do piatku. Deti denne absolvujú dve tréningové jednotky na ľade, počas ktorých sa zameriavajú najmä na korčuľovanie v jazde vpred, korčuľovanie v jazde vzad, herné činnosti jednotlivca, herné kombinácie, súčinnosť dvoch a viacerých hráčov a pohybové hry, čo je pre deti to najpodstatnejšie a najprirodzenejšie. Okrem iného majú k dispozícii aj Slovanistické centrum a jeho skatemill - novodobé trenažéry na zdokonaľovanie techniky a nácvik techniky korčuľovania vpred a vzad. Súčasťou campu je sú aj aktivity mimo ľadu. Deti sa napríklad dozvedia zaujímavé informácie z histórie ľadového hokeja, vzdelávajú sa v hokejovej angličtine, kde sa obohatia o nové hokejové frázy, slovíčka. Súčasťou je aj regenerácia, návšteva kúpaliska, plavárne, aby sa deti zabavili a oddýchli si po tréningoch.

 

 

 

 

 

 

 

 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Tu môžete mať svoj banner.
Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
 /1 >> nasledujúci

Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft
Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM