Od zajtra župa vykonáva postrek proti komárom

7.6.2017 13:50 | TVBA

Bratislavský samosprávny kraj aj tento rok realizuje postreky proti komárom. Ako prvé sa uskutočnia zajtra 8. júna a v piatok 9. júna 2017 na Záhorí v okolí rieky Morava, kde obyvatelia hlásia veľký výskyt komárov. Postreky proti komárom zabezpečuje župa na základe žiadostí zástupcov samotných miest a obcí.

„Zástupcovia obcí na Záhorí nás opäť požiadali o zabezpečenie postreku proti komárom, takže ich budeme najbližšie realizovať v tých najohrozenejších oblastiach, teda aj v povodí rieky Morava a v prípade potreby ich budeme opakovať,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo.

Bratislavský samosprávny kraj na základe Zmluvy o poskytnutí služieb so spoločnosťou Chemix-D s.r.o.  začne v dňoch 8. a 9. júna 2017 so súvislým plošným postrekom proti komárom. Postreky budú aplikované pozemne v intravilánoch a extravilánoch obcí, ktoré o to prejavili záujem. Použité budú zdraviu neškodné prípravky a postupy na ničenie komárov. Aplikovaný roztok je v nízkej koncentrácii, rýchlo sa rozkladá na neškodné látky a neohrozuje ani ryby, plazy či obojživelníky, je neškodný aj k domácim zvieratám a šetrný k necielenému hmyzu. Nebezpečný môže byť pre včely, preto bol dotknutým obciam zaslaný oznam, aby o včelstvách, ktoré  evidujú informovali realizátora postreku. Postrek ničí premnožené dospelé komáre. Obyvateľom touto činnosťou nehrozí žiadne nebezpečenstvo. V prvej vlne  bude postrek realizovaný v obciach Suchohrad, Lozorno, Jakubov, Veľké Leváre, Malé Leváre, Vysoká pri Morave, Závod, Gajary, Plavecký štvrtok, Záhorská Ves a v meste Stupava.

 

 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Tu môžete mať svoj banner.
Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
 /1 >> nasledujúci

Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft
Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM