Je sloboda médií u nás v ohrození alebo nie?

23.3.2018 17:00 | Jozef Hübel

Verejnosť nielen na Slovensku oprávnene čaká na vyšetrenie brutálnej vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Všetko nasvedčuje tomu, že smrť novinára bola dôsledkom jeho práce, presnejšie prinášal témy, ktoré odhalili prepojenia mafie s politikou a ktoré viedli až k politickým špičkám. Majú sa po tejto udalosti novinári u nás takmer 29 rokov po Novembri 89 cítiť v ohrození?  Má ešte u nás zmysel investigatívna žurnalistika a nebudú sa novinári báť odhaľovať nekalé praktiky mocných? Čo robí štát pre to, aby jeho legislatíva chránila tých, ktorí chcú slobodne informovať a nie tých, ktorí konajú v rozpore so zákonmi? V Besede o piatej odpovedia na otázky moderátora Jozef Hübela bezpečnostný analytik Juraj Zábojník a herec, režisér, producent a spisovateľ Andy Hryc.

 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

Keď začnú niekde vysielať ďalší, ešte dlhší seriál ako "DALLAS", tak mi dajte vedieť. Napríklad o vyvražďovaní INDIÁNOV, keď ešte nebola na planéte ani miliarda a nie 7,5 MLD HO-SA.... JÁÁJ, NEMÁ TO KTO FINANCOVAŤ ? TO MA NENAPADLO !!! MI NEZAPÍNA DENNE.
Odpovedať
8.4.2018 00:18 TOMÁŠ TAK, od Janíčka, od Ivana, od Gejzu, od Petra, od Juraja, od Arpáda, aj od ďalších

UJO HAVEL, TO BOL VEĽKÝ ŠTÁTNIK, ON SI UŽ V SEZÓNE 1989/90 MYSLEL, ŽE ČESKOSLOVENSKO HOSPODÁRSKY A ÚROVŇOU DOBEHNE RAKÚSKO UŽ v 1993/94. TO BOLA JASNÁ VÍZIA NA ZÁKLADE ZNALOSTÍ ! (Rakúsko po vojne predbehlo vyspelejšiu ČSR ani nie po 30 rokoch, MY, Slováci, sme nedobehli (A) ani na 50 percent, tiež po 30 rokoch.)
Odpovedať
5.4.2018 23:12 ARPÁD LOŽTÉŽ-DOBRUČIČKÝ, voňavučký, chrumkavý, jednoducho zázrak jednofarebnej prírody

NAŠŤASTIE TV BA NETRPÍ tým druhom "NESLOBODY", či nutkavej potreby jednostranne informovať (tak, ako iné nelokálne SK TV, keď vysielajú skoro každý deň MIMORIADNE AKÚTNE "NOVINKY" spred 75-80 rokov, kedy sa aj vtedajší prezident USA Roosevelt vyjadroval napr. o Židoch , niečo v zmysle, že sú parazitmi a špekulantmi (rôzne aj o iných národoch), lebo bola vtedy tak sformovaná všeobecná mienka vo veľa štátoch (viac ako 80), vzhľadom na sociálno-ekonomické škody, ktoré ľudia vnímali citlivo), že by sa až mohlo zdať, že je to cielené vytváranie pocitu STRACHU a NEISTOTY u bežných slušných ľuďí, ktorí netúžia po manipulácii (napriek tomu je denne na tanieri), ale sú odkázaní VÝHRADNE na informácie z médií ( ľudia žijú mediálny život a mediálne "pravdy", ktoré si nevedia verifikovať) .

V našej spoločnosti, na našom Slovensku, sú stovky skupín, zoskupení, združení, ktoré ohrozujú rôzne povolania, vlastne jednotlivcov v nich.

V médiách na Slovensku nezomiera toľko ľudí (alebo viac), než v iných druhoch POVOLANÍ.
ĽUDIA SA NAVZÁJOM OHROZUJÚ SAMI. Samozrejme, na základe rozdielnych pohnútok a cieľov, niektorí len pod vplyvom emócií a amoku.

Odpovedať
30.3.2018 14:44 Juraj Radostný-Veselý, z Biskupíc, nie zo Shellky pri lánoch

pani si nevsimli, ze uz 30r. tu maju kapitalizmus a demokraciu, vsetko sprivatizovane, politiku ako "sutaz" privatizacno-podnikatelskych skupin o biznis a renty, vladne nam sukromny velkokapital cize svetska a cirkevna aristokracia, pricom plebs je uz davno mimo hry a Hric (co mimochodom pred 89 hraval vsetko, co mu dali) este aj dnes bluzni o "komunistoch".. komunisti neprivatizovali, ani sa nevozili na X6tkach ci privatnych jetoch, ani nebyvali v luxusnych megavilach, nevlastnili tisce ha pozemkov, nerozpravali nam ako trh vsetko vyriesi, ani nezaviedli nutene prace za 60e..ani.. ani.. je normalny ?
Odpovedať
29.3.2018 09:46 WorkingClassHero

No netrúfnem si presne poznamenať, či bola aspoň polovica besedy k téme, ale napriek tomu, zaznel aspoň, o.i., aj plodný zoznam dobrých, až výborných, postrehov a názorov hostí. Ani disidenti s "revolucionármi" v 1989 nemali okamžite k dispozícii 50 tisíc CHARAKTERNÝCH a dostatočne vzdelaných ľudí (na prevzatie moci a chodu štátu na všetkých úrovniach), a preto museli jednotlivci hneď po revolúcii (aj kvôli vydierateľnosti a neodbornosti) KOLABOROVAŤ s komunistami a ŠTB, niektorí aj dodnes, prostredníctvom nasledovníkov.

V štáte od 90tych rokov existujú paralelné spravodajské a sledovacie firmy, poskytujúce tajné (aj utajované skutočnosti) služby pre ľudí s kapitálom.

Ak sa do pár mesiacov (dúfam, že nie rokov) nenájdu "náhodní lu****", čo si pomýlili dom Jána a Martiny so "skladom prášku", tak potom to bude asi taká úroveň PROFESIONALITY činu, že niekto konkrétny kalkuloval s konkrétnym EFEKTOM a výsledkom. Samozrejme bez biologických, pachových a iných stôp (vtedy je nanič aj satelit).

Treba ale podčiarknuť, že v dlho-dlhočiznej histórii je smutne známe, ako PRIČASTO sa uplatňoval princíp KOLEKTÍVNEJ VINY na rôzne skupiny kmeňov a národov a ako tento princíp dokážu a dokázali OBETE znova používať aj na INÝCH, NEVINNÝCH, či len presne, dôkazne VINNÝCH !

MIMOCHODOM, my všetci sme už tak závislí od ekonomicko-obchodného a sociálno-spoločenského "násilia", ktoré nás spracováva, informuje a "masíruje", že SNY o spravodlivosti, pravde, slušnosti, bezpečnosti, alebo o údajnej dôvere (jedine ak slepej, tá funguje skoro bezchybne)v nejaké inštitúcie, zostávajú v rovine NAIVNOSTI, DôVERČIVOSTI, pekných ILÚZIÍ.

Odpovedať
24.3.2018 01:10 IVAN BRADUCH, od Emmanuelly

Pridať príspevok
Meno *:
Váš email:
Text *:
 


Vitajte na stránke metropolitnej TV Bratislava

 Regionálne informácie sú na prvom mieste!


.

Pomáhame vám meniť svet k lepšiemu.

Image in photogallery
Novomestksí psíčkari môžu platiť za svojich miláčikov o polovicu nižšiu daň (22)
25.9.2018 18:00 | Metro Dnes
V Novom Meste je registrovaných okolo 2000 psov, za ktorých majitelia mestskej ...


Image in photogallery
Ako sa používa bikesharing?  (27)
24.9.2018 18:05 | TVBA
Sú veľké mestá v Európe, kde sa veľká časť dopravy ľudí po meste nekoná ...


Image in photogallery
Ako vyzeral záver Kultúrneho leta na Kuchajde v Novom Meste (40)
24.9.2018 18:04 | TVBA
Kuchajda sa stala nielen jazerom, ku ktorému chodíme na prechádzky s deťmi alebo ...


Image in photogallery
Vajnorské hody odprezentovali úžasné tradície (91)
21.9.2018 18:00 | Metro Dnes
Po dožinkových oslavách sa vo Vajnoroch opäť veselilo. V parku pod Lipami čakal ...
Image in photogallery
Bratislava zaspomína na Deža, Dúbravka odhalí pamätník Ursinymu (157)
17.9.2018 10:07
Na Fedákovejulici v bratislavskej Dúbravke pribudne dielo pripomínajúce knihu. ...


Image in photogallery
Výročie okupácie z roku 1968 pripomenie výstava Fera Guldana na Primaciálnom námestí    (508)
9.8.2018 10:49 | TVBA
„Diagnóza 1968 – 2018“ je názov výstavy, ktorú dnes na Primaciálnom námestí ...


Image in photogallery
Mestské lesy v Bratislave ponúkajú relaxačný pobyt v novozriadenom apidomčeku (505)
9.8.2018 10:24 | TVBA
Obľúbená rekreačná lokalita Bratislavčanov, ktorou je bratislavský lesopark, ...Sme s ľuďmi v regióne a naše publikum je vašim zákazníkom.

TV Bratislava je médium s veľkým priestorom pre akúkoľvek reklamnú ideu. Reklama cielene oslovuje obyvateľov v ekonomicky najvýkonnejšom meste na Slovensku a tak dosahuje efektívny účinok bez geografických strát z rozptylu.


LIVE

 

KOMENTÁRE
Dobrý deň , chcem sa spytat, ak by som vyhlásil konkurz(osobný bankrot), ako by vyzeral môj život neskor ?Schválili by mi niekedy nejaký úver na bývanie , hypotéku, leasing? Alebo mi tento register ...
Právna poradňa: Ako von z dlhovej pasce?
Napíšte nám
Vaše meno
Email
TextTV Bratislava

  • Metropolitná TV Bratislava je najväčšia regionálna televízia na Slovensku veľkosťou územia pokrytého signálom, objemom výroby a pestrosťou programu.
  • TV Bratislava mesačne vyrobí 2500 minút programu. Taký veľký objem nevyrába žiadna iná regionálna televízia na Slovensku.
  • TV Bratislava má dostupnosť pre viac ako 600 000 obyvateľov na celom Slovensku.
  • TV Bratislava má sledovanosť, deklarovanú prieskumom  od renomovanej agentúry Dicio, cca 200 000 pravidelných divákov.
  • TV Bratislava je nielen klasická televízia, ale aj internetová TV a webový portál a je jediná televízia pre celé mesto a Bratislavský kraj.

 Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft
Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM