O novej hovorkyni Najvyššieho súdu a súvislostiach

14.1.2018   17:37

Najvyšší súd (NS) SR má novú hovorkyňu. Od začiatku roka 2018 sa ňou stala Alexandra Važanová. Na oddelení komunikácie s verejnosťou Kancelárie NS SR vystriedala Borisa Urbančíka, ktorý bol hovorcom viac ako dva roky, od začiatku októbra 2015.

Vyštudovaná novinárka prichádza na Najvyšší súd z regionálnej televízie TV Bratislava, kde pôsobila ako moderátorka a redaktorka. Predtým pracovala v Slovenskej televízii, začínala v TV Ružinov. Zdroj: TASR

Áno je to tak. Najúspešnejšia televízna moderátorka so špecializáciou na oblasť komunálnej politiky ukončila spoluprácu v TV Bratislava po 8 rokoch. Podľa jej slov chcela vyskúšať aj niečo iné - byť na druhom brehu.

Divákom TV Bratislava bude chýbať

Novinár a PR manažér, či hovorca  sú dve úplne iné profesie. Tá druhá je menej kreatívna, viac administratívna, časovo náročná aj stresujúca. Taká ponuka sa však neodmieta. Sme radi, že istým spôsobom jej pozícia suverénnej moderátorky pomohla, na druhej strane Bratislavčania a samospráva príde o TOP moderátorku.

Ostávame v kontakte a kamaráti a všetci úprimne Saši držíme palce. 

Alexandra nie je prvá, ktorá z TVBA z pozície redaktorky išla robiť hovorkyňu, v podstate sa bývalým spolupracovníkom veľmi darí. Tu je niekoľko príbehov kariéry:

 1. Beatrice Szaboová: TV Bratislava → TV Markíza → hovorkyňa primátora HM SR → hovorkyňa ministra ŽP Nagya → hovorkyňa premiéra Fica
 2. Henrieta Hajtová : TV Bratislava → TV Markíza → Kancelária prezidenta Kisku
 3. Monika Hucáková: TV Bratislava (1.rok) - RTVS → Ministrestvo školstva → hovorkyňa SAV
 4. Rasťo Iliev:  TV Bratislava (7.rokov) → TA3 moderátor
 5. Eva Koprena : (Predtým RTVS) TV Bratislava → Ministerstvo školstva ( Už na Ministerstve nepracuje, nahradila ju Ivana Skokanová od primátora Nesrovnala)
 6. Katarína Gazdíková Kulová : TV Bratislava → TV Markíza
 7. Ľubica Pilzová: (Predtým Úrad vlády a Markíza)→ TV Bratislava → hovorkyňa primátora Malaciek
 8. Marika Grebeňová (Predtým Slovenský rozhlas) → TV Bratislava → hovorkyňa starostu Petržalky Bajana → šéfka Radia Regina

Máme na chytrých ľudí šťastie, skvele sa uplatnia aj v príbuzných profesiách. Práve u nás ich vedieme k všestrannosti.
Držíme palce a my sa držíme hesla "kto chce kam pomôžeme tam :-)". Tak príležitosť dostanú nové talenty.

Besedu o piatej bude moderovať "staronový" Jozef Hübel, naďalej Eva Sládková a Sandra Vychlopenová a ešte k nim niekto pribudne. Niekto úplne nový a talentovaný, alebo niekto skúsený a známy. Momentálne prebieha výberové konanie.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku
Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:

Ochrana proti spamu: *
grandiocaptcha

Opíšte znaky z obrázku do tohto poľa 

Čo práve pripravujeme

Naozaj sa v bratislavských lesoch ťaží priveľa?
Prečo z Bratislavy zmizlo všetko pekné a hodnotné, čo nám pripomínalo pekné industriálne architektonické diela z minulosti?

.

KOMENTÁRE
DOKEDY? FOREVER ! BAU !(business as usual) FOR YEARS (thousands of) !!! YEA !!!
Čierna práca. Dokedy?
Napíšte nám
Vaše meno
Email
Text
Ochrana proti spamu: *
grandiocaptcha

Opíšte znaky z obrázku do tohto poľa
S ľuďmi v regióne sme a naše publikum je vašim zákazníkom.


TV Bratislava je televízia s veľkým priestorom pre akúkoľvek reklamnú ideu. Reklama v televízií cielene oslovuje obyvateľov v ekonomicky najvýkonnejšom meste na Slovensku a tak dosahuje efektívny účinok bez geografických strát rozptylom.

Zo života TV Bratislava 

Bude v Bratislave pokračovať chaos pri parkovaní? Jednotnú parkovaciu politiku totiž poslanci mesta nepodporili.

TV Bratislava

 • Metropolitná TV Bratislava je najväčšia regionálna televízia na Slovensku veľkosťou územia pokrytého signálom, objemom výroby a pestrosťou programu.
 • TV Bratislava mesačne vyrobí 2500 minút programu. Taký veľký objem nevyrába žiadna iná regionálna televízia na Slovensku.
 • TV Bratislava má dostupnosť pre viac ako 600 000 obyvateľov na celom Slovensku.
 • TV Bratislava má sledovanosť, deklarovanú prieskumom  od renomovanej agentúry Dicio, cca 200 000 pravidelných divákov.
 • Ako jediná regionálna stanica v Bratislave, vysiela aj DVB T, čiže každý obyvateľ má možnosť sledovať televíziu bezplatne pomocou antény.
 • TV Bratislava je nielen klasická televízia, ale aj internetová TV a webový portál a je jediná televízia pre celé mesto a Bratislavský kraj.

 


Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od GrandiosoftVšetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM