logo
Nákupný košík

 Komerčná spolupráca
Blog
HLAVNÉ MENU

Obyvatelia bratislavskej Dúbravky sa môžu tešiť z vynoveného ihriska

11.7.2018 11:38 | TVBA

Ihrisko na Nejedlého ulici v bratislavskej Dúbravke bolo ešte pred dvomi rokmi len šedivou asfaltovou plochou s betónovými múrikmi,  jednou šmykľavkou a hojdačkami. Postupne sa aj vďaka aktívnemu prístupu rodičov zmenilo na príjemné miesto, kde môžu deti tráviť voľný čas na čerstvom vzduchu. Teraz v ňom vďaka finančnému príspevku ČSOB nadácie pribudli nové certifikované balančné preliezky, rozvíjajúce a podporujúce zdravý pohyb detí.

Množstvo detí s rodičmi i starými rodičmi si ihrisko na Nejedlého obľúbili. Nachádza sa blízko obytných domov, v okolí je škola viaceré škôlky a zdravotné stredisko. Pôvodne zanedbanú plochu Občianske združenie Späť pod stromy a rodičia detí postupne premenili na príjemné miesto pre deti a ich blízkych, kde môžu tráviť voľný čas, vybudovali špeciálny chodník určený pre bosú chôdzu, pribudli lavičky, stromy, nové trávnaté porasty.

Fotografie z uvedenia nových balančných pomôcok, podporených ČSOB nadáciou

Teraz sa môžu deti tešiť z troch nových balančných preliezok z agátového dreva. Balančné prvky rozvíjajú zručnosti ako lezenie a šplhanie, podporujú koordináciu, rozvoj rovnováhy, orientáciu v priestore a silové schopnosti. 

„Deti nemusia chodiť len na drahé športové krúžky. Svoje zručnosti môžu rozvíjať kúsok od svojho bytu, v komunite kamarátov a susedov. Podporí to aj ich samostatnosť a sociálne zručnosti formou hry v kolektíve rovesníkov. U väčších detí rodičom poskytne viac voľného času, keďže deti môžu ísť na ihrisko i samé, nemusia križovať žiadne cesty, oplotený priestor na pešej zóne zaručí ich bezpečnú hru,“ uviedla Gabriela Brejková. Predsedníčka OZ Späť pod stromy.

Projekt balančných preliezok finančne podporila ČSOB nadácia v rámci svojho Zamestnaneckého grantového programu, a to sumou 1759 eur.

„Na ihrisku vznikla komunita, ktorá sa pravidelne stretáva a organizuje športové a kultúrne akcie pre deti i susedov. Krst nových balančných preliezok z agátového dreva sme počas víkendového popoludnia spojili aj so súťažami, deti pátrali po poklade a zavŕšili sme to susedskou grilovačkou a piknikom s domácimi koláčmi. V Dúbravke určite platí, že je lepšie vyjsť pred panelák, než sedieť doma pri počítači či televízore. ČSOB nadácia k tomu prispela veľkou mierou,“ priblížila Lenka Balážová z ČSOB, ktorá tento verejnoprospešný projekt v Zamestnaneckom grantovom programe odporučila. 

Hlavným cieľom grantového programu je umožniť zamestnancom ČSOB sprostredkovať pomoc tam, kde vidia, že je potrebná a kde bude dobre využitá. ČSOB nadácia vyhlasuje Zamestnanecký grantový program každoročne Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email:
Text *:
 


Pomáhame vám meniť svet k lepšiemu

Bratislava Dnes » .

 


Ďakujeme, že nás sledujete každý deň

Metropolitná TV Bratislava

TV Bratislava je najväčšia regionálna televízia na Slovensku veľkosťou územia pokrytého signálom, objemom výroby a pestrosťou programu.

  • Systematická a kontinuálna výroba programov a vysielanie na dennej báze.
  • Informácie sa nestrácajú, sú koncentrované na cieľovú skupinu všetkých obyvateľov Bratislavy a  okolia.
  • TV Bratislava je ofline ako tradičná televízia v sieťach, tento obsah nepretržite streamuje na stránke, a online na požiadanie z archívu ako Video on Demand.


NA TRHU
12 rokov

a ďalšie roky zotrváme

Životaschopnosť sme ukázali, napriek zložitým podmienkam. 

PRACUJE U NÁS
> 24
televíznych tvorcov

 Pracujeme s plným nasadením, aby sme vám priniesli program domov.

VÝROBA PROGRAMU
2500

minút mesačne

Každý deň skladáme nový program - nevysielame v slučke. Sledujte stále. 

DOSTUPNOSŤ
> 600 000

obyvateľov 

Káblové rozvody, DVB -T,
IPTV, Stream video, Archív on demand
 

PUBLIKUM
> 200 000
pravidelných divákov

 Regionálna televízia je pre ľudí dôveryhodná a má mienkotvornú funkciu.


S ľuďmi v regióne sme každý deň a naše publikum môže byť vašim zákazníkom

TV Bratislava je médium s veľkým priestorom pre akúkoľvek reklamnú ideu. Reklama cielene oslovuje obyvateľov v ekonomicky najvýkonnejšom meste na Slovensku a tak dosahuje efektívny účinok bez geografických strát z rozptylu.

Televízna reklama »
© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam