Obyvatelia bratislavskej Dúbravky sa môžu tešiť z vynoveného ihriska

11.7.2018 11:38 | TVBA

Ihrisko na Nejedlého ulici v bratislavskej Dúbravke bolo ešte pred dvomi rokmi len šedivou asfaltovou plochou s betónovými múrikmi,  jednou šmykľavkou a hojdačkami. Postupne sa aj vďaka aktívnemu prístupu rodičov zmenilo na príjemné miesto, kde môžu deti tráviť voľný čas na čerstvom vzduchu. Teraz v ňom vďaka finančnému príspevku ČSOB nadácie pribudli nové certifikované balančné preliezky, rozvíjajúce a podporujúce zdravý pohyb detí.

Množstvo detí s rodičmi i starými rodičmi si ihrisko na Nejedlého obľúbili. Nachádza sa blízko obytných domov, v okolí je škola viaceré škôlky a zdravotné stredisko. Pôvodne zanedbanú plochu Občianske združenie Späť pod stromy a rodičia detí postupne premenili na príjemné miesto pre deti a ich blízkych, kde môžu tráviť voľný čas, vybudovali špeciálny chodník určený pre bosú chôdzu, pribudli lavičky, stromy, nové trávnaté porasty.

Fotografie z uvedenia nových balančných pomôcok, podporených ČSOB nadáciou

Teraz sa môžu deti tešiť z troch nových balančných preliezok z agátového dreva. Balančné prvky rozvíjajú zručnosti ako lezenie a šplhanie, podporujú koordináciu, rozvoj rovnováhy, orientáciu v priestore a silové schopnosti. 

„Deti nemusia chodiť len na drahé športové krúžky. Svoje zručnosti môžu rozvíjať kúsok od svojho bytu, v komunite kamarátov a susedov. Podporí to aj ich samostatnosť a sociálne zručnosti formou hry v kolektíve rovesníkov. U väčších detí rodičom poskytne viac voľného času, keďže deti môžu ísť na ihrisko i samé, nemusia križovať žiadne cesty, oplotený priestor na pešej zóne zaručí ich bezpečnú hru,“ uviedla Gabriela Brejková. Predsedníčka OZ Späť pod stromy.

Projekt balančných preliezok finančne podporila ČSOB nadácia v rámci svojho Zamestnaneckého grantového programu, a to sumou 1759 eur.

„Na ihrisku vznikla komunita, ktorá sa pravidelne stretáva a organizuje športové a kultúrne akcie pre deti i susedov. Krst nových balančných preliezok z agátového dreva sme počas víkendového popoludnia spojili aj so súťažami, deti pátrali po poklade a zavŕšili sme to susedskou grilovačkou a piknikom s domácimi koláčmi. V Dúbravke určite platí, že je lepšie vyjsť pred panelák, než sedieť doma pri počítači či televízore. ČSOB nadácia k tomu prispela veľkou mierou,“ priblížila Lenka Balážová z ČSOB, ktorá tento verejnoprospešný projekt v Zamestnaneckom grantovom programe odporučila. 

Hlavným cieľom grantového programu je umožniť zamestnancom ČSOB sprostredkovať pomoc tam, kde vidia, že je potrebná a kde bude dobre využitá. ČSOB nadácia vyhlasuje Zamestnanecký grantový program každoročne Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email:
Text *:
 LIVE

 

Sme s ľuďmi v regióne a naše publikum je vašim zákazníkom
TV Bratislava je médium s veľkým priestorom pre akúkoľvek reklamnú ideu. Reklama cielene oslovuje obyvateľov v ekonomicky najvýkonnejšom meste na Slovensku a tak dosahuje efektívny účinok bez geografických strát z rozptylu.

TV Bratislava

  • Metropolitná TV Bratislava je najväčšia regionálna televízia na Slovensku veľkosťou územia pokrytého signálom, objemom výroby a pestrosťou programu.
  • TV Bratislava mesačne vyrobí 2500 minút programu. Taký veľký objem nevyrába žiadna iná regionálna televízia na Slovensku.
  • TV Bratislava má dostupnosť pre viac ako 600 000 obyvateľov na celom Slovensku.
  • TV Bratislava má sledovanosť, deklarovanú prieskumom  od renomovanej agentúry Dicio, cca 200 000 pravidelných divákov.
  • TV Bratislava je nielen klasická televízia, ale aj internetová TV a webový portál a je jediná televízia pre celé mesto a Bratislavský kraj.

 

KOMENTÁRE
Pekný rozhovor a pani Nora Gill je skutočne osobnosť, ktorá všetky aktivity robí perfektne. Momentálne zhromažďujeme dokumenty, ktoré môžeme zaradiť do témy "My susedia, susedia k nám". ...
Navštívili sme zaujímavú ženu - Noru Gill
Napíšte nám
Vaše meno
Email
TextTU môže byť vaša
reklama

reklama na www.tvba.sk

 Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft
Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam