logo
Nákupný košík

HLAVNÉ MENU
O Nás / Reklama / Blog / Kontakt

OLO dosiahlo najlepšie hospodárske výsledky vďaka efektívnemu manažmentu a nakladaniu s financiami

14.6.2018 17:05 | TVBA

Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) dosiahla za posledné dva roky najlepšie hospodárske výsledky vďaka efektívnemu manažmentu a nakladaniu s financiami. A to napriek tomu, že začiatkom roka 2017 musela splatiť významnú sumu vyplývajúcu z ukončenia dlhodobého investičného úveru vo výške 6,7 milióna Eur.

Kým v roku 2015 OLO dosiahlo zisk po zdanení vo výške 4,3 milióna Eur, v roku 2016 to bol historicky najvyšší zisk vo výške 4,6 milióna Eur. V roku 2017 bol síce zisk po zdanení 2,6 milióna Eur, avšak pokles bol zapríčinený významnými prevádzkovými nákladmi. V roku 2017 bola zrealizovaná dôležitá oprava zásobníka odpadu v bratislavskej spaľovni. Išlo o prvú významnú opravu od roku 2013. Od 1.4.2017 zároveň nadobudla účinnosť nová Kolektívna zmluva, ktorá je výsledkom kolektívneho vyjednávania medzi OLO a dvoma odborovými organizáciami (V ZO IOZ a V ZO OZ KOVO). Tá v praxi znamenala zvýšenie platov zamestnancovOLO. Pokiaľ by sa v roku 2017 nezrealizovala Kolektívna zmluva a neprebehla by významná generálna oprava v spaľovni odpadu, zisk spoločnosti OLO by bol ešte vyšší ako v roku 2016.

Nové projekty, aktivity a služby pre obyvateľov hlavného mesta

Tak v roku 2016, ako aj 2017, OLO investovalo do nových projektov, aktivít a služieb pre obyvateľov hlavného mesta. Otvorilo sa prvé výchovno-vzdelávacie environmentálne OLO centrum, ktoré ponúka zdarma exkurzie v spaľovni odpadu pre všetky vekové skupiny. Spustila sa nová služba OLO taxi – mobilný zberný dvor, ktorá odvezie objemný odpad od obyvateľov a ekologicky ho zlikviduje. Po prvýkrát v histórií sa začal realizovať pilotný projekt polopodzemných kontajnerov. V Bratislave tak pribudlo nových 27 polopodzemných kontajnerov v štyroch lokalitách. Všetky polopodzemné kontajnery boli financované spoločnosťou OLO s výnimkou lokality Žižkova, kde náklady z 1/3 financovala mestská spoločnosť a z 2/3 spoločnosť J&T REAL ESTATE.V roku 2017 pribudla hlavnému mestu nová povinnosť. V zmysle novely zákona a Všeobecne záväzného nariadenia hlavného mesta o nakladaní s komunálnym a drobným stavebným odpadom, sú domácnosti (len majitelia rodinných domov) povinné zapojiť sa do systému zberu odpadu zo záhrad. OLO tak v roku 2017 rozdistribuovalo 9 900 hnedých zberných nádob a 2 032 kompostérov, ktoré obyvatelia dostali zdarma. Nielen pre obyvateľov hlavného mesta sme otvorili brány spaľovne odpadu na Dni otvorených dverí OLO a novinárov sme pozvali na historicky prvú tlačovú konferenciu v bratislavskej spaľovni odpadu. Aby manažment spoločnosť OLO reprezentoval na oficiálnych akciách na úrovni, bolo jednotlivým členom manažmentu pridelené oficiálne a rovnaké pracovné oblečenie s logom spoločnosti OLO. Toto využívajú na oficiálnych pracovných podujatiach, akými sú tlačové besedy, konferencie, rozhovory, či významné pracovné stretnutia.

Vozový park OLO sa rozrástol a zmodernizoval

V rokoch 2016 a 2017 sa vozový park spoločnosti OLO rozrástol aj o nové vozidlá. Kým v roku 2016 to boli dve nové špeciálne zberné vozidlá určené pre odvoz odpadu v ťažko dostupných lokalitách a v lokalitách Starého Mesta, v roku 2017 to bolo mobilné vozidlo – tzv. štvorkolka určená k zberu psích exkrementov a ďalšieho drobného odpadu. Túto novú službu prinieslo OLO pre obyvateľov lokality Bratislava – Staré Mesto. V roku 2017 pribudli do vozového parku aj nové referentské a manažérske vozidlá. Tie boli zabezpečené prostredníctvom dlhodobého prenájmu. Ten bol zvolený na základe plánovania optimálneho cash flow, aby si spoločnosť OLO naďalej zachovala svoju prevádzkyschopnosť.Spoločnosť pokladala za adekvátne riešiť obnovu uvedeného majetku formou dlhodobého prenájmu, ktorý bol vhodnou alternatívou financovania v danom období a zahŕňal nielen cenu za prenájom vozidla, ale tiež ďalšie náklady, ako sú servis, údržba, poistenie vozidla, náhradné vozidlo v prípade poruchy, dodatočné pneumatiky, diaľničná nálepka, GPS monitoring a ďalšie.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email:
Text *:
 


Pomáhame vám meniť svet k lepšiemu    Bratislava Dnes » .

Metropolitná TV Bratislava

TV Bratislava je najväčšia regionálna televízia na Slovensku veľkosťou územia pokrytého signálom, objemom výroby a pestrosťou programu.

  • Systematická a kontinuálna výroba programov a vysielanie na dennej báze.
  • Informácie sa nestrácajú, sú koncentrované na cieľovú skupinu všetkých obyvateľov Bratislavy a  okolia.
  • TV Bratislava je ofline ako tradičná televízia v sieťach, tento obsah nepretržite streamuje na stránke, a online na požiadanie z archívu ako Video on Demand.


NA TRHU
12. rokov

a ďalšie roky zotrváme

Svoju životaschopnosť sme ukázali, napriek zložitým podmienkam.

PROGRAM PRIPRAVUJE
> 24
spolupracovníkov

Pracujeme s plným nasadením, aby sme vám priniesli program domov.

VÝROBA PROGRAMU
2500

minút mesačne

Každý deň skladáme nový program - nevysielame v slučke. Sledujte stále. 

DOSTUPNOSŤ
> 600 000

obyvateľov 

Káblové rozvody, DVB -T,
IPTV, Stream video, Archív on demand

PUBLIKUM
> 200 000
pravidelných divákov

Regionálna televízia je pre ľudí dôveryhodná a má mienkotvornú funkciu.


S ľuďmi v regióne sme každý deň a naše publikum môže byť vašim zákazníkom

TV Bratislava je médium s veľkým priestorom pre akúkoľvek reklamnú ideu. Reklama cielene oslovuje obyvateľov v ekonomicky najvýkonnejšom meste na Slovensku a tak dosahuje efektívny účinok bez geografických strát z rozptylu.

Televízna reklama »


Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft
Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam