OLO dosiahlo najlepšie hospodárske výsledky vďaka efektívnemu manažmentu a nakladaniu s financiami

14.6.2018 17:05 | TVBA

Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) dosiahla za posledné dva roky najlepšie hospodárske výsledky vďaka efektívnemu manažmentu a nakladaniu s financiami. A to napriek tomu, že začiatkom roka 2017 musela splatiť významnú sumu vyplývajúcu z ukončenia dlhodobého investičného úveru vo výške 6,7 milióna Eur.

Kým v roku 2015 OLO dosiahlo zisk po zdanení vo výške 4,3 milióna Eur, v roku 2016 to bol historicky najvyšší zisk vo výške 4,6 milióna Eur. V roku 2017 bol síce zisk po zdanení 2,6 milióna Eur, avšak pokles bol zapríčinený významnými prevádzkovými nákladmi. V roku 2017 bola zrealizovaná dôležitá oprava zásobníka odpadu v bratislavskej spaľovni. Išlo o prvú významnú opravu od roku 2013. Od 1.4.2017 zároveň nadobudla účinnosť nová Kolektívna zmluva, ktorá je výsledkom kolektívneho vyjednávania medzi OLO a dvoma odborovými organizáciami (V ZO IOZ a V ZO OZ KOVO). Tá v praxi znamenala zvýšenie platov zamestnancovOLO. Pokiaľ by sa v roku 2017 nezrealizovala Kolektívna zmluva a neprebehla by významná generálna oprava v spaľovni odpadu, zisk spoločnosti OLO by bol ešte vyšší ako v roku 2016.

Nové projekty, aktivity a služby pre obyvateľov hlavného mesta

Tak v roku 2016, ako aj 2017, OLO investovalo do nových projektov, aktivít a služieb pre obyvateľov hlavného mesta. Otvorilo sa prvé výchovno-vzdelávacie environmentálne OLO centrum, ktoré ponúka zdarma exkurzie v spaľovni odpadu pre všetky vekové skupiny. Spustila sa nová služba OLO taxi – mobilný zberný dvor, ktorá odvezie objemný odpad od obyvateľov a ekologicky ho zlikviduje. Po prvýkrát v histórií sa začal realizovať pilotný projekt polopodzemných kontajnerov. V Bratislave tak pribudlo nových 27 polopodzemných kontajnerov v štyroch lokalitách. Všetky polopodzemné kontajnery boli financované spoločnosťou OLO s výnimkou lokality Žižkova, kde náklady z 1/3 financovala mestská spoločnosť a z 2/3 spoločnosť J&T REAL ESTATE.V roku 2017 pribudla hlavnému mestu nová povinnosť. V zmysle novely zákona a Všeobecne záväzného nariadenia hlavného mesta o nakladaní s komunálnym a drobným stavebným odpadom, sú domácnosti (len majitelia rodinných domov) povinné zapojiť sa do systému zberu odpadu zo záhrad. OLO tak v roku 2017 rozdistribuovalo 9 900 hnedých zberných nádob a 2 032 kompostérov, ktoré obyvatelia dostali zdarma. Nielen pre obyvateľov hlavného mesta sme otvorili brány spaľovne odpadu na Dni otvorených dverí OLO a novinárov sme pozvali na historicky prvú tlačovú konferenciu v bratislavskej spaľovni odpadu. Aby manažment spoločnosť OLO reprezentoval na oficiálnych akciách na úrovni, bolo jednotlivým členom manažmentu pridelené oficiálne a rovnaké pracovné oblečenie s logom spoločnosti OLO. Toto využívajú na oficiálnych pracovných podujatiach, akými sú tlačové besedy, konferencie, rozhovory, či významné pracovné stretnutia.

Vozový park OLO sa rozrástol a zmodernizoval

V rokoch 2016 a 2017 sa vozový park spoločnosti OLO rozrástol aj o nové vozidlá. Kým v roku 2016 to boli dve nové špeciálne zberné vozidlá určené pre odvoz odpadu v ťažko dostupných lokalitách a v lokalitách Starého Mesta, v roku 2017 to bolo mobilné vozidlo – tzv. štvorkolka určená k zberu psích exkrementov a ďalšieho drobného odpadu. Túto novú službu prinieslo OLO pre obyvateľov lokality Bratislava – Staré Mesto. V roku 2017 pribudli do vozového parku aj nové referentské a manažérske vozidlá. Tie boli zabezpečené prostredníctvom dlhodobého prenájmu. Ten bol zvolený na základe plánovania optimálneho cash flow, aby si spoločnosť OLO naďalej zachovala svoju prevádzkyschopnosť.Spoločnosť pokladala za adekvátne riešiť obnovu uvedeného majetku formou dlhodobého prenájmu, ktorý bol vhodnou alternatívou financovania v danom období a zahŕňal nielen cenu za prenájom vozidla, ale tiež ďalšie náklady, ako sú servis, údržba, poistenie vozidla, náhradné vozidlo v prípade poruchy, dodatočné pneumatiky, diaľničná nálepka, GPS monitoring a ďalšie.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email:
Text *:
 


Vitajte na stránke metropolitnej TV Bratislava

 Regionálne informácie sú na prvom mieste!


.

Pomáhame vám meniť svet k lepšiemu.

Image in photogallery
Podľa akých kritérií budete voliť? Spýtali sme sa vás v uliciach Bratislavy. (44)
18.9.2018 18:00 | Metro Dnes
Vieme, ako funguje naša samospráva? Komunálne voľby sa budú konať už 10.novembra, ...


Image in photogallery
OLO Vieme triediť odpad? (31)
17.9.2018 18:46
Myslíte si, že viete triediť odpad? Možno vás v našej reportáži presvedčíme, ...


Image in photogallery
Športový areál a futbalový štadion v Novom Meste (57)
17.9.2018 18:44
Bratislava bude mať onedlho jeden z najmodernejších futbalových štadiónov v ...


Image in photogallery
Na krúžkobraní bolo opäť veselo aj inšpiratívne (120)
14.9.2018 18:00 | Metro Dnes
Zmysluplné trávenie času, či získanie nových zručností. To je zväčša motivácia ...
Bratislava zaspomína na Deža, Dúbravka odhalí pamätník Ursinymu (58)
17.9.2018 10:07
Na Fedákovejulici v bratislavskej Dúbravke pribudne dielo pripomínajúce knihu. ...


Image in photogallery
Výročie okupácie z roku 1968 pripomenie výstava Fera Guldana na Primaciálnom námestí    (472)
9.8.2018 10:49 | TVBA
„Diagnóza 1968 – 2018“ je názov výstavy, ktorú dnes na Primaciálnom námestí ...


Image in photogallery
Mestské lesy v Bratislave ponúkajú relaxačný pobyt v novozriadenom apidomčeku (472)
9.8.2018 10:24 | TVBA
Obľúbená rekreačná lokalita Bratislavčanov, ktorou je bratislavský lesopark, ...Sme s ľuďmi v regióne a naše publikum je vašim zákazníkom.

TV Bratislava je médium s veľkým priestorom pre akúkoľvek reklamnú ideu. Reklama cielene oslovuje obyvateľov v ekonomicky najvýkonnejšom meste na Slovensku a tak dosahuje efektívny účinok bez geografických strát z rozptylu.


LIVE

 

KOMENTÁRE
EŠTE ZOPÁR RôČKOV TREBA POPRACOVAŤ A ZÍDE SA AJ PäTA VÝCHODU !
V Bratislave sa zišla špička východnej Európy v hre biliardu
Napíšte nám
Vaše meno
Email
TextTV Bratislava

  • Metropolitná TV Bratislava je najväčšia regionálna televízia na Slovensku veľkosťou územia pokrytého signálom, objemom výroby a pestrosťou programu.
  • TV Bratislava mesačne vyrobí 2500 minút programu. Taký veľký objem nevyrába žiadna iná regionálna televízia na Slovensku.
  • TV Bratislava má dostupnosť pre viac ako 600 000 obyvateľov na celom Slovensku.
  • TV Bratislava má sledovanosť, deklarovanú prieskumom  od renomovanej agentúry Dicio, cca 200 000 pravidelných divákov.
  • TV Bratislava je nielen klasická televízia, ale aj internetová TV a webový portál a je jediná televízia pre celé mesto a Bratislavský kraj.

 Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft
Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM