logo
Nákupný košíkHLAVNÉ MENU

Podali na Vás trestné oznámenie? Dobrý právnik Vám dokáže pomôcť. Ako si vybrať toho najlepšieho?

5.6.2018 11:08

tvba

Ako sa vraví, topiaci sa aj slamky chytá. Toto by však určite nemalo platiť pri hľadaní pomoci v trestnom práve. Pokiaľ bolo podané trestné oznámenie a Vy v ňom figurujete ako podozrivý zo spáchania trestného činu, je veľmi dôležité obrátiť sa so žiadosťou o pomoc na právnika, ktorý  je v trestnom práve odborník. Poradíme Vám, ako si vybrať toho najlepšieho.

Povinná obhajoba

Ak ste v konaní označení zatiaľ iba ako podozrivý zo spáchania trestného činu, trestný poriadok Vám neprikazuje povinnú obhajobu. Táto je stanovená až v prípade väzby, ak ide o konanie o obzvlášť závažnom zločine, ak to považuje súd a v prípravnom konaní prokurátor alebo policajt za nevyhnutné, prípadne v ďalších prípadoch, ktoré sú uvedené v zákone. Napriek tomu, v trestnom práve je dôležité konať rýchlo, a preto je dôležité mať skutočne toho najlepšieho obhajcu hneď od začiatku, keďže vďaka nemu k podaniu obžaloby v trestnom konaní ani nemusí prísť. A to je samozrejme žiaduci stav pre každého, kto sa dostal, ako sa vraví „do kaše“. Nič teda netreba nechávať na náhodu.

Najlepší trestný právnik by mal vedieť...

...okrem toho, že by sa mal naozaj dobrý trestný právnik orientovať v trestnom zákone a trestnom poriadku lepšie ako v doma v obývačke, mal by tiež poznať všetky novinky, ktoré do právneho poriadku priniesol zákonodarca. Takýmto príkladom je napr. zákon o obetiach trestných činov, ktorý nadobudol účinnosť len v januári roku 2018, a upravuje práva obetí trestných činov spolu s ich odškodňovaním.

Najlepší trestný právnik by mal byť...

...empatický, odosobnený, nestranný, objektívny. A predovšetkým odborník. Je zrejmé, že každému z nás vyhovuje niečo iné, každému vyhovuje iný prístup. Čo je však určite dôležité, a čo chce, resp. by mal chcieť každý, je to, aby bol právnik, ktorého si vyberie, skúsený. Aby vedel poskytnúť odpovede na otázky, rozanalyzoval danú situáciu, navrhol spôsob obrany, pripravil vás na ňu. V prípade, ak trestné konanie postúpi do ďalšieho štádia, a rozhoduje sa o tom, či bude podaná obžaloba alebo dohoda o vine a treste, je tiež dôležité, aby Vám Váš právnik vedel poradiť, ktorú cestu si zvoliť.

Neberte mačku vo vreci!

V trestnom konaní sa vždy jedná o viac ako o princíp. Preto i svojho obhajcu voľte zodpovedne. Najlepšie na základe odporúčaní zo strany známych, pozitívnych recenzií alebo iných dôveryhodných zdrojov.

 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print


Všetky videopríspevky uverejňujeme aj na:  Youtube kanál TV Bratislava


 Pomáhame vám meniť svet k lepšiemu

Bratislava Dnes »

Ďakujeme, že nás sledujete každý deň

Najnovšie v archíve »

S ľuďmi v regióne sme každý deň a naše publikum je vašim zákazníkom

Reklama a PR »..

TV Bratislava je najväčšia regionálna televízia na Slovensku veľkosťou územia pokrytého signálom, objemom výroby a pestrosťou programu.

Systematická a kontinuálna výroba programov na dennej báze pre všetkých obyvateľov Bratislavy a  okolia.

TV Bratislava je ofline ako tradičná televízia v sieťach, obsah nepretržite streamuje, a online na požiadanie z archívu.

Televízna reklama je najdôveryhodnejšou a naefektívnejšou formou reklamy. V súčasnosti sa televízia pozerá viac ako predtým, aj cez iné zariadenia a platformy.

Regionálna TV má nadpriemerne verné publikum. Reklama v regionálnej TV neprekáža! Diváci ju považujú za súčasť programu.
Cielená reklama na obyvateľov hlavného mesta.
Dosah TVBA je 600 000 obyvateľov, pravidelných divákov je 200 000. A sú to živí ľudia - nie boti!


 

Pracujeme s plným nasadením, aby sme vám priniesli aktuálne informácie do domova

Zo života TV Bratislava »..

KOMENTÁRE
1xbet зеркало сайта полная версия @ " . & @ ( * > . - ) = % ( ^ = : - % , . " < ^ + > . https://vk.com/promokody_1xbet_na_segodnja ...
Ak deti po rozvode odmietajú rodičovKomerčná spolupráca


Komerčná spolupráca


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam