Podali na Vás trestné oznámenie? Dobrý právnik Vám dokáže pomôcť. Ako si vybrať toho najlepšieho?

5.6.2018 11:08

tvba

Ako sa vraví, topiaci sa aj slamky chytá. Toto by však určite nemalo platiť pri hľadaní pomoci v trestnom práve. Pokiaľ bolo podané trestné oznámenie a Vy v ňom figurujete ako podozrivý zo spáchania trestného činu, je veľmi dôležité obrátiť sa so žiadosťou o pomoc na právnika, ktorý  je v trestnom práve odborník. Poradíme Vám, ako si vybrať toho najlepšieho.

Povinná obhajoba

Ak ste v konaní označení zatiaľ iba ako podozrivý zo spáchania trestného činu, trestný poriadok Vám neprikazuje povinnú obhajobu. Táto je stanovená až v prípade väzby, ak ide o konanie o obzvlášť závažnom zločine, ak to považuje súd a v prípravnom konaní prokurátor alebo policajt za nevyhnutné, prípadne v ďalších prípadoch, ktoré sú uvedené v zákone. Napriek tomu, v trestnom práve je dôležité konať rýchlo, a preto je dôležité mať skutočne toho najlepšieho obhajcu hneď od začiatku, keďže vďaka nemu k podaniu obžaloby v trestnom konaní ani nemusí prísť. A to je samozrejme žiaduci stav pre každého, kto sa dostal, ako sa vraví „do kaše“. Nič teda netreba nechávať na náhodu.

Najlepší trestný právnik by mal vedieť...

...okrem toho, že by sa mal naozaj dobrý trestný právnik orientovať v trestnom zákone a trestnom poriadku lepšie ako v doma v obývačke, mal by tiež poznať všetky novinky, ktoré do právneho poriadku priniesol zákonodarca. Takýmto príkladom je napr. zákon o obetiach trestných činov, ktorý nadobudol účinnosť len v januári roku 2018, a upravuje práva obetí trestných činov spolu s ich odškodňovaním.

Najlepší trestný právnik by mal byť...

...empatický, odosobnený, nestranný, objektívny. A predovšetkým odborník. Je zrejmé, že každému z nás vyhovuje niečo iné, každému vyhovuje iný prístup. Čo je však určite dôležité, a čo chce, resp. by mal chcieť každý, je to, aby bol právnik, ktorého si vyberie, skúsený. Aby vedel poskytnúť odpovede na otázky, rozanalyzoval danú situáciu, navrhol spôsob obrany, pripravil vás na ňu. V prípade, ak trestné konanie postúpi do ďalšieho štádia, a rozhoduje sa o tom, či bude podaná obžaloba alebo dohoda o vine a treste, je tiež dôležité, aby Vám Váš právnik vedel poradiť, ktorú cestu si zvoliť.

Neberte mačku vo vreci!

V trestnom konaní sa vždy jedná o viac ako o princíp. Preto i svojho obhajcu voľte zodpovedne. Najlepšie na základe odporúčaní zo strany známych, pozitívnych recenzií alebo iných dôveryhodných zdrojov.

 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  PrintPomáhame vám meniť svet k lepšiemu                     Bratislava Dnes »    Diskusné programy »

Ďakujeme - že nás sledujete každý deň

NA TRHU
12. rokov

a ďalšie roky zotrváme

Svoju životaschopnosť sme ukázali, napriek zložitým podmienkam.

PROGRAM PRIPRAVUJE
> 24
spolupracovníkov

Pracujeme s plným nasadením, aby sme vám priniesli program domov.

VÝROBA PROGRAMU
2500

minút mesačne

Každý deň skladáme nový program - nevysielame v slučke. Sledujte stále. 

DOSTUPNOSŤ
> 600 000

obyvateľov 

Káblové rozvody, DVB -T,
IPTV, Stream video, Archív on demand

PUBLIKUM
> 200 000
pravidelných divákov

Regionálna televízia je pre ľudí dôveryhodná a má mienkotvornú funkciu.


LIVE

 

Sme s ľuďmi v regióne a naše publikum je vašim zákazníkom
TV Bratislava je médium s veľkým priestorom pre akúkoľvek reklamnú ideu. Reklama cielene oslovuje obyvateľov v ekonomicky najvýkonnejšom meste na Slovensku a tak dosahuje efektívny účinok bez geografických strát z rozptylu.

TV Bratislava

  • Metropolitná TV Bratislava je najväčšia regionálna televízia na Slovensku veľkosťou územia pokrytého signálom, objemom výroby a pestrosťou programu.
  • TV Bratislava mesačne vyrobí 2500 minút programu. Taký veľký objem nevyrába žiadna iná regionálna televízia na Slovensku.
  • TV Bratislava má dostupnosť pre viac ako 600 000 obyvateľov na celom Slovensku.
  • TV Bratislava má sledovanosť, deklarovanú prieskumom  od renomovanej agentúry Dicio, cca 200 000 pravidelných divákov.
  • TV Bratislava je nielen klasická televízia, ale aj internetová TV a webový portál a je jediná televízia pre celé mesto a Bratislavský kraj.

 

Napíšte nám
Vaše meno
Email
TextTU môže byť vaša
reklama

reklama na www.tvba.sk

 Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft
Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam