Podali na Vás trestné oznámenie? Dobrý právnik Vám dokáže pomôcť. Ako si vybrať toho najlepšieho?

5.6.2018 11:08

tvba

Ako sa vraví, topiaci sa aj slamky chytá. Toto by však určite nemalo platiť pri hľadaní pomoci v trestnom práve. Pokiaľ bolo podané trestné oznámenie a Vy v ňom figurujete ako podozrivý zo spáchania trestného činu, je veľmi dôležité obrátiť sa so žiadosťou o pomoc na právnika, ktorý  je v trestnom práve odborník. Poradíme Vám, ako si vybrať toho najlepšieho.

Povinná obhajoba

Ak ste v konaní označení zatiaľ iba ako podozrivý zo spáchania trestného činu, trestný poriadok Vám neprikazuje povinnú obhajobu. Táto je stanovená až v prípade väzby, ak ide o konanie o obzvlášť závažnom zločine, ak to považuje súd a v prípravnom konaní prokurátor alebo policajt za nevyhnutné, prípadne v ďalších prípadoch, ktoré sú uvedené v zákone. Napriek tomu, v trestnom práve je dôležité konať rýchlo, a preto je dôležité mať skutočne toho najlepšieho obhajcu hneď od začiatku, keďže vďaka nemu k podaniu obžaloby v trestnom konaní ani nemusí prísť. A to je samozrejme žiaduci stav pre každého, kto sa dostal, ako sa vraví „do kaše“. Nič teda netreba nechávať na náhodu.

Najlepší trestný právnik by mal vedieť...

...okrem toho, že by sa mal naozaj dobrý trestný právnik orientovať v trestnom zákone a trestnom poriadku lepšie ako v doma v obývačke, mal by tiež poznať všetky novinky, ktoré do právneho poriadku priniesol zákonodarca. Takýmto príkladom je napr. zákon o obetiach trestných činov, ktorý nadobudol účinnosť len v januári roku 2018, a upravuje práva obetí trestných činov spolu s ich odškodňovaním.

Najlepší trestný právnik by mal byť...

...empatický, odosobnený, nestranný, objektívny. A predovšetkým odborník. Je zrejmé, že každému z nás vyhovuje niečo iné, každému vyhovuje iný prístup. Čo je však určite dôležité, a čo chce, resp. by mal chcieť každý, je to, aby bol právnik, ktorého si vyberie, skúsený. Aby vedel poskytnúť odpovede na otázky, rozanalyzoval danú situáciu, navrhol spôsob obrany, pripravil vás na ňu. V prípade, ak trestné konanie postúpi do ďalšieho štádia, a rozhoduje sa o tom, či bude podaná obžaloba alebo dohoda o vine a treste, je tiež dôležité, aby Vám Váš právnik vedel poradiť, ktorú cestu si zvoliť.

Neberte mačku vo vreci!

V trestnom konaní sa vždy jedná o viac ako o princíp. Preto i svojho obhajcu voľte zodpovedne. Najlepšie na základe odporúčaní zo strany známych, pozitívnych recenzií alebo iných dôveryhodných zdrojov.

 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  PrintVitajte na stránke metropolitnej TV Bratislava

 Regionálne informácie sú na prvom mieste!


.

Pomáhame vám meniť svet k lepšiemu.

Image in photogallery
Novomešťania, hlasujte za dobré projekty v participatívnom rozpočte! (15)
19.10.2018 18:00 | Metro Dnes
Ľudia rozhodujú o tom, na čo sa použijú peniaze z rozpočtu samosprávy. Teda ...


Image in photogallery
V Bratislave ná vyrastajú obrovské talenty, presvedčte sa na výstave HOMMAGE à KLIMT, SCHIELE, MOSER (15)
19.10.2018 18:00 | Metro Dnes
Gustav Klimt, Egon Schiele a Koloman Moser . To sú mená veľkých umelcov, ktorí ...


Image in photogallery
Svet informačných technológií je aj pre nežné pohlavie (25)
18.10.2018 18:00
IT technológie a umelá inteligencia vždy lákali skôr chlapcov ako dievčatá. ...


Image in photogallery
Na Kuchajde sa bežalo za zdravé srdce (39)
17.10.2018 18:00
Všetci hovoríme, že chceme byť zdraví, ale málokedy si uvedomujeme, že to ...
Image in photogallery
Otázky Slovenskej komory učiteľov kandidátom v komunálnych voľbách (172)
11.10.2018 20:34 | TVBA
Slovenská komora učiteľov (SKU) pri príležitosti volieb do orgánov samosprávy ...


Image in photogallery
Bratislava zaspomína na Deža, Dúbravka odhalí pamätník Ursinymu (580)
17.9.2018 10:07
Na Fedákovejulici v bratislavskej Dúbravke pribudne dielo pripomínajúce knihu. ...


Image in photogallery
Výročie okupácie z roku 1968 pripomenie výstava Fera Guldana na Primaciálnom námestí    (733)
9.8.2018 10:49 | TVBA
„Diagnóza 1968 – 2018“ je názov výstavy, ktorú dnes na Primaciálnom námestí ...Sme s ľuďmi v regióne a naše publikum je vašim zákazníkom.

TV Bratislava je médium s veľkým priestorom pre akúkoľvek reklamnú ideu. Reklama cielene oslovuje obyvateľov v ekonomicky najvýkonnejšom meste na Slovensku a tak dosahuje efektívny účinok bez geografických strát z rozptylu.


LIVE

 


REKLAMA
KOMENTÁRE
Brat mal rakovinu Pankreasu. Povedali mu, ze prislusny liek mu musi schvalit Ministerstvo. Isiel som do lekarne v Kittsee a tam som ho kupil za 200.-EURO. Podla ustavy ma mat pacient zdravotnu starostlivost ...
Keď pacient ťahá za kratší koniec
Napíšte nám
Vaše meno
Email
TextTV Bratislava

  • Metropolitná TV Bratislava je najväčšia regionálna televízia na Slovensku veľkosťou územia pokrytého signálom, objemom výroby a pestrosťou programu.
  • TV Bratislava mesačne vyrobí 2500 minút programu. Taký veľký objem nevyrába žiadna iná regionálna televízia na Slovensku.
  • TV Bratislava má dostupnosť pre viac ako 600 000 obyvateľov na celom Slovensku.
  • TV Bratislava má sledovanosť, deklarovanú prieskumom  od renomovanej agentúry Dicio, cca 200 000 pravidelných divákov.
  • TV Bratislava je nielen klasická televízia, ale aj internetová TV a webový portál a je jediná televízia pre celé mesto a Bratislavský kraj.

 Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft
Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam