Ružinov ukončil tohtoročné kompletné rekonštrukcie komunikácií

10.11.2017   13:58| TVBA

Mestská časť Bratislava-Ružinov aj tento rok kompletne rekonštruovala viaceré komunikácie. Výsledkom je 9 ciest a 4 chodníky s novými povrchmi, spolu za viac ako 611 000 eur.

„Mnohé cesty a chodníky v Ružinove sú už staré a výhodnejšie je kompletne ich zrekonštruovať, ako keby sme každý rok mali na nich len plátať výtlky. Už niekoľko rokov tak zničené povrchy komunikácií meníme za nové,“ uviedol starosta Ružinova Dušan Pekár. S tohtoročnou opravou komunikácii začal Ružinov ešte pred letom na Ružomberskej a Ondavskej ulici, v oboch prípadoch samospráva zrekonštruovala nielen cestu, ale i chodník. Nový povrch dostali aj cesty na uliciach: Na úvrati a Bencúrova. So starým povrchom sa rozlúčila aj komunikácia na Bachovej ulici. Ružinov kompletne zrekonštruoval povrch cesty na  Kvetnej ulici, v úseku od Daxnerovho námestia po Miletičovu ulicu, tiež na Solivarskej ulici, v časti od Drieňovej po Haburskú ulici, a na Mraziarenskej ulici, v úseku od Záhradníckej po Klincovú. „Na ulici Staré záhrady, ktorú sme kompletne rekonštruovali, sme vybudovali aj nový priechod pre chodcov. Ide o ulicu, kde je aj vstup do jednej z našich základných škôl. Dôvodom tak bolo zvýšenie bezpečnosti detí a rodičov, ale i obyvateľov na tomto úseku,“ objasnil starosta Ružinova Dušan Pekár. Poslednou tohtoročnou kompletnou rekonštrukciou bola oprava chodníka na Drieňovej, v časti od ulice Maximiliána Hella po ulicu Dr. Vladimíra Clementisa. Celkovo Ružinov do týchto opráv investoval viac ako 611 000 eur.

V roku 2016 dostalo nový povrch sedem ciest, jeden križovatkový priestor a 3 chodníky v správe mestskej časti Ružinov. Za uplynulých sedem rokov je to dovedna viac ako 50 ciest a 24 chodníkov za približne dva milióny eur z ružinovského rozpočtu, z Bratislavského samosprávneho kraja, ako i zdrojov súkromných firiem. Ide o sídliskové cesty 3. a 4. triedy, ktoré má mestská časť v správe. Hlavné cestné ťahy 1. a 2. triedy zostávajú na pleciach magistrátu hlavného mesta. Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku
Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:

Ochrana proti spamu: *
grandiocaptcha

Opíšte znaky z obrázku do tohto poľa 

Pripravujeme do vysielania
Pozrite si, čo uvidíte na TV obrazovke v najbližších dňoch. Môžete sa pýtať alebo vysloviť svoj názor. Otázky pre hostí smerujte na tipy@tvba.sk. ...


S ľuďmi v regióne sme každý deň a naše publikum je vašim zákazníkom.


TV Bratislava je televízia s veľkým priestorom pre akúkoľvek reklamnú ideu. Reklama v televízií cielene oslovuje obyvateľov v ekonomicky najvýkonnejšom meste na Slovensku a tak dosahuje efektívny účinok bez geografických strát rozptylom.

Zo života TV Bratislava 

Bude v Bratislave pokračovať chaos pri parkovaní? Jednotnú parkovaciu politiku totiž poslanci mesta nepodporili.

TV Bratislava

  • Metropolitná TV Bratislava je najväčšia regionálna televízia na Slovensku veľkosťou územia pokrytého signálom, objemom výroby a pestrosťou programu.
  • TV Bratislava mesačne vyrobí 2500 minút programu. Taký veľký objem nevyrába žiadna iná regionálna televízia na Slovensku.
  • TV Bratislava má dostupnosť pre viac ako 600 000 obyvateľov na celom Slovensku.
  • TV Bratislava má sledovanosť, deklarovanú prieskumom  od renomovanej agentúry Dicio, cca 200 000 pravidelných divákov.
  • Ako jediná regionálna stanica v Bratislave, vysiela aj DVB T, čiže každý obyvateľ má možnosť sledovať televíziu bezplatne pomocou antény.
  • TV Bratislava je nielen klasická televízia, ale aj internetová TV a webový portál a je jediná televízia pre celé mesto a Bratislavský kraj.

 


Medialny dom Súťaž Kontakt

Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od GrandiosoftMedialny dom Súťaž Kontakt

Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM