Súťaž na vybudovanie Family parku v Bratislave je spustená

20.7.2017 13:39 | TVBA

 

Unikátny projekt Family parku naberá reálne kontúry. V decembri minulého roka schválili poslanci župného zastupiteľstva Návrh konceptu rodinného parku, zábavno-náučného charakteru v Bratislavskom kraji. Ten má vyrásť na okraji bratislavskej Petržalky na župných pozemkoch. Záujemcovia o tridsaťročný prenájom a prevádzku „Family parku“ na rozlohe deviatich hektárov majú možnosť predkladať svoje ponuky do 7. septembra.

„Sme vo finále, po mnohých rokoch ťahaníc, ktoré nám spôsobilo predošlé vedenie. Pretože na tieto pozemky podpísali desať miliónové zmenky a takmer sme o pozemok prišli. Vo finále a hlavne v súčinnosti so zastupiteľstvom, to znamená, že každý krok sme schválili a v zastupiteľstve drvivou väčšinou alebo miestami aj všetkými hlasmi, tak vo finále sme vlastne prišli k dvom návrhom čo s týmto pozemkom ďalej. Ten prvý návrh, ktorý dostal takmer 90% podporu opakovane, je vybudovať tu park rodinného typu. Nejedná sa o žiaden predaj. Jedná sa o prenájom tohto pozemku. Dostal 90% podporu na hľadanie koncesionára, čiže tým pádom spúšťame súťaž, k čomu nás poverilo zastupiteľstvo. Zostalo tam ešte zhruba necelých desať percent poslankýň, poslancov, ktorí opakovane navrhovali predať tento pozemok. Otvorene za seba poviem, že celých osem rokov som bol vždy proti tomu, aby sme tento pozemok predávali za akýchkoľvek okolností a pevne verím, že aj toto zastupiteľstvo, ale aj ďalšie, nebude za predaj tohto pozemku. Naopak, tento pozemok sa postará o to, aby tu vyrástol rodinný park, lebo je to niečo úplne normálne a prirodzené a čo nám tu trochu chýba,“ ozrejmil predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Bratislavský samosprávny kraj je od roku 2008 majiteľom pozemkov na okraji Mestskej časti Bratislava – Petržalka, ktorej zástupcovia takisto súhlasili s vybudovaním rodinného parku. Rovnako s jeho vznikom súhlasilo aj 87% prítomných poslancov na pracovnom zastupiteľstve Bratislavského samosprávneho kraja 16. decembra 2016. Táto lokalita je aj v Územnom pláne Hlavného mesta SR – Bratislavy definovaná ako územie pre šport.

„Je to naozaj taká malá slávnosť, keď verejné pozemky v Bratislave aj zostanú verejnými.  Výborné dopravné napojenie predurčuje túto lokalitu, aby tento verejný záujem ostal v súlade s územným plánom hlavného mesta. Budú tu funkcie, ktoré súvisia so športom, rekreáciou, s pobytom a vlastne celý ten rok sme pracovali na tom, ako naformulovať túto funkciu. Predpokladám, že portfólio záujemcov bude veľké a čo je podstatné, že tento park by mal fungovať v letnom aj v zimnom režime. Mal by byť vlastne takým miestom stretávania sa najmä rodinného typu, pretože takéto investičné zámery v Bratislave zatiaľ nemáme. Veľmi sa tešíme najmä tomu, že tie miznúce plochy športu, ktoré určite sledujete či už na Tehelnom poli alebo v iných častiach Bratislavy, vlastne, že tento pozemok bude zachovaný a je vo verejnom záujme, aby sa prevádzkoval naozaj v súlade so záujmami Bratislavčanov, záujmami mestskej časti Petržalka a záujmami hlavného mesta,“ vyjadrila sa Hlavná architektka Hlavného mesta SR - Bratislava Ingrid Konrad.

Na takmer deviatich hektároch pozemkov na konci Petržalky tak vďaka koncesionárovi, teda investorovi a následne aj prevádzkarovi, vznikne rodinný park (Family park), ktorý bude mať dennú kapacitu okolo dvetisíc návštevníkov a okrem vyžitia pre rodiny, ponúkne program aj žiakom škôl.

“Zo skúseností  mestskej časti Petržalka sme dbali na dve dôležité veci. Najskôr sme sa tešili z toho, že tento pozemok sa nepredáva, že zostáva vo využití verejnosti. Dôraz pri projekte bol kladený hlavne na ekológiu, ale aj na využitie takých herných prvkov, ktoré u detí nepodporujú gambling, ale skôr rozvíjajú motorické schopnosti, kultivovanosť a kreatívne myslenie,” povedala poslankyňa BSK a zároveň aj poslankyňa miestneho zastupiteľstva Bratislava MČ – Petržalka Elena Pätoprstá.

Podľa prieskumu verejnej mienky zo septembra 2015 si 54% obyvateľov kraja myslí, že vybudovanie takéhoto parku je potrebné a až 37% obyvateľov (najmä rodičov malých detí) to dokonca považuje za veľmi potrebné.

„Teším sa, že sme vybojovali tento projekt k nám do Petržalky. Keďže som Petržalčanka, tak od prvého momentu som projektu bola naklonená a chcem mu pomáhať, pretože práca, aby sa ten park postavil, je ešte pred nami. Petržalka je druhé najväčšie mesto na Slovensku, je tu obrovský potenciál pre takýto rodinný park. Stojíme aj na mimoriadne spádovom mieste. V budúcnosti bude kúsok odtiaľto končiť električka, čiže mestská hromadná doprava sem príde, ale kľúčové je aj to, že sme na trojhrane Rakúska a Maďarska,” doplnila poslankyňa BSK Tatiana Mikušová. Tá je zároveň predsedníčka župnej Komisie európskych záležitostí, regionálnej spolupráce a cestovného ruchu

Informácia o zadaní podlimitnej koncesie na investora-koncesionára, ktorý park vybuduje a 30 rokov sa oň bude starať, bude odoslaná do Vestníka verejného obstarávania na zverejnenie už dnes. Záujemcovia budú môcť svoje ponuky predložiť do 7. septembra do 9:00, pretože už o 13:00 budú na Úrade BSK otvárané obálky s ponukami. Jednotlivé ponuky budú ohodnotené bodmi tak, ako je uvedené v popise súťaže.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

TIEŽ SOM POČUL, ŽE JE SPUSTENÁ, NIŽE PÁSA.
Odpovedať
26.7.2017 20:00 Daniel Andrejko

Pridať príspevok
Meno *:
Váš email:
Text *:
 

Livestream

 


V krátkom čase uvidíte

 

Radosa, Vetrák, Šesták: Ako Petržalka rieši problémy s parkovaním
O rakovine hrubého čreva
Radosa, Farkašovská a Pätoprstá: Zelená a čistá Petržalka – jedna z priorít samosprávy na tento rok
Ako zlepšiť dopravu v Bratislave?

.

KOMENTÁRE
PSYCHIATRI STÁLE NEDOSTÁVAJÚ DOSTATOČNÝ A PRAVIDELNÝ PRIESTOR V MÉDIÁCH, ABY MOHLI VYSVETĽOVAŤ (nie manipulovať a robiť politiku)POHNÚTKY OSôB, ZÁMERY, CIELE PRIEHĽADNÉ, ale AJ KAMUFLOVANÉ, ...
Navštívili sme - Ľubomíra Izáková
Napíšte nám
Vaše meno
Email
Text
Pomáhame vám meniť svet k lepšiemu.

METRO DNES
BESEDA O PIATEJ
KOMUNÁLNY DUEL

S ľuďmi v regióne sme a naše publikum je vašim zákazníkom.TV Bratislava je televízia s veľkým priestorom pre akúkoľvek reklamnú ideu. Reklama v televízií cielene oslovuje obyvateľov v ekonomicky najvýkonnejšom meste na Slovensku a tak dosahuje efektívny účinok bez geografických strát rozptylom.

Zo života TV Bratislava 

Bude v Bratislave pokračovať chaos pri parkovaní? Jednotnú parkovaciu politiku totiž poslanci mesta nepodporili.

TV Bratislava

  • Metropolitná TV Bratislava je najväčšia regionálna televízia na Slovensku veľkosťou územia pokrytého signálom, objemom výroby a pestrosťou programu.
  • TV Bratislava mesačne vyrobí 2500 minút programu. Taký veľký objem nevyrába žiadna iná regionálna televízia na Slovensku.
  • TV Bratislava má dostupnosť pre viac ako 600 000 obyvateľov na celom Slovensku.
  • TV Bratislava má sledovanosť, deklarovanú prieskumom  od renomovanej agentúry Dicio, cca 200 000 pravidelných divákov.
  • TV Bratislava je nielen klasická televízia, ale aj internetová TV a webový portál a je jediná televízia pre celé mesto a Bratislavský kraj.

Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft
Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM