Kto sme

Televízny a filmový nezávislý producent (Viva Studio, s.r.o.) a televízny vysielateľ - metropolitná TV Bratislava (City TV, s.r.o.), pôsobíme v dvoch oblastiach kultúrneho priemyslu: audiovízia a televízne vysielanie. Žijeme televíziou už viac ako 24. rokov a preto vám môžeme ponúknuť množstvo služieb.

Produkčná spoločnosť Viva Studio, s.r.o.

Viva Studio vzniklo v roku 1993 a patrí medzi produkčné spoločnosti s najdlhšou tradíciou, ako jedno z prvých súkromných televíznych štúdií na Slovensku, patrí medzi najvýznamnejčie spoločnosti svojho druhu na Slovensku.

Už v roku 1994 sme disponovali kompletným technologickým reťazcom profesionálnych TV zariadeni vo formáte Betacam SP. Medzi prvými na Slovensku sme prevádzkovali nelineárne strihové pracovisko AVID Média Composer a digitálny Betacam. Okrem kamier a strižní sme prevádzkovali, aj v tom čase ojedinelé zariadenia, kamerový žeriav  Jimmi Jib, steadycam a počítačovú grafiku Emily Dubner.

Poskytujeme kompletný servis pri výrobe audiovizuálnych programov: reklama, film, televízne relácie a záznamy z podujatí. Výsledky našej práce sú určené najmä pre klasické televízne vysielanie. Dôvodom je, že televízne vysielanie ( oproti internetu) má náročné technické normy na kvalitu obrazu a zvuku, ale aj z dôvodu regulácie Radou pre vysielanie a nárokov na obsahovú kvalitu.

Viva Studio, ako dodávateľ televíznej objednávkovej tvorby a záznamov z podujatí, je jeden z piatich najvýznamnejších subjektov vo filmovej  a televíznej produkcii na Slovensku, popri DNA, Oreo, Atack film a JAM film. Uvádza to Ministerstvo kultúry vo svojom dokumente  Správa o stave a potenciáli kreatívneho priemyslu na Slovensku (strana 55) ako výsledok svojho prieskumu trhu 2016.

Je tak vďaka kvalitnej technike, profesionalite spolupracovníkov a prístupu ku klientom. Viva Studio pozná skoro každý profesionál, ktorý tvoril vo film a TV produkcii, v rokoch 1993 až cca 2006. Od režiséra Jakubiska po redaktorov komerčných televízií. V tých rokoch boli iba profesionálne technológie a k tým patrili profesionálni tvorcovia. Dnes sú digitálne technológie prístupné každému: kto má mobil alebo fotoaparát - je kameraman, kto si stiahne software je strihač a štúdio má v obývačke a režiséri akoby už neboli potrební. Zlatá éra profesionálnych televíznych štúdií akoby skončila, akoby prestalo záležať aj na kvalite. My sme na to zareagovali tým, že sme sa zamerali na obsah, ktorý sme začali v roku 2007 vyrábať - založením televíznej stanice TV Bratislava. 

Viac z histórie spoločnosti Viva Studio

Metropolitná televízia TV BRATISLAVA

Metropolitná TV Bratislava je najväčšia regionálna televízia na Slovensku veľkosťou územia pokrytého signálom, objemom výroby a pestrosťou programu.

TV Bratislava (City TV, s.r.o.) začala vysielať 15.februára 2007 na základe pridelenej licencie pre televízne vysielanie. Stanica je projektom TV produkčnej spoločnosti Viva Studio s.r.o.

Spravodajský servis poskytuje najmä pre obyvateľov hlavného mesta a BSK. Vysiela 24 hodín denne a každý deň vyrobí v priemere hodinu nového programu.

Signál šíri prostredníctvom DVB-T (26.kanál), UPC, Digislovakia a Swan v Bratislave a okolí. Okrem regionálneho vysielania, signál šíri aj celoplošne prostredníctvom služby MAGIO TV , ANTIK , DSI data a ďalších operátorov na Slovensku. Vysiela online aj na internete. Na svojej stránke má vybudovaný rozsiahly, denne aktualizovaný archív všetkých programov.

Ako vznikla televízia

  • Neváhajte prekonzultovať formu a vyžiadať si nezáväznú cenovú kalkuláciu. 
    Napíšte nám alebo zavolajte: 0903 445 632 reklama@tvba.sk

Medialny dom Súťaž Kontakt

Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od GrandiosoftMedialny dom Súťaž Kontakt

Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM