.

OBSAHOVÝ MARKETING

Obsahový marketing je forma marketingu zameraná na tvorbu, publikovanie a distribúciu obsahu pre cieľové publikum. Táto relatívne nová forma marketingu nezahŕňa priamy predaj. Namiesto toho vytvára dôveru a vzťah s publikom.

Získanie správneho obsahu správnemu užívateľovi v správnom čase prostredníctvom strategického plánovania tvorby, poskytovania a riadenia obsahu.
 

Trendy:

 • značky sa stávajú vydavateľmi
 • nárast videa 
 • natívna reklama.

Hyper-personalizácia obsahu - špičkové značky už nevyrábajú len jeden príspevok alebo video, ale môžu teraz vytvoriť tisícky kusov obsahu na jednu kampaň.
Používanie ovplyvňujúcich faktorov je na vzostupe - takmer všetky značky sa snažia spolupracovať s jednotlivcami, ktorí zhromažďovali významné výsledky v sociálnych médiách.
Lokalizácia obsahu - obsah sa prispôsobuje lokalite, nepredkladajú sa cudzojazyčné verzie.

Obsahové role sa posúvajú

Obsahový marketing presahuje len návrhy blogov, mať tím spisovateľov už nestačí. Prístup publikovania v médiách.

Obsahový tím bude musieť rásť a prispôsobiť sa pre budúci rok a mal by zahŕňať ľudí, ktorí majú talent v týchto zručnostiach:

 •     Výroba a úprava videa
 •     Grafický dizajn, ilustrácie a úpravy
 •     Zvukové úpravy a produkčné zručnosti
 •     Optimalizácia obsahu vo viacerých formátoch
 •     Distribúcia a propagácia obsahu
 •     Vývoj stratégie, vykonávanie a správa kampaní
 •     Komunikácia a branding
 •     Reklama a nákup médií
 •     Analytics, metriky a prehľady

Dôraz sa  kladie na transparentnosť značiek

Ako ľudia dôverujú:

 • odporúčanie od ľudí - 82%
 • televízna reklama - 63%
 • sponzorstvo značky - 57%
 • online videoreklama - 47%
 • reklama sociálnych médií - 42%
 • reklama v mobilných zariadeniach - 39%

.

NATÍVNA REKLAMA

Natívna (domáca) reklama je typ reklamy, ktorá zodpovedá forme a funkcii platformy, na ktorej sa zobrazuje. V mnohých prípadoch sa to prejavuje buď ako článok, alebo video, ktoré produkuje inzerent so špecifickým zámerom propagovať produkt, a zároveň zodpovedá forme a štýlu, ktoré by inak boli viditeľné v práci redaktorov platformy

Slovenskí vydavatelia ponúkajú natívnu reklamu predovšetkým vo forme PR článkov. Obsah veľkej väčšiny takýchto textov však má nízku pridanú hodnotu, od samotného začiatku príliš tlačí na pílu a čitateľ mu nedôveruje. PR správy nachádzajú v rámci webov na neatraktívnych pozíciách. Následne majú málo klikov a klient je nie je ochotný viac platiť.

NÁRAST TV REKLAMY

Sledovanie televízie je u ľudí stále preferovaný spôsob trávenia času. Televízia je pevne integrovaná v každodennom balíku médií. Na Slovensku 4 mil. obyvateľov sleduje televíziu niekoľko hodín denne. Tí, ktorí sa odklonili od tradičného sledovania, sledujú televíziu prostredníctvom internetu.

TV reklama je kráľovnou medzi reklamnými formátmi. Má jedinečnú presvedčovaciu schopnosť, zapamätateľnosť, dokáže predviesť vzrušenie, napätie, krásu, názorne ukázať ako fungujú výrobky a ako sú účinné.

Televízia je najefektívnejšou možnosťou komunikácie s masovým publikom.

TV má iba nepatrné ad frau - na úrovni štatistickej chyby
Oproti internetu hlavný rozdiel je v tom, že tí, čo nakupujú televíznu reklamu, majú pomerne presnú predstavu, ako funguje televízny biznis. V digitále sú aj ľudia, ktorí spravujú rozpočty na úrovni stoviek miliónov dolárov, nemajú vôbec potuchy o tom, ako funguje internet.


.

ŽIVÉ VIDEO BODUJE

Viac ako 80% ľudí uvádza, že chce vytvoriť viac video obsahu a 42% chce konkrétne vytvoriť viac živého videa.Tomáš Mužík, tvorca platformy SocialSprinters uvádza:

1. Po vzhliadnutí videa s produktom je o 85% vyššia šance, že zákazník nakúpi.
Výzva: Zastavte se a pozrite sa do prehľadu noviniek na Facebooku na posledných 10 príspevkov zo stránok . Koľko z nich je - video?
Pokiaľ tvorbe video obsahu nevenujete svoju plnú pozornost, odchádza vlak.
Čo to pre nás znamená? Tvoriť pod vašou značkou kvalitný video obsah, který si najde svojho prijímateľa.
Ľudia sú leniví čítať  a nečudujme sa. Ľudský mozog spracuváva písané informácie 60.000x pomalšie v porovnaní s vizuálnymi.

 

 2. Real-time experience
Ľudia stále viac vyhľadávajú živé vysielanie. Chcú byť súčasťou príbehu vo chvíli, kedy sa utvára.  Mať možnost ovyvniť čo hovorí, čo robí a prežívať daný moment v reálnom čase.
Živé vysielanie vidím ale i druhej strany. Úprimne hovorím, že z pohľadu biznisu, je to nejefektivnejší predajný kanál.  Na Live videu sa mi páči tá jednoduchosť a možnosť interakcie. Na jedno kliknutie ste ihned v spojení s vašimi klientami. Akoby s vami sedeli v jednej miestnosti. Nielenže živé vysielania získavajú v  priemere 10x viac reakcii, ale hlavne predávajú.

Inteligentné značky prinesú viac investícií do distribúcie obsahu na efektívnejšie rozvíjanie multikanálových a sociálnych distribučných plánov. Vyprodukovať kvalitný obsah nestačí. Treba sa uistiť, že sa posolstvo dostane k správnej cieľovej skupine.

www.tvba.sk/md/medialny-dom/trendy-v-tv-bratislava/Ako sme sa trendom prispôsobili?

 

 


Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft
Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM